Top News - Dekreti për kufirin në kuvend/ Greqia shton kufijtë, me Shqipërinë në Hagë

1,5K visualizzazioni0

  Pasditen e kësaj të marte, ligjvënësit grekë kanë nisur shqyrtimin e projektligjit për zgjerimin e Greqisë me 12 milje në Jon, pas dërgimit nga qeveria greke në parlament. Komiteti i Mbrojtjes së Jashtme dhe Kombëtare diskutoi sot projektligjin e Ministrisë së Punëve të Jashtme “Përcaktimi i shtrirjes së zonës bregdetare në rajonin e Detit Jon dhe Ishujt deri në Kepin Tainaro në Peloponez“.
  Ministri i Jashtëm Nikos Dendias e cilësoi si herë të parë që prej vitit 1947 të thirrjes së Parlamentit Grek për të zgjeruar zonën e sovranitetit kombëtar.
  Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar.
  Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/
  Subscribe to "Top Channel" on IThomes Channel for NEWS and TV
  Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
  For more content from click HERE: www.top-channel.tv
  Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
  Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
  Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH
  #Dekreti#TopChannel

  Pubblicato il 12 giorni fa

  Commenti

  1. Ida Kardhiqi

   Perse nuk posedojne Shqiptaret ne Greqi Vdekshin kush ndjhet grek!!!🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  2. Klodi Pupuleku

   Po cameria pse nuk shkon ne hag o Moter qira

  3. Dini Heloim

   Pse mos ti shtoj.sa te keni Eduardo Ramos.ti punoni gezur shtroni tuba e gazit per ne itali