Top News - Mazniku, koiçendenca e 9 janarit/ Nga akuzues i Nanos, në darkën e gabuar në Dubai

8K visualizzazioni8

  Darka në një nga lokalet më të shtrenjta të Dubait e disa ministrave dhe nënkryetarit të bashkisë së Tiranës, Arbi Mazniku, më 9 janar, kur Shqipëria ishte përmbytur nga rreshjet e shiut ngjalli reagime të shumta në publikun shqiptar.
  Por kjo ngjarje e përfolur masivisht në media lidhet me dy koiçendenca fatale për numrin dy të bashkisë së Tiranës, Arbi Mazniku
  Pikërisht me datën 9 janar të vitit 2004 Mazniku dikur pjesë e lëvizjes "Mjaft" protestonte kundër kryeministrit të atëhershëm Fatos Nano. Aryeja lidhej me ngjarjen tragjike të mbytjes së 28 të rinjve të kanalin e Otrantos gjatë përpjekjes për të ikur drejt Italisë me skaf. Nano askokohe ishte në Greqi duke darkuar në një buzuk të shtrenjtë, kurse Mazniku shfaqej si protestues idealist në Tiranë, bashkë me disa shokë të "Mjaft". Madje Mazniku ishte një nga folësit kryesor të protestave paqësore që u organizuan në atë kohë nga ‘Mjaft’, duke kërkuar ndëshkimin e kryeministrit, pasi ai nuk ndodhej në Shqipëri në ditën e tragjedisë, por në Greqi duke kërcyer e hedhur lule nëpër lolaket e natës.
  Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar.
  Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/
  Subscribe to "Top Channel" on IThomes Channel for NEWS and TV
  Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
  For more content from click HERE: www.top-channel.tv
  Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
  Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
  Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH
  #Mazniku#Dubai#TopChannel

  Pubblicato il 12 giorni fa

  Commenti

  1. AD

   Hehehe

  2. Andy Kelmend

   Hajdutet e rilindjes.shyqyr qe kujtohet top channel te flase ne emer te publikut dhe jo te reklamoje kta legenat

  3. Jori Rakipi

   Pushkatimmmm

  4. Don tom

   Udhetim ne natyren shqiptare.DIMER.VLOG..ithomes.info/net/vdmolNKHrpulk6g/video

  5. mitro Kosova

   🐷🐽🐖🐖🐖🐖🐖🐖

  6. Gentian Dalipi

   Ste ngeci ne gryk o plere

  7. Lorenz Tusha

   O ju shkerdhefsha familjen se ju sjeni politikan jeni do njerez te pabese.

  8. Lu Li

   Mesa duket Kryebashkiaku i ardhshem, se kshu fillojne kto , bejn kot sikur me skandale qe ti japin emer edhe pastaj dalin kryetara

  9. Soni Son

   Mazniku 1000 euro i biftek 30%e shqitarve flejn me barkun bosh haram u qoft ske ci bo

  10. Leopold Berchtold

   😂 Kot nuk thon .....bota me rrota

  11. Afrim Imeri

   Haram e paqin horrat

  12. Alex Bledar

   Skane faj kta pederasta qe e kane popullin dele..!

  13. v vendetta

   osh bo mazniku si derr me taksat e popullit.... mjer shqipnia

  14. Waseem Sonu

   Hello guys i just found an special application now you can mine bitcoins in your smartphone easily download the free app and earn lot off bitcoins i have also earned 155$ in 1 day .. play.google.com/store/apps/details?id=com.cryptoking.apps.mining