Top News - Zbut tonet për Mesdheun, Erdogan/ Jo konkurence, bashkëpunim për burimet në Rajon

2,6K visualizzazioni4

  Pas një viti tensionesh me Bashkimin Europian, presidenti turk, Reccep Tayip Erdogan zbuti tonet duket deklaruar se dëshiron të përmirësojë marrëdhëniet me bllokun, dhe shpreson që nga Brukseli të ketë të njëjtin vullnet. Pjesë e rëndësishme e përplasjeve të mëdha gjatë kësaj periudhe ka qenë politika e jashtme e Ankarasë dhe këmëngulja e saj për të kërkuar burime hidrokarburesh në Mesdheun Lindor, qëndrime këto që e vunë në kurs të fortëe përplasjeje me Greqinë, por edhe me Francën. Por Erdogan tani shfaqet I gatshëm të tërhiqet, me qëllimin që sic tha, Mesdheu Lindor, të shndërrohet nga një “zonë konkurence”, në një “basen bashkëpunimi”. Ai shtoi se Turqia ka dhënë një kontribut të rëndësishëm në furnizimin e Europës me energji përmes projekteve të saj. presidenti turk iu rikthye edhe një herë cështjes së anëtaresimit të vendit të tij në BE, të bllokuar prej shumë kohësh tashmë.
  Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar.
  Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/
  Subscribe to "Top Channel" on IThomes Channel for NEWS and TV
  Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
  For more content from click HERE: www.top-channel.tv
  Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
  Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
  Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH
  #Erdogan#Mesdheu#TopChannel

  Pubblicato il 12 giorni fa

  Commenti

  1. Lorenz Tusha

   Hahahahahha.. Po u futet ju u futem dhe ne.. Vetem se jemi mysliman nuk na fusin ne o mret mut

  2. Vasil Kora

   L5o05.,90top

  3. blondy western

   Edi rama 🤣🤣🤣🤣