Arlind Qori në Top Talk:Oligarkët kanë nën sqetull si qeverinë dhe opozitën.Duhet një tërmet politik

2,1K visualizzazioni4

  Programi “Top Talk” është i mbështetur në konceptin e intervistimit të një personazhi të vetëm për temën më të rëndësishme të ditës. Intervista e trajtuar është projektuar me minutazh të shkurtër dhe me pyetje të drejtpërdrejta, për të ballafaquar të intervistuarin me fakte, prova, dëshmi apo qëndrime mbi ngjarje dhe rrethana me të cilat personi i intervistuar lidhet në mënyrë direkte ose të tërthortë.
  Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/
  Subscribe to "Top Channel" on IThomes Channel for NEWS and TV
  Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
  For more content from click HERE: www.top-channel.tv
  Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
  Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
  Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH
  #TopTalk#TopChannel

  Pubblicato il 12 giorni fa

  Commenti

  1. Genc Tato

   Keta kujtojne se i bejne nder shoqerise kur bertasin "ukju ujku" cdo sekonde. Nuk behet opozita keshtu mor shok, pe nje foto ti dhe u be nami. Nuk ka ndonje gje te jashtezakonshme qe biznesmen vendas te jene ne ate takim sepse mund te jene partnere te mundshem. Ca ke e ca s'ke me njerezit ne fjale, luaj menderet, gjej dokumenta dhe shko akuzoi ne prokurori. Akuza me kembe perpjete nga kafenete vetem demtojne klimen e besimit qe eshte themeli kryesor i te berit shtet.

   1. MrProjekti20

    @well done ke te drejt tek kush 😂. Po te pakten formalisht te behej

   2. well done

    Tek kush prokurori 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

   3. MrProjekti20

    Themeli kryesor i nje shteti eshte drejtesia dhe rrespektimi i ligjit , tek ne ne 30 vjet pluralizem nuk eshte bere as drejtesi dhe as reespektimi i ligjit nga vet shteti. Besueshmeria bie ne moment qe nuk ka drejtesi dhe kur korrupsioni eshte bere i moralshem. Boll prova ka qe nga viti famkeq i 97 e deri tek 21 janari dhe Gerdeci, dhe deei tek pasurit lluksoze me vila dhe biznese personale! Kete e di dhe militanti me i thekur qoft i majt qoft i djatht ose me mire te them qoft me PS qoft PD se te majt e te djatht nuk ka tek ne. Mban mend Ramen kur donte te vinte ne pushtet cfare tha, do te mbaj pergjegjesi te gjithe ato qe kane dore ne 4 vrasjet e 21 janarit. Erdhi ne pushtet vemja dhe tha, nuk e kam ne dore une por prokuroria!. A thua se prokuroria nuk mund te vihet ne levizje me kerkes se kryeministri, prokuroria mund te vihet ne levizje me kerkes te cdo individi qe dergon prova perfshi dhe kryeministrin dhe ministra, e fundit kryeministri itaian vuri ne levisje prokurorin per nje çeshtje qe nuk kishte te bente me vet kryeministrin. Rama del qe ben milioa sw shet piktura!, po pse nuk doli kaq i sukseshem si artist ku ku jetonte si bohem ne paris por befas behet artist i sukseshem kur eshte kryeminister 🤦🏻‍♂️. Sala nga ana tjeter na i del djali biznesmen i sukseshem! Basha merr vil gjasme me qera se tek pallati lluksoz ku jetonte na ishte demtu nga termeti vetem apartamrnti i tij!🤦🏻‍♂️. Kjo eshte besueshmerija ? Duhet ti besojm qe te ndjehen mire ato? Keto qe te permendja jane thjesht nje grimce e atyre gjerave qe i kane bere ketij vendi qe nga administrata dhe insritucionet e korruptuara deri tek sistemi drejtesis dhe kanabis. Si tha Tahiri edhe nese kam bere gje nuk kam prekur buxhetin e shtetit! Pra nen presion emocional qe ishte ne menyre te pavetedijshme pranoj haptazi qe mund te ishte marr me droge por jo me buxhetin e shtetit!. Ketu mik njerezit jane te friksuar dhe te pashprese. Tentojne te kapin ndonje kocke qe mbetet nga llokma e peshqeve te mbedhenj. Qe te arrish deri tek besueshmeria ka hierarki, duke filluar nga e drejta dhe ligji e deribtek ndergjegja. Çfare argumenton i ftuari ne studio nuk eshte se po deformon realitetin. Persa i perket provave, eshte krijuar nje sistem i till qe ka krijuar nominalizem ku i japin aktit ermertimin ndryshe. Pra ti je duke pire uje ndeesa sistemi te thot jo je duke pire coca cola, pavarsisht se je duke pire uje sistemi ta shnderron ne coca cola. Pra ka sh veshtirsi te dergosh prova pasi te kthehet po ty . A nuk ishin prova pergjimet ndaj deputeteve nga gazeta gjermane?! U ndryshua ndonje gje?! Asgje! Por duhet nje rreagim me i fort nga brezi ri te zhduki keto mbetje 30 vjeçare dhe pinjollet e tyre ne menyre qe te krijohen themelet e se drejtes dhe me von dhe besueshmria ndaj atyre qe do te krijonin kete te drejte. E vetmja besueshmeri qe ekziston eshte besueshmerija qe kane politikanet e cdo krahu per njeri tjetrin! Kjo besueshmeri finalizon me faktin qe çfardo qe te bejm kurr nuk do ta çojn njeri tjetrin per ndjekje penale ! Te uroj me te miren.tung

  2. Bledi838

   Prokuroria nuk nderhyn dot e s’ka ke te kapi si shkeles te ligjit kur vjedhja eshte bere ligj.... korrupsioni eshte legjitimizuar me ligj/vendim parlamenti nga dordoleca te qeverive perkatese...... me koncesione apo partnership public/privat.... e merret shembull nga shtete super te korruptuara si Italia, ku mafia eshte pjese e shtetit.

  3. Leopold Berchtold

   Ik o kukuvajk qorre . Demagog i ndyrë . Përdore fëmin tënd veç për me dal në intervist