Top News - Vaksinat u prodhuan në Gjermani/ Publikohen dokumentat e Zhdoganimit në Rinas

2,9K visualizzazioni2

  Edhe pse kryeministri Edi Rama u kujdes të mos e bënte publik emrin e shtetit nga erdhën 975 vaksinat e para të Pfizer, mediat kanë arritur të zbulojnë vendin prej nga u nisën ato drejt Shqipërisë. Sipas dokumenteve të publikuara dhe të marra nga dogana e Rinasit ku është bërë zhdoganimi, vaksinat që nisën të injektohen të hënën në stadiumin “Air Albania” kanë ardhur po dje nga Gjermania dhe janë të kompanisë Pfizer. Por dokumentat e publikura nuk konfirmojnë faktin që edhe pse kanë mbërrritur në Shqipëri nga Gjermania, të jetë ky shteti që i ka dhuruar. Sipas dokumentave të zhdoganimit flakonet me vaksinën Pfizer janë prodhuar në Gjermani. Ndërsa pjesa tjetër e produkteve shoqëruese të vaksinave, shiringat, aget dhe substancat kanë adresën e shtetit fqinjë, Itali. Vaksina ka mbërritur në Rinas vetëm dje në mesditë dhe është tërhequr dorazi nga një kompani shqiptare që më pas ia ka dorëzuar autoriteteve shqiptare. Procesi i vaksinimit në Shqipëri nisi menjëherë pas mbërritjtes së dozave të para dhe ata që po vaksinohen janë stafet mjekësore nga spitalet covid.
  Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar.
  Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/
  Subscribe to "Top Channel" on IThomes Channel for NEWS and TV
  Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
  For more content from click HERE: www.top-channel.tv
  Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
  Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
  Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH
  #Vaksina#PfizerTopChannel

  Pubblicato il 10 giorni fa

  Commenti

  1. EAGLE LAND

   Thon qe per nenat qe i japin gji femijes nuk lejohet te behet vaksina, por infermieret e doktoresha e kan me detyrim, po ato nena qe i japin gji femijes dhe punojn doktoresha apo infermiere duhet ta bejn vaksinen me detyrim apo hiqen nga puna po se ben specifikoheni kete gje ju lutem

  2. Elbasan Albania

   Kane ardhur nga turqia

  3. vivien HS

   Ja vaksinat jane bereits ne gjermani.

  4. Clirim Maho

   me shume ka staf se sa njerez qe do vaksinohen.po pika qe si bie me gjithe vaksine.

   1. Power Dinami

    Pa fituar luli nuk ka vaksia tjera ta dish ti be si te duash.