Gjurmë Shqiptare - Historia e panjohur e Isa Boletinit

859K visualizzazioni503

  Historia e panjohur e Isa Boletinit... Të fshehtat e të pathënat e saj, betejat e dokumentuara dhe ato më pak të njohura. Si u vra në pabesi dhe kush e hartoi planin? Ndiqni të plotë videon e dokumentarit të gazetarit Marin Mema. Si kurrë më parë zbuloni Isa Boletinin.
  Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/
  Subscribe to "Top Channel" on IThomes Channel for NEWS and TV
  Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
  For more content from click HERE: www.top-channel.tv
  Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
  Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
  Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH

  Pubblicato il Anno fa

  Commenti

  1. Bekim Uka

   Paramendo vorrim I keti burri kur ndodhi ne boletin. Hashimi thaqi nuk Mir pjes ne kete ceremoni kombetare. Isa mustafa jakup krasniqi e kadri veseli shkun ne boletin ne kembe sepse srbet e veriut nuk I lan me shku me vetur...

  2. Bekim Uka

   Para luftes 1998-1999 ne mitrovice ish nje shtepi per femije...ne ate kohe serbia e mbylli kete shtepi dhe femijet aty I shperndau neper serbi a ka mundesi dikush ta investigoj kete rast ta dim se ku Jan dhe si jeton keta femije (njerz)...

  3. Gjergj Mjeda

   Legjend trimerie

  4. Spark

   Isa Boletini, patriot dhe trim i madh!

  5. Fredi Gogoli

   🐦ithomes.info/net/usaMk9KjlZalZ5w/video🐦👍🌺🐦

  6. Servise Vodafone

   Je ma miri legjend

  7. Balkans Uncensored

   Je fantastik o Marin. Kurse Politikanet tane thon sot te bashkohemi me Kosoven ne EU🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️ o zot na ruaj nga politikanet

  8. U wut mate?

   Well i am still learning your language so i can't understand much(i will probably come back when i learn Albanian lol), but i know Isa fought with us(Macedonian-Bulgarians) against the Serbs and Greeks in the Ohrid-Debar uprising. So just cause of that i have respect to him 🇧🇬🇲🇰🇦🇱

  9. Hello Hello

   ithomes.info/net/xbawyauci617nm0/video ata fshehin cdo gje edhe keto qe po ndodhin ne ditet tona serbs try to hide everything even the stories that are happening in our days they continue to steal our lands and history

  10. DMXxX

   Une mendoj se Shteti Francez e ka tradhtue ... dhe serbosllavet e kan vra !!!

  11. Adrian Koni

   Vajzë Durrsake. ithomes.info/net/qLKTkK6Mh6VoYY4/video

  12. Mars Marsi

   Poh

   1. Ledjohny

    gay

   2. mateo cardaku

    Pooh

   3. Niki Prendushi

    Poh

   4. Ledjohny

    poh

   5. Ledjohny

    ph

  13. Goku Parajoku

   Isa Boletini is a killer, he is a monster that killed many serbian civilians

  14. Komenti Komenti

   Isa boletini ishte no oborrin e sulltanit abdyl hamidit. turqia nejti 500 vjet dhe I ofroi strehim krahinave ne siklet si cameria. po te ishte nje kolinizator tjeter 50 vjet I k

  15. Elidon Jaku

   Kur si ka perkrah isa boletini e ismail qemali turqit po i dojn tani se baballart e juj e kan pesu se ju vet zdini qa kan qan turku ,i madhi Isa boletini qe lufto dhe me turqit dhe me serbet ky eshte hero Kombetar

  16. Original VideoTM

   ithomes.info/net/sZ2zptiah6ymqW0/video “MOJ E BUKURA MORE” /ATDHEU I HUMBUR

  17. Tony Montana

   O komunist Marin na ca te me përrallat bëj një emision për Partinë tënde komuniste dhe Ed nudisti

  18. Saimir Morina

   I madh Isa

  19. ILLYRIAN AVGUSTIN

   jemi 1, Long live ILLYRIA 🇦🇱🇽🇰

  20. Ferderova Dauti

   Ca te verteta miq...kur te kemi shtet sdo lejojm baltosjen e tyre

  21. Mary Petsou

   Kishte burra trima dhe Patriote atehere,, shqiperine e helmoi Hoxha diktatori,, mbas atij dolen gjithe tradhetare,, zor se shqiperia ngre koke,,, Trim legjendar Isa Boletini qe zeri yt dhe politika jote I vuri prite Evropes ku,,,,,, Patriot I flakte I dashur me popullin babaxhan mbret I Shqiperise ♥️🇦🇱

  22. Kastriot Rama

   Ai shqipetar, qe i perkrah turqit, i hupte rraja, fare flliqt.

  23. Kastriot Rama

   OOO MARIN MEMA, TROJET DISI PO I FITOJM ME GJAK, NE TAVOLIN I SHESIM PER LEK.

  24. Leonardo Lekaj

   Kto jan atdhetar e burra qe rujn atdheun me pushk e me gjak.. Jo ju qafirat e sodit qe thoni se osmanet u kon nimue u kon mrojt... Merrni vesh historin se kto jan osmanet qe na kan vra e na kan shkatru gjithmon zoti i madhkoft turqi.. Se ne kem luftue gjithmon per basshkim komtare🇦🇱🇦🇱... Posht qafirat tradhtart e kombit

  25. Gentian Plaku

   Na falni pse nuk doli nji si isa boletini per kte qeveri respekt

  26. Alketa Muco

   Sa shume vjet kane kaluar ISA BOLETINI gjithmon i nderuar

  27. Seby Neziri

   Sa keq me vjen se historine e fisite time ne shkolle nuk e kame mesu por historine e rejshme shkaut sllavo serbo cetnik po' Dash zoti dote mesoj deri sa te jeme gjalle

  28. Ali Bela

   Isa Boletini ka luftuar vetëm kundër sërbo-malazezëve,mos shpifni histori të rrejshme se nuk jem më në komunizëm

  29. AE.Flooring inc Arian

   we have the blood code thats find who did shoot our hero and hunt them down

  30. Genti Dredha

   Respekte je i vetmi gazetar qe e do me shpyrt histotin dhe i xjer ne pa burrat .jo si kta bura sot qe i duket pushteti bure.respekte .marin mema

  31. Genti Genti

   Duhet ta kuptojn shqipetaret pse e gjith bota kunder nuk arriti dot kurre te pushtonte trojet shqipetare,nuk e pushtuan kurre sepse eshte derdhur gjaku lumë dhe trimat nuk u tremben kurre. Armiqt e kan kuptuar qe vetem po te na shfarosin mund te merren tokat tona dhe prandaj kan vepruar me vone duke bere genocide. Ne jemi rrace herojsh,rrace trimash sy patrembur dhe nuk dorezohemi kurre,jemi besnik,jemi bujar,jemi mikprites. Veti qe nuk I ka asnje popull tjeter ne bote. Duhet te kthehemi tek idealet e eterve tane.

  32. Komenti Komenti

   po te kishte luftu pataroja mun te shpetonte

  33. Enea Gjoroveni

   ka pas burra dikur bravo dhe ty Marin qe flet per kto burra

  34. artinisi bardhi

   Moo

  35. Fehmi Hyseni

   Respekt si gjithnje zoteri Marin Mema. Per keto 280 dislike jam i sigurt se nje numer i madh jan qetnik serb por ka edhe te lloit Baton Haxhiut, politikajt hajna te Kosoves dhe te Shqiperis. Marin Mema me kto emisione fantastike te mrekullueshme esht ne rrezik jo vetem nga Greket dhe Serbet por edhe nga qeveria e Shqiperis dhe politikajt e Kosoves. Marin Mema je idol i gjdo patrioti Kombetar. Paq shendet, lumturi dhe jet te gjat.

  36. Jusuf Hoxha

   Oooo Shqiptarë Isa Boletini ka qen shuuuumë ma dilingji sesa këta dilingjit e sotëm që i kemi!

  37. Jusuf Hoxha

   Isa Boletini nuk ka qen kuuur patriot Shqiptr, po ka qenë një SPIJUN i dendur i Serbisë! edhe këtë po ua faktikoi me fakte dhe me argumente nga njerëzt të cilët i kan njohur brezë mbas brezi. Po ashtë e vërtetë se ka qen i pasur, por ka qenë edhe i pa fytyrë - i pa morlshëm! Kurëse qështjen e patriotizmit për Kosovë e ka patur vetëm për BIZNES të tij personal! Isa ashtë ai i cili ka marrur arm prej mretnisë së Sërbisë, për çdo armë - pushkë, mbreti i Sërbisë i ka dhan Sërbia 1 LIRË të Floririt-me qëllim të armatimit të Shqiptarve kundër Perandorisë Osmane. Kurëse Isa atë armë ia ka shit shqiptarit edhe një LIRË të Florinit! Po Isa (qeni i Sërbisë) nuk mjaton me kaq, por (me urdhrin e Sërbisë merr nji përcjellës Sërb i cili i shënonte emrat e shqiptarve- të cilët blejnin armën, ua mirrte edhe Numrin e armës - pushkës, e më pas-mbas daljesë së Osmanllinjve nga Ballkani, Sërbët fillojn akcionin e Pushkve kundër Shqiptarve, duke ua kërkuarë pushkët me Numër!!! Në këtë akcion sa qindë e mij Shqiptari ka vdekur nën torturat e Sërbve!!! E tër kjo ka ngja " FAL PATRIOTIZMIT TË(QENIT-i ashtu quajturi) IS BOLETIN!!! Ja kjo ashtë fytyra e vërtetë i Isa Boletinit! Pse Historiant nuk ia shtrojn vetes së tyre një pyetje :" pse në kohën e ish Jugosllavisë libri për Is Boletinin (si libër Historik) u përdorke me lejenë e shtetit Jugosllavi?!

  38. ADE360

   Burra te tille lindin shume rralle,LAVDi keti patrioti te madh,i perjetshem qofte kujtimi i tij

  39. Gentian Plaku

   Te lumt goja marin

  40. Gentian Plaku

   Brravo marin mema shum respekt🇦🇱🇦🇱

  41. Real Freedom

   Mos harroni amanetin per bashkim

  42. Ndue Kabali

   ABC... Personal mendim. Sipase Studijuesit zt. Marin Mema historia ka nje sens dhe nje FAQE. Qe tè kupetohet e verteta dhe per tè nxjerre konkluzione tè saketa. Atehere linde pyeteja, si ka mundesi qe komunisti Enver Gjirokastriti e denigroje historine e vertete per qellim e politike???. C'kupetim kishin teori tè tilla antikombetare qe sipas teorie komuniste KAPIDANI I MIREDITESE, KA PRE NE BESE DEDE GJON LULIN... KJO LOJE POLITIKE I SHERBENE VETEM TRADHETISE KOMBETARE KOMUNISTE.. FLM. NDERIME. NGA NDUE GJIN KABALI KATUNAR NGA NAHIJA PROSEK KTHELLE MIREDITE.

  43. Arian Valko

   Edhe dokush do me thot se turqit jan tmir.o njejt jet si serbogreket

  44. Ervin7 Muskaj

   hero i kombit ton

  45. Antipatrea Antipatrea

   Nuk e kuptoj te besh dislike per historin e Shqiperin,Mos i zente viti i Ri ne gropt o zote 🙏

  46. kleant pane

   keto burra me hije si hija e malit e kane mbajtur gjalle kete gjuhe qe e flasim sot edhe qe e shtremberojne plehrat qe sot e quajne veten shqiptare po qe jane me pak se ca minj halesh

  47. Luli Babic

   Respekt 💪🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱💪

  48. Luli Babic

   Respekt vlla perty💪🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱💪

  49. Merita Xhelilaj

   ❤️🇦🇱

  50. agim bekteshi

   Shqiperi etnike

  51. Fabian Kola

   Respect per kete trim mbi trima

  52. goni lena

   Kto bien ne kundershtim me veten 🤦‍♂️ njer thon kryengritje kunder xhon turcve pastaj thon kunder osmanve 🤦‍♂️ xhonturcit rxuan perandorin osmane smund te jen njesoj isa boletini ska luftu kunder perandoris osmane po kunder xhon turcve...

  53. Fadil Dvorani

   Ishalla ghehnet

  54. G D

   Kush jane ata anti shqiptare serbo medhenj qe i bejne dis like ketij emisioni. Cfare kerkojme nga bota ,kur ne i biem mohit vetes tone.

  55. Valentino Bonelli

   Lavdi baballarve te kombit tone lavdi Isa boletinit lavdi ismail qemalit lavdi skenderbeut e te gjithe qe lane gjakun per dheun tone

  56. Avni Ceka

   Lexoni Elena Kocaqin.....ke te besojme???????

  57. Bere KSMS

   dot na shkruaj hiatoria o burra kush ishin e jemi Shqiptaret me duke se po i ndegjoj duke folur mes veti lotet sme mbajn dot RRoft shqiperia RRoft KOsova

  58. ilia elezi

   Keta qe se kan pëlqyer kete emision turp tu vij qe kuptojnë shqip e flasim shqip

  59. Nemanja 1

   ithomes.info/net/kaybt9ixhnVpon4/video

  60. A. Sadiki

   Shum reklama ekeni bërë mut, sa të pangopur jeni

  61. Merita Okse

   Legjendaret dhane jeten per trojet shqipetare ndersa politikane e sodit shesin vendin si ndonje placke

  62. Merita Okse

   Marin Mema gazetar patriot. Legjende e ralle. Let shpresojm qe 1 dit te jet ne pushtet. Me njeres si Marini do e regulloni shqiperine

  63. H A

   Subtitles please :)

  64. Zamir Krasniqi

   Historia. Nuk. Vëdes. Kurr.

  65. ibrahim Xhevairi

   Kto jan të paverteta per abdulhamid sepse aj ka resketuar te gjitha fejes

  66. Kavaja. Net

   Subscribe ju lutemi ithomes.info/free/ACwnqJC62sOQgFdRBRvaSw.html

  67. Osumi Osumi

   Je hero per punen qe po ben per historine e popullit shqipetar

  68. NIKA

   Tasht Hashim Thaci Edi Rama na udheqin Bothqira

  69. Moka Savic

   Kosovo je serbija albanija je grcka

  70. Moka Savic

   Veliki saradnik srba ... bravo iso. Ti si taj koji je kad se turska vojska povlacila njima mesto vode dao si im spiritus....

  71. Izairr Sulejmani

   Roft shqiperia etnike roft populli musliman gjith notes gjdoher kryqtart na kan shkel tfala nga ilirida

   1. Ocean11 2

    Shko mor turk makedonski

  72. entela gjergji

   E mjera Shqipëri që ka pasur gjithmonë fqinje dashakeqës që gjithmonë kanë dashur ta përçajnë e ta sundojnë fqinje që gjithmonë kanë dashur ta pushtojnë Shqipërin si Turqit, Grekët, Serbët.........Fatmirësisht ka pasur edhe shumë burra trima krishterë dhe myslimanë që kanë luftuar për të mbrojtur Shqipërinë kundra Turqisë, Greqisë, Serbisë🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

   1. Blerim i Brishte

    Dakord jam, por ke turqit duhet të thuash, perandoria osmane,se aty kishte ushtar nga të gjith shtetet qe ishin mercenare dhe paguheshin.kurse per fqinjet,ke të drejt. Turqia e sotme,ska të beje me ate Dekade fare.

  73. Mimosetta Mommy

   Marin Mema je nje gazetar imrekullushem,Ah sikur te ishin 100 burra si ty , Shqiperia do ishte nje parajse e vertete, me ndershnerine dhe drejtesin tende tregon se la akoma burra te vertete Zoti te bekofte ty nenen dhe gjithe famiglie e te dashurit è tu 🙏👋🌟🌟

  74. milot milot

   Ket burr nuk e ka ba nana ky burr Ka dal nga gryka pushkes esht frymzim per te gjith shqiptart qe e dun shqiperin .jo si saliu apo edi rama ilir te gjith kto qe permena nuk i afrohen as ke gishti kames ISA BOLETINIT

  75. Arber Nazeraj

   Perulem ne gjunj perball nje patrioti te tille si Isa boletini vdekje politikaneve tane ne 30 vjet qe vech Kan luajtur me vatanin dhe gjakun e deshmoreve per liri dhe pavarsi u vdekshin Ata qe doni me shume tradhetar te qelbur

  76. Agim Palaj

   Ku mund te bazohesh ti zoteri se nuk jemi 90 perqind turq edhe kenaqem se po shan.

  77. Shqiponje

   Do thojn qe Isa Boletini ka nisur me shku ne Shqipni per me vra Ismail Qemajli, me ndalu pavarsine sepse Kosova ishte hala ne luft dhe kur lirohet Kosova mu ndodh pavarsia te shqipris perbashket.

  78. Faton Islami

   Marin mema tregon përralla për femij

  79. Faton Islami

   Marin mema tregon përralla për femij

  80. 666 666

   Me perpara ka pas burra te beses e jo si sot si i lepijn b***** turkut serbit grekut etj lavdi heroit ton isa Boletinit me shok lavdi trrimave vdekje tradhtarve 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  81. isa olloni

   Te lumte Marin Mema dhe musafiret tjere te nderuar per kete dokumentar Te hatashem !!! Uroi te jeni plote shendete dhe suksese Ne gjurmimet e metejme , Te lumte , te lumte 🙌🙏👋

  82. n Balaj

   Ishalla Jan tan bashk nxhenet kta trima

  83. Elidon Jaku

   turku ka ngel mu dasht veq nga feja tani se nga gjaku apo nga pushtimi qe ka bo turku asht armiku numer 1 i shqiptarve nder vite siq osht serbi

  84. Martin Mustafaraj

   un nje pyetje kam keta kosovar e shqiptar qe e duan turkun akoma shiko ckan bere keto vite imagjino ato pas Gjergj Kastriotit cfar e cfar i kan bere Shqiperis keta pleraaaaa fare e shuar e ju akoma e doni puuuuuuuuuuu

  85. Julian Kaja

   Bravo Marin

  86. Haki Racaj

   Rrespekt Marin mema

  87. Beate Fischer

   merrni gjysen shembull te aktivitetit tij more pisa leni qpifjet e pagjukimeve ordinere

  88. Denis Qalliu

   Ncncncnc cfar burrash nuk kam fjale

  89. Marku Aleksander

   Brravo Marin

  90. Klaudio Livadhi

   Fshati Pecaj nuk eshte mes Lezhes dhe Shkodres por eshte ne Qarkun e Shkodres ne Zonen e Dukagjinit. dhe Pecajt e Shales kan nxjerr trima dhe kan pas bajrakun e krejt Dukagjinit.

  91. Kris Kris

   BURRE e TRIM ISA.

  92. Haki Bresa

   Marin Mema..patrioti nr’ 1 ne radhet e hulumtimeve te mbare kombit shqipetar ..respekt pa fund

  93. Behxhet Blakcori

   Rrofsh edhe ti M.Mema çë Ngadaldale po Ndritë SHQIPTARIN

  94. Behxhet Blakcori

   Rroft Isa Boletini,Emri i tij mos u Harroft Kurr🇦🇱🇽🇰🇦🇱🇽🇰🇦🇱

  95. Faton Krasniqi

   POLITIKANT ESODIT SI NE SHQIPNI EDHE NE KOSOV DUHET ME JAV MSU HISTORIN ME DETYRIM PER KTA BURRA TMDHAJ QYSH DUHET ATDHEU JO SI KTA POLITIKANT E SODIT QE VJEDHIN SHTETIN MARRE JU KOFT ISHALLA ZOTI I SHTIN MEJ HARGJU ATO PARE KU JU DHEM MAS SHUMTI

  96. Feri Nazja

   Pse nuk e keni thon qe hasan prishtina i ra ne shpull ismail qemalit vetem sepse e ngreti flamurin vetem per shqiperin e jo per shqiperine modhe dmth edhe per kosoven sic ishin bo planet???

   1. Bylis For ever

    Feri Nazja Ismail Qemalin e nisi Turku. Ai i kishte bere planet

  97. GLOKI GLOB

   Respekt per Isen, respekt per pasardhesit e tij. Nje prijes dhe hero qe te le pa fjale.

  98. Fatmir Vokrri

   shqipetar,nder vllazen jeni tu u vra,krejt jem coptu,jeni shpernda ca thone kena fe,ca thon kena din njeni jam turk,tjetri latin,ndo quhen grek,shki disa te tjer,por jemi vellezer t'gjith mor te mjer!!!!!! pashko vasa🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  99. Lumi Gashi

   Kombi Shqiptar kemi pas gjithmon nder shekuj heronj e trima te mdhej prandaj kurr nuk duhet harruar mundi e sakrifica e ktyre prijsve tan dhe assesi te ndalojm rrugen per bashkimin e te gjitha trojeve shqiptare ne nje ashtu siq ishin. Historia sa e dhimbshme po aq e me shum krenare, suksese Marin memaj dhe rroft Shqiperia Natyrale jemi dhe duhet te qendrojm te bashkuar gjith kombi Shqiptar

  100. Fatima Ismaili

   Ju lumt Japonez popull luftar e kan mund rusin e flliqt