Rrëfehet Gaz Çaci, nga Partizani tek kombëtarja me Edi Ramën në vitet 90 “E Diell”,17 Janar 2021

22K visualizzazioni14

  Rubrika: Edi Manushi
  I ftuar: Gaz Çaçi
  Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/
  Subscribe to "Top Channel" on IThomes Channel for NEWS and TV
  Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
  For more content from click HERE: www.top-channel.tv
  Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
  Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
  Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH
  #eDiell#TopChannel

  Pubblicato il Mese fa

  Commenti

  1. Zef Nacaj

   Emen i madh i sportit tone. Shume ndeshje te tij mund te keme ndjeke ne stadium. Shpesh here edhe tuj lujt kunder Vllazninse qe ishte kundershtar por simpatia per te nuk mungonte kurre! ju lumte per kete emision fantastik!

  2. Dhimitri Gusho

   Pyesni te tjerët, pyesni Mushin e keni ne Windsor Kanada, pyesni Fatmir Cuken

  3. Dhimitri Gusho

   Mos e krahaso Edi Ramen me Sabri Rustemin

  4. Dhimitri Gusho

   Gazi për Edi Ramen ja fute kot. Në kemi memorje.

  5. Dhimitri Gusho

   Lexoni këtë histori. Kam gjetur në 86 në rrugë afër Mamurrasit Gazmend Cacin duke vrapuar rrugës . Unë isha me motor Jawa dhe po kethehesha nga zborri Droje, Mamurras për në Tiranë. Pashë rrugës duke ecur në këmbë Gazin. Nuk i besova syve. Ndalova dhe i thashë Ku po shkon? Në Tiranë tha. Si do të shkosh? E pyeta. Në këmbë me tha. Ekipi i Partizanit po shkonte në Shkodër dhe Gazi kishte harruar një dokument që quhej federimi. Tranieri Astrit Greva e kishte zbritur për dënim. E mora me vete dhe e lashë atje ku sot është sheshi Wilson. Motori ishte Jawa tip i vjetër dhe sedilja e pasme ishte e ngritur. Përfytyroni unë 177 me Gazin mbrapa 2 metra. Të gjithë njerëzit na thërrisnin rrugës. Gazi ishte figure kombëtare. Donte të më jepte 50 lek. I thashë Jam profesor në Inxhinieri. Më tha Sa herë që të duash biletë eja tek unë. Nuk i kërkova biletë, por e takoja kur e shikoja. Me thërriste Profesor. Ishte nder dhe kënaqësi të takoje Gaz Cacin. I thoshte shokëve Ky me shpëtoi nga 40 km në këmbë.

  6. Fredi Gogoli

   ithomes.info/net/vsN9qKqynJqpd6Q/video&feature=share&fbclid=IwAR2XeKxK33NmLaAgm5PY55M7rgeX5cnIGW4V5-hT0L-SCuUJ8F9qkdJRuzo

  7. Desaret2006

   Neveri te shohesh Gaz Çaçin te kete rene kaq poshte! Si cdokush qe e ka jetuar ate kohe, kujton me nderim gjithe emrat e shquar te sportit shqiptar te asaj kohe pavaresisht se nje pjese ia dolen nga mbeshtetja e regjimit per qellime propagande. Une i kujtoj qarte stervitjet e Partizanit e Dinamos ne Durres ne kavalishencat e ministrive perkatese te mbrojtjes e te brendshme. Por eshte zhgenjim i madh te degjosh qe Çaçi kerkon te kujtohet e nderohet Petrit Dume apo te tjere dallkauke me poste te diktatures! Ne 91', ne Berat, e shoh Çaçin ne Berat, me kala ku isha me shoqerine e shkolles se mesme dhe afrohet e ben propagande kunder komunizmit para zgjedhjeve te 31 marsit 91' qe po afronin. Me vone, kam pershtypjen, qe emrin e tij e kam pare te lidhur me Ballin Kombetar. Por sot e shoh si hipokrit me nostalgji per Ramen, emra te diktatures e ate kohe te poshter! Lere pastaj nderumin per sllavet qe u dashkan kujtuar nga shqiptaret meqe paskan luajtur mire basket. Ah mor Çaç, jam beratas e permetaret i kam per zemer se jane vertet popull i mrekullueshem! Po ti paske rene keq e vetem neveri dhe perbuzje kam per ty ketej e tutje! Ty ste prish pune, por as mua apo ndonje tjetri se smbarohen shqiptaret e mbare! Duke qene vete dikur basketbollist e familje sportistesh, nacionalist me nderim per cdo shqiptar te Shqiperise Etnike e mergates, mendoj qe kjo ishte nje interviste mjeranesh ne prag pleqerie!

  8. Arti Hoxha

   🇦🇱

  9. Fiqiri Dorda

   Jam Dinamovit,por ul kapelen përpara legjendave të medhaja të sportit shqiptar.Basketbolli i partizanit volejbolli i dinamos dhe shumë sporte shqiptare e shkodrane meritojnë respekt.

  10. tiranasot100

   Na kenaqe Gaz Çaçi!

  11. Iljaz Idrizi

   Keni harruar delibagic dhe delibashic

  12. mmmlkjhhv z,zgjk Poco

   Partizani. Ekipi. I. Ushtrise. Komuniste. E. Beri. Legjende. Leshit ju. Eshte. Krahasu. Me. Basketbollin. Jugosllav ka. Fitu. Ne. Shqiperi. Kampionat. Koperativash

  13. Mboon Risa

   Nje nga intervistat me te bukura ,qe kemi shume kohe qe nuk i shohim.Urime

  14. Ermal1978

   Legjende e gjalle me trurin enciklopedi mbi faktet, datat dhe personazhet qe bene epoken e arte te sportit shqiptar. Te kesh jeten e gjate perpara Gaz Çaçi dhe kenaqesi te degjoje refimin tend ku kishe nga nje fjale te embel per gjithe bashkekohesit e tu.

  15. kol vogel

   O GAZO, PO NA I BONE TË GJITH LEGJENDA🙈 JU MERSHIT TALENTE SA MAJTAS DJATHTAS, SA LART E POSHT, FILLIMISHT SI USHTARË E MË PAS, KUSH ISHTE I AFTË I FUTSHIT QELESHEN SI OFICER. KSHTU KENI BO JU TË PARTIZONIT KUR EKIPET E TJERA I PREGATITSHIN QË FËMIJ. MAROJ KOHA JUJ E QYLIT KOMUNIST.

  16. Don tom

   Albanian travel vlogs.shkoder lake..ithomes.info/net/1pt_pNxqrp-kqWU/video

  17. tiku taku

   Sa me nostalxhi që flisni për kohën e diktaturës kur pjesa dërrmuse e popullsisë vuante për capën e bukës ju po e zbukuroni aq shumë bashkë me prezantusin e programit që spo i ze karrikja vend nga emozionet e asaj kohe

   1. Mboon Risa

    @Ardian Zhonga tani po hajne me luge floriri .Nuk e di cfare malli marrin qe i ka bere kaq naiv dhe te besojne qe do kete nje bote pa te varfer .Ne cfare planeti jetojne.

   2. Ardian Zhonga

    Po tani s'po vuajne per buken e gojes? Ah more viktima!

  18. jani banani

   legjenda e basketbollit shqiptar