“Dosja e Imamëve”-Hetuesit rrëfejnë ekskluzivisht sesi rekrutoheshin shqiptarët për ISIS - Top Story

38K visualizzazioni11

  Me qindra shqiptarë ju bashkuan ISIS që nga viti 2012....
  Ata besonin se po bënin një luftë të drejtë, duke keqinterpretuar fenë...
  Një grup prej 9 personash ra në prangat e policisë në 2014 dhe ishin celula kryesore që rekrutonte shqiptarët për ISIS...
  Pre e indroktinimit kanë rënë burra, gra e fëmijë. Sot ata gjenden në kampin e ferrit….
  Çfarë zbuluan përgjimet ndaj imamëve të vetshpallur dhe cila ishte veprimtaria e tyre?
  Për herë të parë rrëfejnë ekskluzivisht hetuesit e dosjes së imamëve....
  Shumë shqiptarë u vranë për xhihad. Të tjerë besojnë se ajo ishte një luftë e drejtë. Po ku ndodhet sot Shqipëria dhe a rrezikohemi ne nga terrorizmi?!
  Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/
  Subscribe to "Top Channel" on IThomes Channel for NEWS and TV
  Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
  For more content from click HERE: www.top-channel.tv
  Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
  Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
  Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH
  #TopStory#TopChannel

  Pubblicato il 4 giorni fa

  Commenti

  1. aranit pali

   nga te dyja palet ka shume tension ,me vjen keq qe shqiptaret musliman kane arrit deri ne ket pike ,edhe sikur me te keqen ta ket bere njeriu vetem nga kto ftyra prokuroresh nuk ka drejtesi

  2. Dionis Hoxhallari

   Prijau mishin dhe sperkatuja me shellire

  3. Taulant Bora

   nuk kuptoi dicka pse shkoni ne siri dhe vdisni kote kur teritoret e shqiperis jane te pushtuara

  4. Albert Kastrioti

   Rrofte Shqipria Etnike ilire Katolike 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🏥⛪️✝️🦅🦅🦅🦅

   1. Nizam Beciri

    Bravo shqiptarët kan qenë jan dhe gjithmon kan me qenë Musliman. Shqiperi: 56'7% Kosove. : 96% Maqedoni: 99'9% Lugin. : 99'9% Mal te Zi. 99'9% Shqiperi. Katolik : 10% Ortodoks 13% Ateist. 6'7%h Dhe tjer Kosove. Katolik. 2'2 % Ortodoks. 1'5 % Te tjeret jan ateist. sq.m.wikipedia.org/wiki/Feja_n%C3%AB_Shqip%C3%ABri

  5. MIRY SITO

   Çfare do te thote ne shqip fjala kamuflohem?faleminderit...

   1. Dori Dori

    Si me then fshehen mas rrobave ushtarake nje shembull😁

  6. Bes Bau

   UN PER VETE IMAMVE U BESOJ PO AQ SA ART THADHEXHIUT NGA DURRESI.. NJE IMAM QE THIR PER LUFTE, AJ ESHT SHARLATAN JO IMAM.. FLLIQESIRA JAN.. POR PROKURORJA E NDERUAR QENKA NJE FEMER E HEKURT SHQIPTARE 👍👍👍🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱 ZONJA PROKURORE VEPRO PA MESHIRE SE KATOLIK DHE MUSLIMAN QE KAN 1GRAM GJAK SHQIPETARI, ESHT ME JU 100%.. RESPEKT ANTITERORIT 👍👍👍👍🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱DIGJNI KTA FLLIQESIRA.. NE BURG DERI NE VDEKJE PER KTA FLLIQESIRA.. CDO SHQIPTAR APO SHQIPTARE QE KA IKUR NE SIRI PER LUFTE, SJAN SHQIPTAR POR JAN MBETURINAT NGA PERANDORIA OSMANE!! SKA VEND NE SHQIPERI PER KSI FLLIQESIRA!!! XHAXHI ENVER DO TI KISHTE VARUR NE SHESHIN SKENDERBEGU.. PO NA DO TI BURGOSIM DERI SA TE KALBEN!!!

   1. Nizam Beciri

    Edhe ti qenke mbeturin Staliniste. Edhe pse nuk i mbroj këta por vetëm desha me ta bërë një pyetje ti nip i Dajes Joe Stalin. Cili vrau me shum shqiptarë dhe e shëndroj shqipërin si shtetet jasht-toksorë këta "imamët" apo xhaxhi jua Enver Stalini?

  7. Bes Bau

   KUSH SDO HARMONI FETARE NE SHQIPERI, DUHET TE SHPORET NGA SHQIPERIA DHE LIRISHT MUND TE SHKOJ NE FER.. KTA FLLIQESIRA SI DUHEN SHQIPERISE.. PROKURORJA E NDERUAR DUHET TE VEPROJ KUNDER KTYRE FLLIQESIRAVE PA FIJE MESHIRE... SKA MESHIRE PER MBETURINAT!!! RESPEKT ZONJA PROKURORE 👍👍👍🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱JAM SHUUUUM I LUMTUR QE PROKURORJA KA QENE FEMER 👍👍👍👍👍🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱LE TU TREGOJ FLLIQESIRAVE SE SHQIPERIA SESHT SIRI OSE ARABI.. JEMI EUROPIAN!!!! DHE KEMI MJAFT SHEMBUJ QE TE NDIHEMI KRENAR QE FEJA KURRE SKA MUND TI NDAJ SHQIPTARET.. KATOLIK DHE MUSLIMAN SI DY DUAR TE NJE TRUPI JEMI.. ASHTU SI TE PARET TANE QE REZIKUAN VETEN E TYRE QE TI MBROJN IZRAELITET KUNDER FASHIZMIT NE LUFTEN E 2 BOTRORE.. KJO ESHT HISTORIA SHQIPTARE, QE BOTA NA KA ZILI 👍👍👍👍VETEM KSHTU E DUA SHQIPERINE ME ZEMER.. KTA FLLIQESIRA PER LEK SHESIN KOMBIN DHE CDOGJE TJETER!!! POR NA SJU LEJOJM NE SHQIPERI ME MJEKRAT E CJAPIT..

   1. Nizam Beciri

    @Bes Bau Bravo ti qenke specialist i leshit të mjekrave. 🤭 Paske arit shumë lart.!!!!

   2. Bes Bau

    @Nizam Beciri MJEKRA E ADEM JASHARIT DHE ISMAIL QEMALIT POR NATYRISHT EDHE E GJERGJ KASTRIOTIT ISHIN MJEKRA SHQIPTARE QE SKISHIN LIDHJE ASPAK ME FE.. MJEKRAT E KTYRE MAJMUNAVE SVLEJN AS EDHE PER NE WC.. DUHET TE DIJSH TE BEJSH DALLIMIN.. SE EDHE GJERMAN KA SHUM ME MJEKRA.. DHE TE LUTEM MOS BEN KRAHASIME TE TILLA SE ESHT TURP.. KTA JAN SHARLATANA, KURSE ADEM JASHARI DHE SHUM PATRIOT SHQIPTAR JAN PERLA DIAMANTI TE GJITH SHQIPTARVE!! KTA JAN TURPI I SHQIPTARVE

   3. Nizam Beciri

    Në fund e prishe krejt 🤭 Të gjithë rilindasi tan kan pas mjekra përfshire edhe Adem Jashari dhe Skënderbeg Pasha☹️

  8. ItsME 1

   Ne Qur'an thuhet qe aj qe vret asht sikur tket vra gjith njerzimin.Ne ket rast asht kulmi sepse kto njerz vrasin ne emer te Allahut(zotit).Nuk e di ku kan gjetur evidenca qe kan besu ket gja.Un jam musliman dha fal namaz por me vjen keq kur shoh nje veper te till keto njerz nuk kan fe dhe skan besim.Interesi per lek dhe mendja djallzore e ktyre njerzve asht ne nivel qe mendja ime dhe e njerzve te tjer smund te kuptohet.Cdo njeri mund tbej mekat por ket gje qe bejn kto esht absurde.Gjithsesi zoti do i jap denimin ktyre njerzve sepse cdo gjeje i vjen nje vlersim.Sa per shpjegimin anti islam dhe per shpjegim ne sjemi arab.Dot tjau shpjegoj me pak fjale ne qoft se flet anglisht disa fjal ateher a esht e drrejt tet quaj anglez?Fjalt ne Qur'an jan arabisht po kan perkthim shqip dhe nuk esht e detyrueshme qe cdo fjal ta thuash arabisht por disa fjal nuk esht keq ti thuash.Konkluzioni shqiptart bien ne kontradit me fjalt e tyre dhe nuk e pranojn tverteten.Shpresoj qe me pak fjal te kem shpjeguar situaten.Zoti ju ndihmoft.

  9. Elton Lila

   Kto tipa ti djegesh me benzin robqira

  10. Michell Kont

   gabimin e kan shërbimet sekrete Shqipëri dhe Kosovë qe nuk i kan parandalu keto grupe me siguri kan edhe pushteti dorë ne këto punë

  11. Elton Lila

   Vetem I gjo i lavdrroj qe ka bo mir enver hoxha, qe nuk la as nje fe te praktikohej..mbi te gjitha kishte rrespekt per njeri tjetrrin

  12. Chris Tira

   Une do thosha qe akoma rrezkojme nga kjo kolere. Vec nje 5% e myslimanve ne shqiperi jane njereze me kulture dhe moral sic u meson libri tyre i shenjet. Pjesa tjeter jane nje pirg ekstremistas qe e tregojne edhe ne rruge dite per dite duke ofenduar grate e tyre dhe duke keqtrajtuar femijet. Islami ska lidhje me popullin tone. Nuk e them per te ofenduar njerzit qe i perkasin kesaj feje por kjo eshte e verteta. Qe prej momentit qe Islami ka hyre ne kulturentone, ne jemi percar dhe kemi kultivuar urrejtje per njeri tjetrin. Peace

   1. Nizam Beciri

    Pyetja tjetër për ty Christo është: CFAR LIDHJE KAN SHQIPTARE ME KRISHTERIZMIN?

   2. Nizam Beciri

    @Chris Tira "Shah Mat" Apo Christo. 🤭.?

   3. Nizam Beciri

    @Chris Tira Ani de, ma sqaro ti pra pasi kupton me mirë se unë?

   4. Chris Tira

    @Nizam Beciri Nizam nje gje eshte e sigurt. Ti nuk i kupton si nuk kupton dhe kuranin. Kshu qe me mire mos u merr me fen se vec keq ke me dal me kto mend qe ke.

   5. Nizam Beciri

    @Chris Tira Ti si i kupton këto vargje biblike si bashkimi apo shkatrim total familiar?

  13. Gianni Patano

   Ju lutem te gjitheve ,shqiptareve kudo qe jeni ; degjova Pak > dhe e mbylla me zuri ankthi sepse une kam mbi disa vite ,qe studjoj Biblen dhe ,qe eshte fjala e Zotit e verteta per Perendine ,qe e ka emrin ( Jahvè ,ne ebraisht,) dhe Jehova ne shqip.. C'far jam kuptuar nga studimin i Bibles? Nuk mund te imagjinoni ; ate ,qe kurre nuk e kam kurre ne Asnje fe. Bibla thote ,qe fete Jane fallco che llogjikisht : pse u dashkan kaq shume fe ,kur ekzistonvetem nje Zot. Dhe Zoti i verteti me emer nuk i pranon luften ; po' ju them nje fakt konkret , tek Deshmimtarete Jehovait ,djemte nuk pranojne te shkojne ushtar ,sepse nuk duan te prekin arme,Shume djem Deshmimtare po' vazhdojne te burgosen per kete arsye . Ky emisioni me forcoi bindjen se fete jene ne dore te Satano_ Djallit, i cili e di ,qe po' i vjen fundi che po' fut ne sherr e ne lufte gjithe boten.Ju lutem njeriu ,qe nuk beri lufte as per te mbrojtur veten nga fetaret qe e vrane ; Ka qene vetem Jezu Krishti. Se shpejti che duket qarte ,qe Zoti do ti zhdukij njerezit ,qe nuk i binden Zotit te vertete.Mos sheni Deshmimtaret se Jane te vetmit ,qe humbin Kohe per te shpetuar njerezit Duke u treguar te vertetat per Zotin.Te gjitha fete ,qe nuk perdorin emrin e Perendise Jane fallco ,sepse pikerishtketu qendronsekreti ,qe njerezit krijuan 10.000 a me shume fe.Emri i Perendise Ka qene i shkruar mbi 7.000 here ne Bibel por....mbasi vdiq Krishti u zevendesuar me tituj te ndryshem; si Sit,Perendi,Allah, etj Per jete arsye Krishti te lutja model ,qe u nesoi dishepujve te tij e renditi te paren shenjterimn e emrit te Zotit ,Duke thene : Ati yne qe ne ne qiell ; U shenjterofte Emri yt, Ardhte Mbreteria jote si ne qiell che ne toke.Ne qiell qe ne 1914_en Jezui u emerua Mbret nga Jehovai ,pastroi qiellin nga Djalli dhe demonet duke i hedhur poshte aver tokes( te cilet menjehere futen ne sherr kombet che filloi lufta e pare botetore ) ,tani Mbreteria e Perendise eshte gati te nderhyje per te pastruar che token nga fete e rreme ,politikanet e keqinj che te gjithe ata ,qe u shkojne mbrapa . Do te vije se shpejti bota e re ku nuk do te kete me vuajtje as vdekje.,Toka do te kthehet ne parajse,por io nga njerezit apo sta illuminate qe thote Cako me te tjeret.....Kerkoni mesuesit e sbatuesit e fjales se Zotit ,Deshmimtaret e Jah qe te shpetoni e te jetonin pergjithmone.Ky Ka qene che eshte qillimi i Perendise pere njerezimin

  14. gena br

   Min 31:02 pse nuk ka ze

  15. Nizam Beciri

   Këta kan qen agentët e Amerikës edhe ndoshta tash dënohen pse nuk patën shumë sukses në rregrutim dhe sukses për VRASJEN e muslimanëve civil në Siri. Terrorizmi, ISIS-i ashtu sikur edhe organizatat e tjera xhihadiste ne Siri u krijuan nga Perendimi, ne kohen e pranveres arabe. Ideja ishte qe te rrezonin regjimin e Asadit si filorus qe ai ishte dhe ne vend te tij, ta kthenin vendin ne nje Afganistan te dyte. Destabilizimi i Sirise i sherbente Izraelit, NATO-s dhe aleateve arabe te Amerikes. Ka shume studime akademike, por edhe nderhyrja ruse ne Siri, apo akuzat e fundit te qeverise turke, qe tregojne qe ISIS eshte krijuar nga agjenturat perendimore. Qellim pas krijimit te ISIS-it ishte nxitja e luftes civile ne boten arabe. ISIS eshte sikur GIA - Xhihadi Islamik Algjerian qe krijoi Franca ne Algjeri ne vitet ‘90 apo sikur al-Kaeda dhe Levizja Xhihadiste e Bin Ladeinit qe krijoi CIA ne Afganistan gjate dhe pas pushtimit sovjetik te Afganistanit. Keto organizata terrosiste ndersa pretendojne qe zbatojne Kuranin, ne te vertete manipulojne me fene Islame. Ato kane aq lidhje me Islamin sa qe kishin edhe kryqtaret e Pape Urbanit II lidhje me Jezu Krishtin, kur Papet leshuan kryqezatat kunder muslimaneve dhe te krishtereve ortodokse ne shekullin 11 dhe vrane e dogjen Bizantin dhe Levantin. Mesimet e Kuranit dhe profetit Muhamed i mesojne muslimanet qe te jene njerez te paqes dhe jo te dhunes dhe terrorizmit. Terrorizmi si ideologji eshte shpikur në France. Terrorizmi eshte dukuri e diktaturave, sikur diktatura naziste qe krijoi Holokaustin, apo diktatura qe republikanet franceze zbatuan ne France kunder popullit kur krijuan republiken e tyre masonike. Ndëgje viden cka thotë Hilary Clinton për isis-in ithomes.info/net/2bSy3cpyrmaNoIY/video

  16. Kastriot Vukaj

   Feja ISLAME.Eshte e kulluar.Plot besim e dashuri.Kultur e Dinjitet.Por kete IMAM.Me shkoll e injoranc.Nuk jan..MYSLIMAN.Por ata qe duan te ulin ..DINJITETI DHE BESIMIN MYSLIMAN.ALLAU I DENOFT.Un jam KATOLIK DHE BESOJ NE ALLAH DHE ZOT.

  17. Kodi Pagan Shqiptare

   Shikoni si eshte flliqur kombi jone me bindje te prrallave kurnore

   1. Nizam Beciri

    Bravo Shimpanzo Darvin.

  18. Kodi Pagan Shqiptare

   Xhami eshte turqisht m Idhuj eshte Shqip

   1. Nizam Beciri

    Fjala kishë nga e ka prejardhje Shimpanzo Darvin?

  19. Kodi Pagan Shqiptare

   Populli Shqiptare është i ngrit nga Heronjtë dhe Rilindësit ,Ne me se paku duhet me kushtua feve te huaja. Ne s'jemi si popujt tjerë qe janë reformua si baze nga feja. Ne jemi popull Pagane e dhe i ngritur nga rilindësit dhe atdhetaret

   1. Nizam Beciri

    O pagan. Cilës fe i përkisnin rrinindasit tanë?

  20. Kodi Pagan Shqiptare

   Islamofila

  21. Fathi Huawei

   qfar prekurore ti je veq kundraj muslimanve po ALLAHU asht I badh ndeshkimi SHPEJT ka me te ardh

  22. Observer Neutral

   Ësht e çuditshme që të akuzohen muslimanët për jotolerant urrejtës e përçares,e megjithathatë mjafton te shikosh lukuninë e komenteve ktu, të njohësh jotolerantët e vërtet. Çudi si nuk i kap neni 265 i kodit penal. Apo harrova, ky nen ka të bëjë vetëm me muslimanët.

   1. Nizam Beciri

    Liria e shprehjen nuk lejohet për muslimanët të tjerët kan drejt të thuan cfar të dojn bile bile marin shum klikime nga shtresa e njëjt anti-islam mirpo musliman e ju mbyllet goja

  23. Aleksander Suçi

   Bëni kontroll Ushtris A.S mat Burrel Shqiperi

  24. Aleksander Suçi

   Këta i besoijn VEHABIZMIT. SHERIATIT

   1. Aleksander Suçi

    Po sigurisht eshte logjike

   2. Nizam Beciri

    @Aleksander Suçi Nëse e mbeshtet dicka je pjesmarës në te apo?

   3. Aleksander Suçi

    E kane mbështur Britaniket sepse e kishin Rivale P .Osmane.

   4. Nizam Beciri

    @Aleksander Suçi Sipas teje kët ideologji paskan shpik Britanikët ???? Atëher pse se quan sherriat i Britanikëve?

   5. Aleksander Suçi

    Një form politike ideologjike e Islamit Politik. e ringjallur ne Arabin e vitit 1850 e mbështur nga Britaniket për të rrëzuar Perondërinë Osmane.

  25. Aleksander Suçi

   Dhe shteti Gjermani i ka nën kontroll.

  26. Aleksander Suçi

   Shtetin Shqiptar nuk do ta sundoje Ekstremizmi dhe radikalizmi Por shteti i së drejtës vlerave dhe vyrtyteve.

  27. Adriatik Dybeli

   Futini plumin mos i mbani me buk kot plerat e shqipris cila esht ajo fe qe i thot ktyre vrisni ke gjini para ata nuk jan predikuesit e fes jan ca injorant qe ikan ber shplarje trruri dhe moren dhe familjen me qaf

  28. Jam Illyropian

   Ja ky asht islami, fe e paqes 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

   1. Edmond Geci

    @Jam Illyropian ti qenke ni trdhltar ti nzit vlla vrasje me ata qe thu ata jan gabim por ti qenke ni njeri kot populli shqiptar asht shqiptar si mysliman si katolik pot ti je trdhltar

   2. Nizam Beciri

    @Jam Illyropian Pse e paske marë përqindjes Ballakanase të muslimanëve dhe jo direkte të trojeve shqiptarë apo të dilte përqindja shumë e lart??? Dhe humbe si shurra e Pulës? 🤭 Apo je shqipfolsa sërb ose Grek.?

   3. Jam Illyropian

    @Nizam Beciri Un jetoj i lire sepse jam ne trojet e mia dhe pjese e kultures, fese dhe logjikes se kontinentit ne te cilin jetoj qe kur universi u kriju. Ne Ballkan islami perben vetem 12% te popullsisë, po ua mbajti juve islamikeve hapni lufte apo konflikt. Se e dini se ca ju pret, atje ne shkretirat e Turqise dhe Mongolise hupni prap. 🤣🤣🤣🤣

   4. S. Ismaili

    @Nizam Beciri te lum☕

   5. Nizam Beciri

    Po të ishte fe e dhunës ti sot nuk do egzistoje fare prandaj ti je dëshmia më e fort se jeton në mes të shumicës apsolute shqiptaro-islame edhe ende je egziston bile bile edhe kritikon lirshëm☝️

  29. Adriatik Mustafaj

   Feja ka shkaterruar dhe po shkaterrone njerezimin

  30. Adriatik Mustafaj

   Shkoni shkoni akoma ne siri o popull idiote

  31. Adriatik Mustafaj

   Lerini kisha e xhamia se do tu qeihet nena o idiota

  32. Adriatik Mustafaj

   Ne shqiptaret jemi popull budallenj po kujte po i rruhet trapi per sirine nuk jane shuar akoma

  33. Adriatik Mustafaj

   Keta imam duhen varrur ne litare ne mes te tiranes rrace e keqe

  34. Andrea Papa

   Per mendimin tim ketyre zagareve tu hiqet nenshtetesia shqiptare dhe te vene ne te semes

  35. Bes Bau

   IMAM??? JOOOOOOO POR FLLIQESIRA TE KALBURA QE DUHET TI ZHDUKIM NGA SHQIPERIA.. LE TE SHKOJN NE ARABI FLLIQESIRAT E NDRYRA.. ZOTI I BEKOFT VELLEZERIT E MI SHQIPTAR KATOLIK DHE MUSLIMAN, POR JO KTA FLLIQESIRA... FEJA JONE ESHT SHQIPTARIA.. UN JAM MUSLIMAN POR VELLEZER I KAM KATOLIKET JO FLLIQESIRAT ARABE!!! JEMI BIJT E GJERGJ KASTRIOTIT, JO TE FLLIQSIRAVE ARABE.. SHYQYR ZOTIT QE U VRANE NE SIRI.. FEMIJET SHQIPTAR ME DHIMBEN SE SKAN FAJ.. PO TE RRITURIT ASPAK SDOT DOJA QE TE KTHEHEN GJALLE NE SHQIPERI.. AS TE VDEKUR SI DUA SE DOT NA E FLLIQIN TOKEN E SHENJT SHQIPTARE 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱MJEKER CJAPET E FLLIQT DUHET TE BURGOSET SA ME SHPEJT TE GJITH!!!!! KTA FLLIQESIRA SE KUPTOJN SE NA SJEMI ARAB, POR EUROPIAN.. BIJT E NENE TEREZES DHE TE GJERGJ KASTRIOTIT 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

   1. mandrin vuthaj

    Me e marre ma qete I dashtun njeri.kto qe ti sheh ne mediat tona nuk asht gjithmone ashtu sic duket, populli bageti beson nje strukture shtetnore e mediatike qe rren e mashtron prej ma shume se 30te vjetesh .dhe krejt pa pritun tash na keme nje qeveri dhe medja qe na thashkan te verteten? Ne as nje menyre kto stervina i sherbejne drejtesus dhe te vertetes.

   2. Faton Çajani

    @S. Ismaili Allahu te rujt te du fort Muslim.

   3. S. Ismaili

    @Faton Çajani mos u mer me ta or Vlla hiqu tyne se jau jep Allahu hakun nese vazhdojne keshtu ,kush eshte me i Forte se Allahu , krejt Bota Jan qu ne Kembe dhe nuk po münden ta Luftojne Allahun qe jau dergoje Virusin ,kto te Pa Fe kan Argumente te mjaftushme qe Islami eshte i paster nga shpifjet qe ja bejne ,Por do Ju pergjigjet i Lumi Allah ktyne ,mos e lodhe kryt me keto ,qe Grat i rjepin Pune vet rrin Pin Birra ne Fund i Rrahin Grat ,prandaje Nuk merem me keto Pa Besimtare ,Es Selamu Alejkum te lutem mos komento me edhe pse te kuptoje ,ama sa her qe pergjigjesh keto edhe a shume lehin vetem e vetem me ta mat Pulsin le Debatin per Allah e keto Gazetaret Kufare dhe keto komentuesit anti Islam do e marin ndeshkimin nese Nuk Pendohen

   4. Faton Çajani

    Du schprist wie ein Baustelle man.

  36. Lu Li

   Feja myslimane ska lidhje me keta mjekercjapa qe ka Shqiperia ose me mir kto skan lidhje me fene, po nuk ishe i EDUKUAR te jesh njeri ne fillim ske lidhje fare me fene. Ktu ka vetem fshatare qe mu personalisht mvje zor tmar pjes ne Xhami kur kto lloj tipash jan ne Xhami

  37. MAJLINDA GRELA

   Kur te mbarojn denimet ,u prisni biletat dhe i coni atije ku donin .ATIJE KU GRUAJA ESHTE DYTESORE DHE ATIJE KU MUND TU PRESIN KOKAT .

  38. Lab

   Feja e Shqiptarit esht Shqiptaria, keta nuk jan Shqiptar po kta jan fara e turkut qe ka lene ne Shqiperi, dhe keta duhet te zhduken ashtu siç i zhduku Enveri dhe Skenderbeu, keta lloj njerezish qe nuk kan asnje lloj parimi njerezor por te manipulojn shfrytezojn e perdorin njerez ashtu siç duan ata, dhe dalin e flasin aty pa pik turpi edhe thon se veprojn mire dhe nuk e pranojn gabimin qe kan ber, dhe nuk pranojn simbolet e kombit Shqiptar qe jan te trasheguar, dhe kane egzistuar edhe par se te lindte feja muslimane, keta duan zhdukur sa me shpejt nga faqja e dheut, ne paste zot edhe zoti vet te falenderon nese kta lloj shushunjash i zhduk nga faqja e dheut, kta jan funderrina dhe duhet qe njerezit edhe shteti te rrije vigjilent dhe mos te beje asnje leshim kundra ktyre mbeturinave toksike, duhet hapur spaçi prape dhe ti çojne atje ne minjera mos ta shohin me driten e diellit sa te jen gjall.

   1. Nizam Beciri

    @Lab Ai që e ka thënë kët cfar Profesioni kishte dhe cilit besim i përkiste "fes se komunistve shqiptaria" apo

   2. Lab

    @Faton Çajani esht e kote te diskutojme se juve nuk arrini ta ndani qimen na qulli, dhe simbas muabeteve shoket e ktyre jeni dhe juve, se nuk e pranoni qe keta jan ne gabim, u ka ngel sahati 12 dhe kaq, si na qenka i drejte ky veprim qe kane bere kta? kur jemi ne shtet komb dhe popull shqiptar, dhe kta mjekercjapet qe ca nga kta nuk jan fare hoxhallar, u mbushin mendjen njerezve te ven e te luftojn e te vriten ne siri ne nje shtet qe nuk ka te beje fare me ne, perse kta nuk ven vet atje apo marrin leket dhe per vete jetojn ne paqe ne kurriz te te tjereve, kombi shqiptar esht komb tolerues ndaj feve, dhe kta gjejn e bejne, kta nuk jan per ne spaç kta jan per ne litar, por kshtu esht 500 vjet turku e beri shqiperin katrahure, dhe fatkeqesisht ky esht produkti i atyre 500 vjeteve, edhe pse sistemi diktatures u mundua ti hiqte kto lloj kultesh te prapambetura nuk beri dot gje.

   3. Lab

    @Nizam Beciri (feja e shqiptarit esht shqiptaria) e kan thene njerez te medhinj qe njihen per patriotizem e shqiptari, dhe esht e vertete nese ndihesh shqiptar, po qe se ndo njerit nuk i pelqen thenia ate here ata jetojn ne shtet e ne komb te gabuar, fe tjeter nuk ka te pakten per ne shqiptaret, ti po qe se ndihesh musliman si puna e ktyere apo beson ne na nje fe tjeter ajo esht pun per ty, por kta tipat vetem musliman qe nuk jane, po dhe ne ato xhamite qe ndertoi turku mbi rrenoja te kishave dhe budalliqet e hoxhallareve e te prifterinjve nuk besohet, i lini punet e feve se njeri gje ne drite nuk ka nzjerr me ate pune, por po qe se doni te beni na nje gje te dobishme ndimoni njerezit e pa zote e te vobeket dhe shtetin, por shpalrje trush qe te ven te vriten ne siri apo ku e di une nuk ka te drejt njeri tju bjeri ne qafe, ata qe duan te ven e te bejn lufte le te ven te paret vete dhe te rrin atje te bejn ate lloj jete qe u pelqen.

   4. Faton Çajani

    @Lab paske rrjedhe more cun, shif meso per zotin tend qe tka pru nket bote sepse as Moller sbehen vet e lere Mo nje njeri si ti qe I ke gjitha tmirat.

   5. Nizam Beciri

    @Lab Po ashtu thua pra se "feja jote është shqiptaria" dhe mos folë në emër të Shqiptarve sepse nuk jan të gjithë shqiptarët të pa fe sikur ti.

  39. Kushtrim Musa

   Thirrjes së ISIS-t i janë përgjigjur khauarrixhët(ata që rrebelohen kundrejt Udhëheqësave) ndërsa Mbreti FAISAL i Arabisë Saudite ka jetu deri n Vitin 1974, e si bëri thirrje ai për ISIS që u formua n vitin 2014 - Arabia Saudite e lufton terrorizmin me bazat e Fesë islame, me imamët e saj dhe me çdo mënyrë, si ia mveshni një gjë të tillë.

  40. Lion Lion

   Pse nuk shkuat te luftoni per vellezerit nga kosova qe u masakruan e femrat u perdhunuan nga shteti Serb por ju sjeni gje tjeter vetem disa injorant dhe te semure mendor qe e pordhosni dhe e njolloni fene e bukur Islame

   1. Lion Lion

    @Nizam Beciri kam kontribuar ne menyre tjeter se pjese skam marre sepse isha 14 vj atehere por familja ime ka strehuar 30 veta ne shtepi pasi une jam ne zone kufitare

   2. Nizam Beciri

    Ti a more pjesë në luftën e Kosovës, Luginës së Preshevës dhe luftes në Maqedoni?

  41. Davud Gaxherri

   o njerez kta jan sekti i khavarixheve e pastert eshte feja islame nga keta flliqesira kta jan kriminel ,extremist, terrorista kta isis, al kaida ,jan pjell e sherbimeve sekrete amerikane iraniane dhe izraelite....... kta do ti infektojn edhe te burgosurit me kete ideologji krimi ,kta vrajn musliman e jo musliman kta luftojn per dunja, pushtet ,po Allahu i poshtroj nga ushtaret gra te kurdeve shiit ncnnccn aj mbreti i arabis saudite qe e keni qit ne min 2 ... nuk ka te bej me keta shejtan ne lekur njeriu asgje aj ka qene ne rrugen e selefeve Allahu e meshiroft aj dhe qdo mbret saudit i lufton keta kancera te shoqeris kta njerez te prishur e te devijuar

  42. lal shpellari

   ktu kan genjy si derrat kemi pasur kerrcenime thot gjat seances gjygjsore kto arrestun 150 esa musliman kot pse luajti izraeli futboll imajten nga 10 or brenda dhe i lirun jomo te kishin ber kerrcenime po hajt genjeshtra e rradhes shqiperi hesapi mer lopa pjell kau.

  43. Komenti Komenti

   ato forcat speciale leshi cudi se pan njonin me kallash nuk ishin pergatit. kush ia tregoi rrugen ketyre per te shku ne mut te somes

  44. Flamuri Zeneli

   Duhet hap burgu spachit prap.atje ti majsh ne burg gjith jeten E vet.kto mjekrosha.se nuk jan myslyman kto.kta jan.terroista.

   1. Faton Çajani

    @Flamuri Zeneli Amin ene ty.

   2. Flamuri Zeneli

    @Faton Çajani po maqedonia esht shipri the kosava the cameria.po kto kan shku ne siri.nuk ka lithje me shiprin fare.te rujt zoti familjerisht🙏🙏

   3. Faton Çajani

    @Flamuri Zeneli nese psh nga shqiperia shkoje per te luftuar ne maqedoni ti dhe une denohemi me 20 vite Burg per terorizem. Kshu pra edhe Ata qe kane luftuar nga shqiperia ne kosove I bie qe Jane teroriste Sipas ligjeve te shqiperise. Ligji per terorizem u be pas luftes ne siri. Pra nese dikush akuzohet me ate ligj vijne me radhe deri te lufta ne ks.

   4. Flamuri Zeneli

    @Faton Çajani po ne luften e kosoves kan lutu shiptar pa dallim feje.shoku Kurse ne siri esht luft civili.midis myslimanve.ose ship rusia.mbron presidenti.kurse amerika mron opoziten.mos i ngatrro gjerat.un jam.myslyman.po jo radikalist.te uroj shendet

   5. Faton Çajani

    Fjala terrorist eshte term European e nuk eshte term fetar. Pastaj duhet ta dish se me te njejtin ligj qe Jane denu keta neser Mund te denohen edhe shqiptaret e shqiperise qe luftuan ne kosove.

  45. drita e islamit

   Kjo esht islamofobi e kulluar

   1. njuton i

    Task 1: ndikimi i dokumentarëve të televizioneve kombëtare shqiptare për temën "11 mars 2014", "dosja e imamëve", "imamët e vetëshpallur", "xhamia e mëzezit", "xhamia e unazës së re", etj, në përhapjen e islamofobisë. Task 2: ndikimi i islamofobisë tek personat/familjet/fiset/krahinat me identitet historik, musliman, apo të krishter, apo të drejtiveve të ndryshme fetare, apo me përzierje të madhe mes njerëzve të identiteteve të ndryshme

  46. Illyrians Albanian

   Mbeturinat osmane 🖕

  47. Amanda Merlo

   Shumë turp, duam të shkojmë drejt evropës dhe na dalin ca kokekpalarë me mjekra plot me morra dhe prishin imazhin e gjithe shqiptareve. Shteti duhet ti mbylli xhamite dhe të ndalojë me ligj fenë islame se është një fe e turpit që mbjell vetëm dhunë dhe terror.

  48. Y.M

   Ka nevoje te zgjohet edhe nje here Enver Hoxha !

   1. Mario Reno

    Xhaxhi do ti kishte varur keta mutër prej koqesh dhe pastaj do ti kishte asgjësuar si mbeturina toksike.

  49. max mayer

   keta imam duhet pushkatuar pa gjygje

  50. Mario Reno

   Feja myslymane është një turp për çdo shqiptar.

  51. mario sejdiu

   Mbytni kta legena,rodi tyne nuk ban mu shumua ne shqipetari.

  52. Edi Elezi

   Bravo prokuroria me ne fund nje hetim serioz

   1. iluminati Iluminati

    Po patjeter do te veproj i nderuar,sepse prokuroria,policia,ushtria ,gjyqesia e ka detyre shteterore ta mbroj shtetin dhe kombin. Rekrutimi i bashkombasve per ti derguar qe te flijohen per allah dhe kalifat mijera kilometra larg gurres kombetare,vendlindjes se tyre, - eshte mevertete cmenduri - kurse anglezet do te thonin "krejzi". Musliman me shtetesi apo etni nga vendet evropjane,le te shkojne sa te duan as qe ua varim...!? Por ti manipulosh shqiptaret nga nje komb disa milionesh qe jemi,eshte e papranueshme dhe duhet te gjithe te ngreme zerin. Na erdhi puna sikur me 1914 , koha e haxhiqamilistave,(tani haxhi isisave). duam baben ... duam isisin ... Shqiperia me 150,Kosova e Maqedonia e Veriut me 300 - cu be kjo keshtu!? As nga Bosnja e Hercegovina e Sanxhaku,nuk kane qene me shume se ne. Me mijera shqiptare te rekrutuar me uniformat ottomane,te cilet i lane eshtrat ne Canakale,me mijera tjere me 1945 ne Tivar,14 mije na i faroi serbi,me mijera tjere greku ne Cameri...

  53. Edi Elezi

   I vetmi emision qe shikoj ju lumte

  54. Besnik Morina

   Burg me vdekje per ktaa klyshhtt e jezidit kta nuk Jan musliman mashtruss te popllit

  55. Gjergj Kastriot Skanderbeg

   Sa te egzistoj feja njerzit nuk do ecin para

   1. Anna Marie

    Vetem regres shkaktojne fete.

  56. feim fehim

   Ku kan fytyr kte plera t perfaqsoin neve myslimanet, ata dyet pushkatuar denim me vdekje meritoin...

  57. Lord Danzo

   O media e degjinerume ajo videoja n fillim ku flet mbreti i arabise saudite ka ndodhur para shum vitesh ka qen thirrje kundra israelit .

   1. njuton i

    shkruajini ambasadës saudite (twitter.com/SaudiEmbassyUSA), se mediat shqiptare tallin edin me figurat kryesore të atij vendi

  58. Lord Danzo

   Ku ndodhet Ahmet kalaja ?

  59. Erjon Zela

   Kanceri Shqipris feja islame.

  60. Nderim Nuredini

   Mjer per kta qe nuk jan musliman edhe se kuptojn cka do me then lufta ne rrug te ZOtit... shqiptaret askush si ka shty me shku por leku i ka terheq per me shku dikund as ata vet se din per ku jan nis...

  61. Dori Osmanaj

   Rraca keqe na flliqi

  62. dashamir celiku

   jeni te vetmit gazetar qe munoheni te prekni ne thellsi. e ma mer menia ne fun dalin prodhus tregtar armesh. po te dun fuqit e mdhaja I shkatrrojn per nje minut keto organizata primitive

  63. Alban Cani

   Po kta mjekrosha qe na hiqen si musliman nuk e din se cka jan muslimanet apo feja apo patriotizmi dhe atdhetarizmi o bujar o orijon o cuna po juve skeni turp po shkoni mor bjerini shkive e jorgove se jan tu na e mar detin e kosoven po lere clodhem dhe un me kto fakira kto as nu e din cdo te thot shqypni e arberi. O djema leneni sirin ejani tmeremi me punet e arberis e shqypnis jo tmeremi me punet e siris dhe te arabis se ka kush i zgjidh ato pun a jeni tu mar vesh a jo ooooooooooo djema.

  64. my british cat

   He mo top-qen kur te ulet shikueshmeria emisionit ty nuk di cte besh gje tjeter vetem te besh emisjone kunder muslimaneve qe te trritet audienca.jazek ju qoft,medja e shpifur.keni sa te duash me ca te mereni si vrasje gjithandej,droga,korrupsioni,permbytjet ne shqiperi nkater anet,veshtiresia ekonomike nmaksimum...por nuk doni JOO sepse ju kujtoheni te hapni nje teme qe eshte kry,diskutu e ridiskutuar qe 6 vite me pare. (FIKSIMI I TOP-QENIT PER TE NXITUR DEBATE FETARE.) 👎👎👎👎

  65. Arjanit Shqipetar

   Me gjyko mu por jo fen time🤣ky esht shfajsimi me i ri i islamikeve,para disa kohesh kishin justifikimin qe kto nuk Jan mysliman Jan amerikan qe bejn gjoja si mysliman po kjo nuk funksjonoj shum tani kan moton me gjyko mu por jo fen time.un nuk quditem aspak nga ky dekumentar madje i pergezoj kto djemt sepse Jan brsimtar te vertet qe zbatojn urdherat e muhamedit me perpikmeri dhe shkrimet e librit te kuranit.te tjer persona qe mendojn ndrysh nga kto njerz nuk Jan mysliman ose mund te jen musliman po nuk zbatojn urdhrat e islamit.kshu ka qen islami qe nga dita e par qe esht shpikur dhe kshu do jet deri diten e fundit.vet muhamedi ka vra njerz ka mbajt rob lufte ka plaqkit shtete ka ba masakra masive tjeter gje Pos kesaj esht perrall.esht shum e thejsht o njerz lexoni kuranin suret hadithet dhe e kuptoni shum kollaj se a e ka fajin feja apo njeriu te pakten kto djem nuk Jan hipokrit si shum musliman tjer qe shtiren me rrena qe islami esht paqe

   1. Nizam Beciri

    Cilit besim i takon ti? Për ta kuptu me mirë ti atë thënjen e muslimanëve po ta jap një shembull: Nëse Ti shkon në barbatore të blesh ilace kundër smundjes së lukthit mirpo farmacisti e shfrytzon injorancën tënde dhe të shet ca ilace kundër smundjes së zemrës atëher sipas teje cilin duhet me e fajsu fabrikën e ilaceve apo farmacistin?

   2. njuton i

    Më gjyko mua por jo fenë time! ky është shfajsimi më i ri i islamikeve, para disa kohesh kishin justifikimin që këto nuk Jan mysliman Jan amerikan qe bejn gjoja si mysliman po kjo nuk funksjonoj shum tani kan moton me gjyko mu por jo fen time.un nuk quditem aspak nga ky dekumentar madje i pergezoj kto djemt sepse Jan brsimtar te vertet qe zbatojn urdherat e muhamedit me perpikmeri dhe shkrimet e librit te kuranit.te tjer persona qe mendojn ndrysh nga kto njerz nuk Jan mysliman ose mund te jen musliman po nuk zbatojn urdhrat e islami

  66. foto kopi

   Kjo çeshtje eshte mbyll jan denu ç'far dojn kta te topit nuk e di ,ku e kan qellimin apo dojn me fut perçarje ne mesin e shqiptarve e kemi marr vesht kete çeshtje nuk lejohet me shku,por top chanel sikur me fut perçarje ,shteti islam i vet shpallur ka marr fund ! kanal leshi veç me fut ne sherr jeni !

  67. Islam Deutschland

   Allahu ju denoft Inshallah vetem rrena dhe akuza

  68. Albanian'R00t

   Dergojini ne turqi keta bq dhe ata qe i mbeshtesin

  69. Fatmir Lame

   JENI KANCERI I BOTES ,, RRAC E NDYR,

  70. cimi lenaku

   Denime qesharake turp te keni o plera denime te perjeshtshme duhet tju kishit dhen ketyre plerave

  71. Durres Durres

   Shum emision i dobet ky i sotmi, pa pik prove, me t folme ne ajer.

   1. Nizam Beciri

    @Mario Reno Si Gjergji?

   2. Mario Reno

    Mjafton vetëm mjekrrat që i kanë si lesh qeni dhe nuk ka nevojë për prova.

  72. giannis kriavrisi

   skiptara dava mutra qenesh jeni keni qen dhe do te Jeniiiii

  73. giannis kriavrisi

   bujar ose bythcar qenka njilloje

  74. Iqra-Read

   Sa te ulet, perdorin mediat per te mbuluar dhe zbukuruar deshtimet e tyre! Dosje qe ka shkelje shume te renda proçeduriale!

  75. Ciro

   Deshtim..asgje me shume sesa nje reklam qe i ka ber vetes gledisi dhe elisabeta..dy poshtetsira qe jan ber te pasur ne kurriz te njerezve.

   1. Mario Reno

    Pirdh ti se do lirohesh o cirolino.

   2. Amanda Merlo

    Do të fusin ty prokuror se qenke shumë intiligjent.

   3. Albanian'R00t

    shko mor kelysh turku

  76. Dritan Balliu

   A mund të na shpjegojë prokuroria kush i ndërtoi këto xhami???Hetimit nuk i ka shkruar deri në fund....

   1. ELTION GURI

    @Faton Çajani ka hajdut se te kish pat envera as kto qe bejn ne emer te islamit as ato ne emer te krishterizmit si Anton kqira

   2. Faton Çajani

    @ELTION GURI enver psiko ka plot shqiperia.

   3. ELTION GURI

    @Faton Çajani zgjedh po neser ne sabah ku e di komuniteti kush osh hoxha ktu si ne kumonizem vet I zgjedhin vet I rezojn

   4. Faton Çajani

    Xhamite I nderton komuniteti dhe po komuniteti zgjedhe hoxhen dhe KMSH Ska lidhje me kto gjera

   5. ELTION GURI

    Ska lidhje xhamia kisha si objekte po kto monstra sikur te ishte enver hoxha do ju qr me litar ne qender te qytetit

  77. mandrin vuthaj

   Islamifobi .

  78. mandrin vuthaj

   Une di me thane qe ne qofte se shteti dhe mediat ne shqipni vaxhdojne te ti trajtojne shqiptaret myslimane sikur jane emigrante prej sudanit kjo vetem ka per te sjelle konflikt heret ose vone. Shteti shqiptare ka vetem celsat e kulles se barit ne ket rast.

   1. Faton Çajani

    @Amanda Merlo po ti je vllehe.

   2. mandrin vuthaj

    @Amanda Merlo e tan kjo asht nje loje e sherbimeve te nryshme ,qe kane interesa gjeopolitike ne shqipni.nersa per ty zoje ose (zonjushe) kisha me te keshillua me kene pak ma e nricueme shpirtnisht dhe intelektualisht,qe me sa kuptoj nuk I ke me shumice.personalisht jam I pa fe por kisha me dashte me te driterua sa ma pak duke te thane qe: cufuteria,kristjanizmi,islami jane ne nje familje besimi.dhe nuk asht njana ma e mire se tjetra.tipi jot I zgjedh fete per xhakete dhe nuk asht e interesueme per ate qe ato mund teafrojne prej anes shpirtnore.masanej nuk i dihet ti made je arabe me gjak e mehmeti arjan me gjak e arab me fe.

   3. Amanda Merlo

    Nun janë myslymane shqiptare janë arabe.

  79. Tony Campioni

   Denimet e ktyre kan qen qesharake kta duhet ti denonin me pjekje ne metalurgjikun e elbasanit se kta vec terrorizmit si hyn ne pun asnje shqiptari me ate frym qe shperndajn

  80. gjoni nikollaj

   Hajde e shpjegoja edhe sot OLSI JAZEGJI, qe akoma sot ben thirrje qe Jane te pa fajshem ☹️☹️☹️

   1. Ardiana Milici

    @Nizam Beciri Shiko mir Emisionin... se nga vijnè ata njerèzè e qfar qellimesh kanè.. po ata e paskan marr atè qfarè e kanè merituar... Edhe po ju kisha sugjeruar edhe te shkoni te nje HNO Arzt te ju kontrrolloj pèr shiqimin dhe pèr dègjimin se me duket keni pengesa shum te mèdhaja...😂😂😂

   2. Nizam Beciri

    @Ardiana Milici Këta jan të njëjtë si terroristët Pagan romak që mbytën "zotin tuaj njeri" Jezusin dhe pastaj va imponu an juve kristianve ta adhuroni.

   3. Ardiana Milici

    @Nizam Beciri Po ktu spo flitet se kush e vrau Zotin tim..po shiko Realitetin, po ju kshtu jeni se edhe FAKTET e vèrteta smund ti pranoni se jeni i verbuar.. ZERO NJERI👎👎👎

   4. Mario London

    @Nizam Beciri prandaj ju kam than mos i besoni shume hoxhallar e prifterinje se jane te finacuar nga shtet e mdhoja 😂😂😂😂 por njerzit me shume besoje kto sa t'shpis.

   5. Nizam Beciri

    @Mario London Këta nuk jan anti-shqiptarë por jan anti-islam sepse nuk "kan nxit VRASJEN e shqiptarve por VRASJEN e muslimanëve edhe këta janë "Jokerët e ekstremistve krishterë" dhe Stalinisto-komunist të cilët cdo her kur ju duhet të sulmojn shqiptarët musliman i përdorin këta si argument.

  81. scREBEL PUBG

   Kta terrorista me varje ne shesh I kisha denu!

  82. Flori Asllani

   Ju vafte shpirti ne ferr 👹 ishalla , mostrat Se ndan familjet e femijet Denim I perjetshem per te gjithe

   1. Albania Albania

    @rodla Aldor Edhe unë musliman jam po lloji yt është trushperlare, egërsira.

   2. Flori Asllani

    @rodla Aldor po musliman jam

   3. rodla Aldor

    A je musliman apo jo ti ?

  83. Krenar Duka

   Nuk ka faj as serbia as greqia qe na luftojn. Biles me keqardhje e them. jan e vetmja shpres. Per te zhdukur njer e per gjithmon faren e qelbur nga europa. 😤😤😤😤 i thon vetes shqiptar.

   1. Astrit Destani

    shko nserbi jeto

  84. Conall Morris

   ''Rreziku'' i vertet i shtetit e shoqeris eshte dobesimi qe po i behet atij nga ana e ekstremisteve LAIK (politikaneve) qe po zhvatin miliona dollare cdo dit si dhe brishtesia e tij,kjo e fundit shihet qart ne zhvillimet e fundit ne SHBA ku hordhite djathtiste perdhosin ''tempullin e demokracis''-senatin amerikan.Islami politik eshte fenomen GJIGANT,marrja me kte teme e nje pseudo shteti (qe ka mijera probleme tjera te brenshme) eshte kulmi i naivitetit.

   1. gjoni nikollaj

    @Conall Morris Jo meqe po thua se laiciteti po' sjell kete dhune ne boto, e theksova, se normalisht feja ne vetvete nuk sjell lufte

   2. Conall Morris

    @gjoni nikollaj Luftrat vazhdojn derisa te egzistoj dualiteti njerezor (e mira dhe e keqja tek ai ),do vazhdoj derisa te egzistoj dija dhe injoranca,kto nuk ia falin njera tjetres.Fundja paqja nuk eshte qellim me vete,E VERTETA eshte qellim me vete.

   3. gjoni nikollaj

    Po' è ka provu bota edhe Fe e kemi pas me Qindra luftra tash 3000 vjet.

  85. RINOR DARDANI

   Ligjet ne te cilat ju thirreni kan dy ''R'' kruciale: RELATIVE,IRELEVANTE.

  86. Murat Xhavella

   Per keta do aplikuar regjimi i burgut te eger 41 bis

   1. Murat Xhavella

    @Lumturi Meko Ca lidhje ka vrasja me komentin Tim?

   2. Lumturi Meko

    Te vrasesh eshte kollaji , te kuptosh eshte shume e veshtire

  87. RINOR DARDANI

   Lufta eshte shum e thjeshte ,kte e kupton nga minuta 23:30,ky far injoranti harron se ne momentin kur thua ''mosnjohja e rendit demokratik'' ,''ligjit shqiptar'' ky eshte PREDIKIM ,pra eshte lufte mes atyre qe besojn ne ligje te fabrikuara nga mendja njerzore ku turma (HORDHI) eshte ''SOVRANI'' dhe atyre qe besojn se ligji perfekt qe nulifikon cfardo ideje per ligj tjeter eshte SUPREMI.Pra, mbajtesit e rendit jan TELLALLET (hoxhallaret ekstremist te LAICIZMIT).

  88. bekim protopapa

   Ajo që shihet qartë është se pas aksionit te stisur e të dështuar të antiterrorit në lidhje me stadiumin e Shkodrës,në nëntor të 2016, rreputacioni i ktyre dy personazheve të emisioit dhe i qeverisë në tërësi,në sytë e opinionit publik,është cënuar ndjeshëm.

  89. Luli Tafa

   Shqiptaret e Albanis duhet tè shkonin te ndimonin Shqiptaret e Dardanis,j

   1. Edmond Geci

    fjal me ven

   2. ALBAN KUMANOVA

    Porse kta ne rend te pare jan musliman,identiteti kombetar tek muslimani eshte me i thjeshte se corapet.

  90. Xhoni i Ndershëm

   Provat e prrekurrorris ishin shume qesharake sipas ketij emisioni, (perveç personave qe jan kapur me arme)

   1. Mario Reno

    Provat e prokuroris dhe në vend arab do mjaftonin ti dënonin të gjithë me pushkatim po këta rracë Mutër dhe pushkatimin e kane pak.

   2. Xhoni i Ndershëm

    @cimi lenaku po si thua ti se jane kundra sistemit keta ti varim nlitar? Si ne kohe te sistemit komunist? O shoku cimi nuk gjykohet me emocion maroj ajo koh harroe sot jemi ne demokraci shteti shqiptar ngritet mbi bazar e kushtetutes e parimetve demokratike

   3. cimi lenaku

    @Xhoni i Ndershëm o xhoni nuk justifikohen keta plera ore..ti thua sikush ka hallin e vet e gjasem keta nuk na prishin pun..po keta jo qe na prishin pun me frymen qe hapin po keta na bejn gropen..se mbas ketyre nuk shkon nje njeri me dy mend kok po shkojn hallexhinj qe jua shplajn trrurin neper xhamija

   4. gjoni nikollaj

    @Xhoni i Ndershëm Po' tani ti po' I degjon me ze Duke rekrutuar njerez me shku ne siri, Proven e ke mbi 150 shqiptare ne siri. Ne folem per rastin, se sa drejtesi behet be shqiperi ne dime. Po' rasti eshte i qarte

   5. Xhoni i Ndershëm

    @gjoni nikollaj po cme duhet mua me keta ore, un flas per interesa personale, se ne fund te fundit te gjithe oden e tyre shikojne, neser mund te jesh edhe ti para kesaj "drejtesie" edhe une edhe njerzit tane, po pse ore ne dore te ketyre xhelateve te $ € apo £ do ta lene veten ne dore shqipetaret, tere jeten?

  91. bekim protopapa

   Nje vrejtje e vogel per televizionin kombetar e te paanshem TCh. Po nuk patet ne stafin tuaj ndonje jurist sado diletant tju shpjegonte nje rregull baze te jurispodences qe thot "ligjet nuk kan fuqi prapavepruese". Kta persona jan denuar sipas nje neni i cili eshte miratuar 3 muaj pas arrestimit te tyre,pikerisht neni i rekrutimit qe permendet ne emision.

   1. Jam Illyropian

    Edhe shok i ktyne je 🤣🤣🤣

  92. Illyrian Shkodra

   qr, mbajnë armë në Xhami🤦‍♂️🤮🤮 😆Cfarë ësht xhamia, bazë ushtarakë

   1. Mario Reno

    Jo është bazë terroristash.

  93. Albanian Disciple

   47:26 A gjete satisfakcion Ben Sefarditi, e bere percarjen!

  94. Hansa Hansas

   Thirrja e ati imami ne min 2:20 nuk ishte thirrja e imamit te isis po i arabise Saudite po aq keni njohuri ju, kur merni te beni diqka o beni si duhet o lejeni fare

   1. njuton i

    shkruajini ambasadës saudite (twitter.com/SaudiEmbassyUSA), se mediat shqiptare tallin edin me figurat kryesore të atij vendi

  95. Shpetim Xhani

   Kush e vendos qe nje tok eshte e shenjt , dhe nje tjeter jo?!! A nuk eshte ndertuar gjith kjo tok nga Zoti? Po k'ta jan injorant me..!!!

   1. Mario Reno

    @RINOR DARDANI na çave trapin me këto teorit pa pikë lidhje tani ngrihu dhe ik ne arabi se je në vendin e gabuar.

   2. RINOR DARDANI

    @Oni Oni Problemi yt dhe miliona si puna yte eshte se keni perfytirim te gabuar mbi Zotin dhe realitetin.E para zoti nuk ka kerkuar vetem besim tek Ai (ngaqe kjo gje eshte e koduar tek te gjith njerezit,madje edhe ateistat genjejn kur shfaqin mosbesimin) porse Zoti ka kerkuar perskaj besimit edhe ADHURIMIN e tij (adhurimi ngerthen te gjitha ritet:namazin,haxhin,lemoshen si dhe urdheresat e ndalesat qe vij ne Kuran) Pra personi qe nuk ka asnje veper nga kto ai nuk eshte besimtar ne Zot .E dyta un askund skam dhen indikacion qe kam perkrahur ndokend qe ben veprime te pa ligjeruara nga Kurani,porse ska dyshim se lufta ne kohen e duhur ndaj pabesimtareve eshte gje e perligjur madje ne gjitha fete,jo vetem ne Islam.

   3. Oni Oni

    @RINOR DARDANI Cfar esht Islami sistem hyjnor? Un besoj vetem ne Zot dhe Zoti esht i madhi qe na ka dhen jeten dhe do na i marri kur e ka te shkruajtur jo keto gjera vrasin veten dhe merr ne qaf dhe njerez te tjt me mendje te dobet prandaj te mbledhin mendjen ata qe bejn keto gjera te tilla.Ti mund te besosh ku te duash por jo te besh keq vetes dhe ata qe te rrethojne se shum njerez kan mendjen e dobet jopo vritu ti se ringjallesh do kesh jet te bukur etj po jo po vrave veten iken dhe nuk shef me gje.pastaj xhintet nuk i krijovi asnje egzistojn dhe kaq.Pastaj ti si e kupton qe kenaqet Allahu duke ber gjera te keqija?

   4. RINOR DARDANI

    @Oni Oni Ju keni ngaterruar ISLAMIN me KULTET,Islami eshte sistem hyjnor qe shpalos kuptimin e jetes ne formen me koncize dhe te qarte:''Dhe un nuk i krijova xhinnet dhe njerzit perpos te me adhurojne'' Definicioni i adhurimit :"Emër përmbledhës i çdo gjëje që e don dhe kënaqet Allahu, qoftë ajo fjalë, vepër e dukshme ose e fshehtë." Moskuptimi i kti realiteti eshte shkaku kryesor i FRUSTRIMIT qe keni,nje gjendje e tille eshte lemeritese eshte nje zone mes panikut dhe adhurimit te IDHULLIT (jetes,materies).

   5. Oni Oni

    @RINOR DARDANI Ti shko merr lopaten beje gropen vet mos u lodh te shkosh deri ne Siri se i bie me shkurt nuk ka harxhime,te zenc nje vend te mire ne boten tjt beje sa me shpejt qe te arrish se mos ta zen vendin ndonje tjt.Ahh te semure nga koka dhe mendje pjerdhur besoj se e kuptove.

  96. Mandi Mandi

   Ca lloj njerzish Jan keta 🤮🤮🤮

   1. Mario Reno

    E kishe fjalën çfarë lloj kafshësh janë këta apo.

  97. Albanian Disciple

   Me 2 perjashtime , krejt kete imam te kamur paskan emra krishter italian apo shqiptar! jeni funny ju te shqiperise

   1. Nizam Beciri

    @king illyrian Kujt i beson ti Jezusit apo Pagan Konstandinit? Dhe më cfar matematike e ke nxjer se jeni shumicë? Më matematikën e kishës 1+1+1=1 apo më cilën matematik?

   2. king illyrian

    @RINOR DARDANI po nga s di ti qe eshte mit , dhe sa per force!!! a ke lexuar ndonje here per kostandinin e madhe nga nishi qe perapi fen ortidokxsin ne bote qe dhe shen sopia ne kostadinopij flet shqip , por ju ngaqe jeni radikal ja falni historin sebeve dhe kishat dhe i beni me histori , dhe mbani kulturen e pushtusit , aq te ditur jeni , por vet fjala illyrian do te thot njeres te yjeve , qe tregon nivelin e dituris te keti populli qe bejme pjes ne dhe mos u mundo te ulesh kulturen ton se ju nje pakic jeni dhe ne jemi shumic , kombi mbi te gjitha

   3. RINOR DARDANI

    @king illyrian Ju flisni me emocione ,jo me fakte.Iliret ishin pagan krishterimin e morret me force nga fqinjet dhe qeshtja ishte vetem ne kontekst ngase ska lidhje nga e morret ,me rendesi eshte se morret nje religjion MIT.

   4. king illyrian

    @RINOR DARDANI 😂😂😂 shko se feja e krishter e kan sjell iliret , dhe ne ate kohe nuk ka pas grek dhe sllave , sa per mitologjin me esakte eshte te besosh diellin qe te fal jete , sesa muhamedim me 300 dashnor homo seksual 😂😂😂

   5. Albanian Disciple

    @RINOR DARDANI cka keni o debila

  98. Albanian Disciple

   ....Shqiptar ti quajsh kta? Ose kta ose na....

   1. Shicc Ray

    Per ata fyerja me e rende ne jete eshte te qenit shqiptar, keshtu qe mos mendo se ngelen ata t’i quani ju shqiptar... go to hell!

  99. ilirian Forever

   Hajt se do ju mbushe turku me keto majmuna

  100. Fatbardh Pikaloshi

   Ka hapesira per diskutim pafund si teme. Por ajo qe eshte e bardh mbetet e bardh dhe e zeza po ashtu. Keta sjane besimtare kjo eshte e sigurte. Asgje ska islami nga kto idiotllliqet e ktyre karave. Por dhe manovrimi i ktyre organeve "te drejtesise" le vend per diskutim. Megjithate eshte e frikshme te mendosh sesi disa te "verber" kane qene aq te frikshem! Emision fantastik sidoqoft!

   1. Nizam Beciri

    @Mevlan Isufi Sipas fjalëve ti qenke ende komunist ku feja sipas ideologjis suaj është OPIUM. Kur thoni se fet jan shkaktarë kryesore për luftart e haroni komunizmin tuaj i cili ishte kancer vdekjeprus i cdo shteti që u infektua me at smundje edhe po të pyes se cilës fe i përkisnin këta vrasës. 1 Hitler vrau dhe dogji të gjallë mbi 6.000.000 hebre. Ishte Hitla musliman? 2. Daja i juaj Jeseph Stalin ndryshe i quajtu si "Daja Joe. Vrau 20 milion që një njerzore përfshirë edhe 14.5 milion të cilët vdiqë urie. 3. Vëllau i xhaxhit tuaj Enver Stalin Hoxhës" Kinezi Moe Tse Tsung që vrau prej 14 deri në 20 milion njerëz ishte ky musliman ose fetarë? Apo ateist-komunist sikur ju? 4. Benito Mussolinit (Itali) mbyti 40å mijë njerëz. Ky vrasës ca ishte? 5. Embargo e vendosur nga Gjorgj Bushi në Irak 1/2 milion f~mijë jan vrarë vetëm në irak. Imagjino as njeri nga këta ta vrasës-milioner që i përmenda asnjë her nuk u quajtën terrorist nga media ☹️ 6.pastaj Lufta e parë botërorë ku mbetën t er vrarë 17 milion njerëz. 7. Lufta e dytë botërore 50-55 milion të vrarë cilës fe i p er rkisnin k er ta vrasës? 8.Bomba atomike në Nagazaki prej së cilës mbetën t er vdekur 200.000 të vdekur mos vall e hudhën muslimanët kët bombë? 9 .Lufta në Vietnam la mbi 5 milion të vdekur !! 10. Lufta në Irak deri tani 12 milion të vdekur. Pastaj si për fund babai juja Enver Stalin Hoxh në kujt emeri vrau 5037 bura shqiptarë 450 gra shqiptare dhe dënoi me burg 21788 burra e 7377 gra. Paramendo sikur të kishte zgjat më shumë ideologji e kancer it tuaj komunist në Shqipëri ende sot Shqipëria do ishte shtetet jasht-toksorë. Po ikni o mbeturina Leniniste se ju jeni të fundit ata që mund të flisni pë paqe dhe luft.

   2. Nizam Beciri

    @Mevlan Isufi “Je turpi e vetvetes “ E them këtë sepse nuk ka më keqë kur një njeri më emër musliman flet kundër vetvetes. Shiqo Kurani është kushtetut hyjnore dhe ato ajetet dhe hadithe që thërrasin në lufte,shumica e tyre janë te specifikuara për armiqtë që e luftuan Muhamedin a.s dhe i luftojnë myslimanet,jo për paqedashësit,prandaj kanë tretman te posaçëm,për njerëz te posaçëm dhe për kohë të posaçme. Kurani ka zbritur si kushtetute hyjnore dhe do te ishte e manget feja Islame nese nuk do interpretonte te gjitha ngjarjet kryesore te njeriut nga lindja deri ne vdekje.Duke qene se lufta eshte pjese e jetes njerzore Zoti madheshtor nuk kishte sesi ta linte pa sjelle shpallje profetike per kete pjese. Po kushtetuta Shqiptare , Italiane, Kosovare, Amerikane, etj. A kan ligje lufte? Po sigurisht qe kane. 2. Presidenti i Republikës, në kohe lufte, emëron dhe shkarkon Komandantin e Forcave të Armatosura me propozim të Kryeministrit 1. Masat e jashtëzakonshme mund të vendosen për shkak të gjendjes së luftës 1. Në rast agresioni të armatosur kundër Republikës së Shqipërisë, Presidenti i Republikës, me kërkesë të Këshillit të Ministrave, shpall gjendjen e luftës. Lind pyetja a ne cdo kohe dhe rrethane per shkak te ketij ligji lufte Shqiperia eshte ne lufte? Jo sigurisht qe jo, vetem ne rrethana te caktuara. Lind pyetja tjeter ne cdo rrethane kohe dhe vendi shteti shqiptar mobilizon civilet per lufte? Jo sigurisht qe jo brenda rrethanave te caktuara te shpalljes se luftes nga ndonje kercenim i jashtem. A e obligon kushtetuta e Shqiperise shtetin shqiptar ti shpalle lufte ndonje vendi tjeter meqe ai ka nje ligj lufte ne kushtetuten e tij? Jo kurrsesi jo. A i merr presidenti i republikes se Shqiperise komptencat te plota vetem ne kohe lufte apo dhe kohe paqe? Sigurisht vetem ne kohe lufte. A ka te drejte nenshtetasi shqiptar qe meqe ka nje ligj lufte ne kushtetute ai ti shpalli lufte nje vendi tjeter? Kurrsesi jo. Greqia edhe pse ka nje ligj lufte ne fuqi me Shqiperine ajo prape nuk po tregon asnje agresion aktual luftarak.Qe do te thote, ekzistenca e ligjit te luftes, apo gjendjes se luftes jodetyrimisht i vendos njerzit ne gjendje lufte por sipas percaktimit te sakte te ligjeve. Edhe Kurani, Ka ligje lufte, ka ligje paqeje, Ka rregulla agjerimi por nuk e obligon njeriun gjate gjithe kohes me agjerim. Ka ligje faljeje por falja nuk obligohet ne cdo kohe Ka ligjin e divorcit por nuk e obligon cdo njeri te divorcohet Ka ligje borxhit por nuk obligon cdo njeri te marre borxhe Ka ligjin per hajdutin dhe vrasesin por nuk vret cdo njeri te pafajshem Ka ligje per vende te caktuara sic eshte Haxhi ne Meke por haxhi nuk mund te behet ne Turqi. Ka ligje per kohe te caktuara sic eshte agjerimi i cili behet ne muajin Ramazan dhe nuk obligohet ne muajt e tjere. Ekzistenca e nje ligji nuk do te thote domosdoshmerisht veprimi i tij pa rregulla te shpjeguara fetarisht.Dhe rregullat e shpjeguara fetarisht i shpjegojne shkencat e permendura me lart nga dijetare elitare dhe jo njerzit e rendomte.

   3. gjoni nikollaj

    @Shicc Ray Po' tani te thuash qe America ka nje plan te pergatitur per te vrare musliman neper bote Kjo eshte cmenduri or mik. Sigurisht qe ambasada eshte è interesuar kur behet fjale per terrorizem pas 11 shtatorit. E kupton qe sot vetem fanatiket mendojne qe po' sillet bota rreth fese, Ku sot njerezit thjesht luftojn per kerkesa ekonomike. Un jam i krishtere besoj shume ne zot, por mund te kete 5-6 vjet qe nuk shkoj ne kishe. Dua te them vetem olsi jazexhi Mendon qe krejt bota po' mundohet te zhduke muslimanet. Kto Jane perralla

   4. Shicc Ray

    Te gjithe e dime qe Amerikes s’ka c’i duhet te merret me vendet e tjera, por ja qe ajo kete rol ka pasur gjithmone... nejse, doja te te thoja mos i ngaterro gjerat, te vrarit eshte dic tjeter dhe te kerkuarit ndihme eshte dic tjeter. Amerika di ke ndihmon dhe ke vret. Synimi i saj eshte vjedhja dhe vrasja e muslimaneve. Pse ne cdo seance gjyqesore te gjykimit te imameve, ambasada e USA kishte nje perfaqesues??? Pse pikerisht ne ceshtjet qe kishin te benin me muslimanet ose me sakte ‘terroristat’ Amerika tregohej aq vigjilente t’i luftonte? Pse nuk kishte nje perfaqesues nga ndonje ambasade tjeter? Pergjigja eshte e thjeshte: Lufta eshte hapur kunder Islamit dhe jo kunder Gencit apo Bujarit si individe...

   5. gjoni nikollaj

    @Shicc Ray Jo mor zotni te gjithe e dine qe America Ska pse fut hundet ne punet e shteteve te tjera. Irakiani te rrije ne shtepine e tij, e americani ne shtepine e tij. Por Mos harro qe eshte kerku ndihme nga amerikanet.. E pame cfare ndodhi me kurdet para disa muajsh