Ligji grek për 12 miljet/ Ministri i jashtëm Dendias raporton në parlament

2,1K visualizzazioni0

  Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative.
  Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/
  Subscribe to "Top Channel" on IThomes Channel for NEWS and TV
  Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
  For more content from click HERE: www.top-channel.tv
  Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
  Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
  Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH
  #Greqia#TopChannel

  Pubblicato il 10 giorni fa

  Commenti

  1. xyz aviano

   Nuk ka asnje aresye pse Shqiperia ta pranoje kete. Hyrja ne Evrope nuk ka asnje rendesi nese jepet qofte edhe 1 cm territor. Pastaj, ta kemi parasysh: Shqiperia asnjehere nuk do jete ne Evrope ! Atehere le te mbrojme te pakten territorin tone me gjyqe, hedhje ne gjyq te Greqise dhe te Evropes nese guxon te mbroje Greqine ne kete dosje

  2. xyz aviano

   Dendias said to expand Greece in 12 miles to the north is european acquis (!) Big mistake mister Denidas 1. With this declaration Dendias dont recognize like prioritary the convention of 1982. 2. We dont know about what european acquis Dendias talk about because Albania is European geografic country. This is raciste and not in accord with european values. 3. If Greece with this declaration consider that expand her sea to 12 miles is european acquis, Greece suppose that Albania never will be in Europe wich is in desaccord with the fact that Europe give the right to Albania to be an candidate country so the hope that this country will be in Europe tomorrow. Did Greece decide only by herself that Albania will be in Europe? Did Greece suppose that Albania never will be in Europe wich is in desaccord with the fact that Europe give to Albania tha status of candidate? Why Greece dont respect the european decisions in this case? This no respect of international conventions and european values is only greec demagogy who want to steal sea to Albania and try to use Europe for the strickt interest ONLY of Greece. Everbody knows in Europe what Greece steal money. This is the reason why United kindom do the Brexit. Albanie must newer accept this deal EVEN IF SHE NEVER BE IN EUROPE because if Albania accept to GIVE HER TERRITORY TO GREECE only hopping to be one day in Europe, Greece will do everything in his power to EVER AND EVER opposate the entry of Albania in EU. This because Greece win territory like that and if Albania is in EU Greece can not more do that.

  3. Vendim Morina

   Fake news

  4. Gjergji Yzeiraj

   Mute po negocin shqiperia eshte thjeshte viktime e perdorin kto vende si historikishte kshu qe ne jemi nje vrime ne uje

  5. kristi alsin

   po ste denovi ty o edi rama saliu per ate qe i beri shqiprise do denohesh per tradheti kombetare ta ka bere gati dosjen

   1. xyz aviano

    C lidhje ka Saliu ketu? Kjo vjedhje po behet sot!