Gjurmë Shqiptare - Kuq e Zi në Amerikë. Parada e madhe për çështjen shqiptare

363K visualizzazioni119

  Si kurrë më parë mijëra e mijëra shqiptare veshën Kuq e Zi zemrën e NY... Si u organizua parada për çështjen shqiptare? Përse diplomacia shqiptare mungoi? Çfarë i shqetësoi mediat në Greqi? Si u mbajtën larg partitë politike? Detajet e një organzimi të mbështetur çdo vit nga shteti Amerikan... Ngjyrat e vetme ishin ato Kuq e zi.... Ndiqni të plotë videon e dokumentarit të gazetarit Marin Mema
  Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/
  Subscribe to "Top Channel" on IThomes Channel for NEWS and TV
  Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
  For more content from click HERE: www.top-channel.tv
  Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
  Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
  Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH

  Pubblicato il Anno fa

  Commenti

  1. Massimo Remis

   Kanga Arbëresh Silvana Licursi Ju a u them me sinqeritet , jam emocionuar shumë me këtë video!

  2. Leonard Kurti

   ❤️❤️❤️🇦🇱🇱🇷🇦🇱🇱🇷🇦🇱🇱🇷🇦🇱

  3. Lavdim Gashi

   United Staates of albania 🔴⭐⚫

  4. lalo 54

   Hallall sa e madhe esht Shqiperia

  5. Ca Po thu

   ❤️❤️❤️❤️🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  6. Servis Shop

   Nuk e ke meritu mari me qene flamurtare o sot o kurre ka nevoje shqiptaria per ty por ti rri i stukur

  7. Gon Dibrani

   Mallkuar qofshin ato qe na ndan mallkuar.bravo marin te lumt.

  8. Lek Pergjoni

   6

  9. Eri

   Sado dhimbje na ka kushtuar ne politika qelbur shqiptare ne qe jemi jashtë e vuajm me tepër mungesen e aromës mëmëdheut tonë. Qaj sa herë shoh himnin më të bukur në botë. Vetem diçka nuk më pëlqen vetëm ndërrimi fesë për të cilën ndihem shumë më keq. 😢😢 nëse e marrim nga lufta greke ndaj minoritetit çam jam dakord. Shqipëria s'ka patur myslimanë kurrsesi para pushtimit Osman. Ndaj mos na bëni për budallenj. Dikur para se unë të lexoja histori jo vetëm shqiptare por e atë ballkanase kam parë që nuk ka patur myslimanë ne këto troje ndaj unë nuk e quaj veten raciste por realiste. Shqiptarët duhet t'a dinë këtë. Çamët gjithsesi duhet të lexojnë shumë nëse e quajnë veten Iliro-pellazge.

  10. Neron Gashi

   po tqofsha fal rrugve te botes kur su per popull tvet qa tjeter

  11. Elmi Krasniqi

   rroft poplli sjiptar

  12. Ganix TV

   "Emisionet"Misioni i Marin Memes ka vlera per shekuj ne vazhdim. I vetmi emision, i vetmi njeri qe na bene te ndihemi krenar qe jemi Shqiptar. Te lumt njeri te lumt bravoo

  13. Lek Toma

   Ky Djali qe Rrecitoj tamam gjergj kastroti skenderbeu zoti E Ruajt 💞❤️🦅🇦🇱

  14. Lek Toma

   Po ketu ne jsponi thon si ka mundesi qe veshen me Antike ne Bote nuk e shofim pse nuk e qesin, une u thash nuk ja kan iden cfare do thot. Jsponezi tha kapica xhubleta jane qe kur hapi Qellin Drita e Aurores per kyt Quhi Albania tha tin tin japonese historin

   1. Lek Toma

    Po shkodra Djepi i kulture te len nga zoti, tradhtuan fen e Zotit qe fliste shqyp dhe shkodranet sa u fut Turku Debuan zojen e shkoders ne Drejtim te italis ku ka kishe e zojes shkoders pertej Romes qe Ruhet me Ushtar. Shkodra duhet te kerkoje qe busti i zojes shkoders qe ndollet ne itali tu kthehet shkoders nese jane Shqyptare zoja Bekume e shkoders ishte qe kur zoti me zojen e Bekume u dhan paguan Diten e Aurores kur hapi Qellin per te paren here jeta mbi Toke qe sot per mos me harruar kurre historin me te Bukur ne Bote. Shwyptaret jsne te cudishem i japin pirjorutet turkut pushtues qe ka ardhur Dje haha Me Qeshur edhe Dhia me shqyptaret qe kan Historin me Antike ne Boten Humane ku zoja e Bekume shpetoj ne tubat e xhubletes shpetoj njerzimi parà se toka u permbys. Zoti zoja flisnin shqyp.

  15. Lek Toma

   Me 23 - 3-2014 ne Rome te italis, Duke kaluar per qytet ne afersi te stacionit Hekurullor ishte nje Dyqan qe e shiste lek antik. Mu me beri pershtypje kur syt me shkuan tek leku ne kohen e teutes por nuk me premtoj koha se si ishte shkrimi por ishte Emri monella Teutes me foto te Teutes, per momenti nuk me ndolle parà dojsha ta blija. Une u lagove dhe ja shpjegova nje italianit qe e nifsha dhe ai italiani shkoje e bleu a e grisi a e Dogji nuk e di. Me mbeti peng ne zemer qe nuk mi dha mundesia me lo me e blere une.

  16. Avdulla Ramadani

   Ktheni tokat o t pa komb toka na lindi ati ne iliri

  17. Sanije Pavataj

   Respekt po ban ni pune te rendsishme per kombin, te lumte

  18. ILLYRIAN 1

   Vatra e shqiptareve te shteteve te bashkuara eshte New York...roft trojet etnike shqiptare...roft shqiperia roft amerika...God bless Albania God bless America 🇺🇸 brotherhood...we never forget malesia e madhe,kosova,ilirida,cameria....🇦🇱

  19. N. A.

   Marin Memaj, Albin Kurti, Vjosa Osmani shpetimtart te gjithe Shiptaris💯✅

  20. Skender Dobra

   Bravo Fëmive Zëmrav Te Vogel, Respekt per Prinderit Respekt per Organizatoret, një ❤️te madhe nga kosovari ne Gjermoni Ju Dua shum e Dua Vëndin Ton Rroft Shqiperia e madhe,

  21. Skender Dobra

   Bravo Marin Mema 🇦🇱🇺🇸🇦🇱🇺🇸🇦🇱🇺🇸🇦🇱🇺🇸

  22. Original VideoTM

   Mallkimet Shqiptare : ithomes.info/net/05yevNKpmK2DaGk/video

  23. Paris Legisi

   A Lum Shqypnia 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  24. Benard Babaj

   Eshte nje emozione i madh te shofim qe identiteti yne eshte gjalle kudo ne Bote ne Amerike kane futur rrenjet thelle per dashurine per atdheun zemra gjithmone rreh per shqiprine na mbushet shpirti me madh na kaloi jeta ne emigrazion pa shijuar shqiperine e bukur zoti e bekofte kombin shqiptare jemi nje komb hyjnore me nje kulture unike me ngjyra plot jete folflklorin tone si pak kush tjeter eshte krenari te jesh shqiptare🦅🦅🦅🦅🦅🦅🦅❤🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  25. Xhevdet Osmani

   Dioguardi eshte nje Skenderbe I dyte I kombit tone. Per te duhen bere emisione te vecante nga televizionet shqiptare qe shqiptaret ta dine se cfare ka bere e ta falenderojne. E kam takuar ne aeroportin e Rinasit, kur erdhi per here te pare ne Shqiperi dhe me dha harten e trojeve shqiptare te bashkuara ne te njejten shtet, duke me thene, ky eshte qellimi yne final dhe ne do ta realizojme.

  26. Xhevdet Osmani

   Ku ka shqiptar qe nuk e njeh djalin e mire te kombit tone, Marin Memen. Na duhen me shume shqiptare te tille.

  27. Leon Macura

   Aaaaáahhh Mem braaaavooooo bravooo o vllavi jeeeeem

  28. Shqipetare 777

   lumja mama per ju thmi te bukur e te mençur ju bekoft zoti🙏🏻🙏🏻🙏🏻

  29. Afsch Ckyfvy

   Shqiptart. Shqipris. Kur dalin ne Evrop. Nuk pranojn se jan Shqiptar i msojn 2 fjal gjermonisht. Haaaaa. Haaaaa. Maloket.

  30. Artan Doda

   I madh je Marin Mema ke vlera gjak Shqiptari ❤️🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱 rroft Shqipria madhe

  31. Tony Campioni

   Ooo MARIN MEMA mos vdeksh kurr ti meriton ta drejtosh shqiprin se me djem si ty shqipria nuk vdes kurr

  32. kosalba kosalba

   Me vjen keq por camerin ekan shitur politikant shqiptar ashtu edhe kosova ka qen e shitur nga hajdutet politikanet por fal uçk the me kontributin e juve qe jetoni ne amerik dhe te te diaspores se sa per politikanet shqipetar serbia do ua kishte humb edhe gjuhen shqipe ne kosov e keshtu qe cameria me keng e me valle nuk do te clirohet edhe keta politikanet aktual qe jane ne pushtet nuk u intereson per camerin kan hallin me vjedh hajdutet

  33. xhevi alb

   🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰

  34. xhevi alb

   Shqiptar kemi lindur . Shqiptar do vdesim . Kurr mos e mohoni rrenjen tuaj . Kam 5 vite ne Greqi dhe shoh shqiptar qe bejn si grek . Mos e mohoni kurr vendin tuaj o njerez te mir . Shqiptar deri ne vdekje 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰

  35. Arben Canaj

   Bravo Marin esht shume edrejt kjo parad edhe shum tjera,por me kryesorja do ishte qe shqiptaret kudo qe jan neper bote te ngrihet eti zhveshin masken asaj politike shqiptare ku nga 30vjet akoma dhe sot nuk mendon gje tjeter vec me i pasuri ne kurriz te atij populli dhe poshteru kombin etij me marveshje te fshehta kunder vendit te vet,shum respekte per ty Marin,

  36. Klaus Seehofer

   Shum bukur. Respekt nga Austria

  37. ALKUKES

   Shum mire kshu mbahet dradita

  38. Fadil Gjana

   Turpe turpe i madhe per tv dhe gazetat ne Shqipri nuk e trasmetojn kete parade kaqe te madhe ne Amerike per Kombin..kjo tregon se medjat ne Shqipri jane servila te politikes kue ka pllakosur kete vende.. ku nuk japin asnje emisjon kombetar.gazetar te shitur dhe te blere dhe teper injorant te pa afte..

  39. Fadil Gjana

   Femit Shqiptare ne Itali dhe grrqi nuke flasin Shqip shuume pake faje prindeve se e quajn veten Europian ..Po Europjan me domatet e gtekut dhe llaqin e Italise.

  40. Fadil Gjana

   Rrespekte per emigrantet Shqiptare ne Amerike..nacionalist ku e duan kombin e tyre..dhe qojne larte e me lart traditat e kombit Shqiptare

  41. T B A

   Mir ish kon me organizu edhe n zvicer nje parad shqiptare.. Pershembel n Züri ose afer cyrihit ku ka shum Shiptar. Wil ose Winterthur pershembel...

  42. ALDO DR

   English subtitles please

  43. Artan Kalemaj

   Zoti ju bekofte juve dhe Ameriken..

  44. Ron98s

   te gjith perpiqen te na perdhosin dhe te na prishin vlerat tona ama shqiperia esht nje dhe e vecant dhe kurr mos u harroft nga brezat e rinj rreth botes.. rroft shqiperia pergjithmon ne zemrat tona kudo qe ndodhemi ALAL

  45. Rroni Rroni

   Respekt shqipe 🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  46. King Dingeling

   Me mbyti loti per se gjalli. Me knaqet shpirti dhe zemera kur shof gjakun tim ne te gjithe boten, se si ju digjet zemra flake per Atedheun ton te dashur. Ju dua shume te gjitheve. Rroft shqiptaria ane e mban botes.

  47. Armando Kashuri

   ❤🇦🇱❤🤟🙋‍♂️🌍🌎🌏

  48. Miranda Mecaj

   O..Marin.Mema.te.bekofte.zoti.te.falenderoj.me.gjithe.shpirt.qe.punon.me.zemer.dhe.me.shpirt.per.SHQIPERINE.dhe.Shqiptaretkudo.qe.ndodhen.anembane.....globit.1000here.faleminderit. Krenohem.me.ty.o.patriot.i.........vendit.tim.vendit.te.shqiponjave.

  49. Ismail Ismail

   We Te been me evidente e me Luptim plate Te Gotha keto evente, initiativa manifestine, protestine Te ndryshme me Te gjitha ha bendet ku

   1. Ismail Ismail

    Ka pop shqipefoles duhen bere me doemos dhe sa me shpejt detyrat e shtepise e ato me imediatet e me kryesoret zgjidhjes e ca ceshtjeve qe deri me sot duken gangrene e te pazgjidheshme ,e une ja u kam celsin e zgjidhjes se tyre ,mbase ju duket e habiteshme por une s,kam sot qe i studioj e i shqyrtoj e kalkuloj e kultivoj keto ide e alternativa frytdhenese e aq te doemososhme per koombin tone te martirizuar qe aq shume duhet ti dije e ti pervetesoje e permiresoje problematikat e shumeta qe ka rinia e soteme ,ku do te marrin drejtimin e duhur jo keto detyrat histori patriotike por keto detyrat e soteme qe te shumetat duken te pazgjidheshme ,e une kam te drejte qe brenda vitit te marrin zgjidhje jo vec ceshtja martire came por te gjitha ceshtjet shqiptare ,e keto tetranzicioni megalopan ,papunesia e ceshtjet e shumeta social ,juridike e kourruptive ku do ti themi nje here e mire Stop keqabuzimeve ,te shumta te ndryeshme ,etj,

   2. Ismail Ismail

    Ka pop shqipefoles duhen bere me doemos dhe sa me shpejt detyrat e shtepise e ato me imediatet e me kryesoret zgjidhjes e ca ceshtjeve qe deri me sot duken gangrene e te pazgjidheshme ,e une ja u kam celsin e zgjidhjes se tyre ,mbase ju duket e habiteshme por une s,kam sot qe i studioj e i shqyrtoj e kalkuloj e kultivoj keto ide e alternativa frytdhenese e aq te doemososhme per koombin tone te martirizuar qe aq shume duhet ti dije e ti pervetesoje e permiresoje problematikat e shumeta qe ka rinia e soteme ,ku do te marrin drejtimin e duhur jo keto detyrat histori patriotike por keto detyrat e soteme qe te shumetat duken te pazgjidheshme ,e une kam te drejte qe brenda vitit te marrin zgjidhje jo vec ceshtja martire came por te gjitha ceshtjet shqiptare ,e keto tetranzicioni megalopan ,papunesia e ceshtjet e shumeta social ,juridike e kourruptive ku do ti themi nje here e mire Stop keqabuzimeve ,te shumta te ndryeshme ,etj,

  50. Gostivari69 Pollogu

   AH SHQIPNI MOS THUJ MAROVA!

  51. DRAGO ILIR

   JU LUMT ,,O ZOT CAR EMOZIONI .JEMI POPULLI MO I VJETER NE BOT UN JOM ME ORIGJIN CAME GJYSHRIT E MI ISHIN NGA FILATI E GUMENICA NE JEMI TE EPIRIT TE PASARFHESIT E PELLAZGEVE ILIRVE ..RROFT SHQIPNIA E BASHKUAR GREKET DEGJENEROJN VETVETEN😡 NE ME KTO FESTA.. ME KTO FUSTANELLA,, ME KTO QELESHE , E KOSTUME TE BUKRA, ME KTO VALLE TE VECANTA . FALIMNERIT MARIN ,ZOTI QOFT ME NE

  52. Roland Toska

   Ne gjermani shqiptari ha shqiptarin brava shqiptart ne Amerik

  53. Leonardo Koljndrekaj

   Bravo Marin , Duhet punuar per Historien Shqiptare ... 👍

  54. Ardian

   151 dislike nga greke , serb , apo moterqire tw tjere shqipfoles ose jo !! LONG LIVE ALBANIA .

   1. Greek Proud Δημήτρης Μανιάτης

    😅😂🤣🤣😂😅😂🤣😂😅😂🤣😆😅😂🤣😆😁😄😆😂😁😄🤣😅😂😂🤣🤣😂😅😂🤣😅😂🤣😂😅😁 😅😂🤣🤣😂😅😂🤣😂😅😂🤣😆😅😂🤣😆😁😄😆😂😂🤣😆😁😄😂😅😂🤣😂😅😁😅😂🤣😂😅😁 🇬🇷🇬🇷🇬🇷🇬🇷🇬🇷🇬🇷🇬🇷🇬🇷🇬🇷🇬🇷🇬🇷🇬🇷🇬🇷 💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪 Ahahahahahahahahahahah Albanians are proud About what?????? Even the Albanian flag is a stolen symbol of Greek Byzantium Albanians are funny people. because Albania has nothing of its own history. ithomes.info/net/zpFv07BphqWEdmk/video 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 Are you sure about this Fake propaganda???? How much money did you get for this political propaganda? Half of Albania belonged to Greece Remember that Apollonia, located in Albania, is formerly Greek, and is made by Greeks in honor of God Apollo. Even up to Sicily, there are still Greek villages, and untill today they are speaking Greek. ithomes.info/net/urmalKV6qoNok34/video ithomes.info/net/xZSnt8-xnKKZdXo/video ithomes.info/net/ut2Fzq6cZoifoIY/video ithomes.info/net/vaqiuM6jZ5egloo/video ithomes.info/net/mc6es96mkKeoamU/video ithomes.info/net/qMZ70tSujauEoIo/video And albanians claim that Are Great Warriors, And you say all the National Heroes of Greece were Albanians. Because Greeks were not fightered as they Albanianς claimς. And you say you saved Greece too???? How did the Greeks beat the albanian Great Warrior's, And steal lands from albanians as you say? And as for the Arvanites They are 100% Greeks And dont forget Who helped who??? look better. Not the propaganda of the Communist Hoxha. Without Greece Not 500 years,but for 800 years you will clean Turkish shit and Turkish toilets. Dont forget the Greek Revelution 1821. The Greece have the Otommans 320 years. Albania have the Otommans 500 years Moore 180 years from Greece.Also some areas in Greece like Mani, Ionian Islands, and Sfakia, the Turks never managed to conquer them. And Greece Send Warriors to help the Greek Georgios Kastriotis to Libarate Albania,after 500 years of Turkish Occupation. Fake albanian warriors. Greece with the Greek Revolution saved Albania and Europe, and if it were not for Greece, the Persian Empire would have conquered all of Europe. And finally, don't forget who most resisted Nazi occupation, and who helped save Europe, the whole world knows it. On the contrary, Albanians were allies with Mussolini's Fascist Italy Greece, during of WWII, it was the only country that had to deal with the four-country armies at the same time: Albania, Italy, Germany and Bulgaria - Resistance period (in days) Greece 219 - Norway 61 - France 43 (the superpower of the season) - Poland 30 - Belgium 18 - Netherlands 4 - Yugoslavia 3 - Czechoslovakia 0 - Denmark 0 (the Danes surrendered to a Hitler motorcyclist) conveyed his request Hitler to the Danish king for the Nazi army to cross. To show his submission, the Danish King handed his Crown to the motorcyclist to take it to Berlin and Hitler….) Quotes about Greeks "For the sake of historical truth, I must confirm that only the Greeks, out of all their opponents, confronted us with the greatest courage and most defied death." Adolph Hitler (From his speech at the Reichstag on 4 May 1941) "The word heroism is afraid that it does not minimize the acts of self-sacrifice of the Greeks, which were the decisive factor in the victorious outcome of the nations' joint effort, during the Second World War, on human freedom and dignity. If it were not for the courage of the Greeks and their courage, the outcome of the Second World War would have been indefinable. ” Winston Churchill (From one of his speeches in the British Parliament on 24 April 1941) "I'm sorry for getting older and not living long enough to thank the Greeks whose resistance was decisive for FP." Joseph Stalin (From a speech on the Moscow radio station on January 31, 1943 after Stalingrad's victory and the capitulation of the 6th German Army under General Von Paulus). "If the Russians were able to resist the entrance of Moscow to stop and prevent the German torrent, they owe it to the Greeks, who delayed the German divisions, at a time when they could make us kneel." Georgy Constantinovich Zhoukov (Soviet Army General: Excerpts from WWII Memoirs) "It would not be an exaggeration to say that Greece overthrew Germany's plans in their entirety and forced it to postpone the attack on Russia for six weeks. We wonder what the Soviet Union would be like without Greece. " Sir Harold Leofric George Alexander (British General during WWII. From a speech to the British Parliament on 28 October 1941) "I am unable to provide the appropriate range of gratitude that I feel for the heroic resistance of the people and leaders of Greece." Charles de Gaul (From a speech to the French Parliament after the end of WWII). “You fought unarmed and defeated, small against big ones. We are grateful to you for giving us the time to defend our country. Thank you both Russians and people. ” Moscow, a radio station when Hitler attacked the ESS “On October 28, 1940 Greece was given a three-hour deadline to decide on war or peace, but even if given three days or three weeks or three years, the answer would be the same. The Greeks have taught dignity over the centuries. When the whole world lost hope, the Greeks dared to challenge the invincibility of the German monster, raising the proud spirit of freedom against him. " Franklin D Roosevelt, US President 1933 - 1945 On April 10, 1941, following the Greek capitulation to Germany, the northern fortresses of Greece surrendered. The Germans, expressing their admiration for the Greek soldiers, declared that they were honored and proud to have such an army as their opponent and demanded that the Greek Commander inspect the German army for an honor and recognition! The German flag was suspended only after the Greek Army withdrew completely These were our fathers, our grandparents…. our ancestors. THIS is our DNA. THESE ARE WE ALSO AND WE WILL CONTINUE TO BE NOW OVER EVERYONE GREECE. ithomes.info/net/r96turmHgXefnaQ/video ithomes.info/net/3b2A2LGHoGqKf6w/video www.amazon.com/Heroes-Greeks-Resistance-Against-Powers/dp/098165259X ithomes.info/net/r8eQlMyHr39nloI/video ithomes.info/net/r96Ts66ql4qVmI4/video ithomes.info/net/tsiM1b6plaF5m6Q/video This is the truth.... Let us not forget that Albania as an official country was in the Caucasus, en.m.wikipedia.org/wiki/Caucasian_Albania en.m.wikipedia.org/wiki/Caucasian_Albania_(Sasanian_province) from where the Albanians moved to Europe, from the Ottomans, to play their own political games the Ottomans at that time. That is why the Albanian language has many words in common with Azerbaijan. ithomes.info/net/p6mt2amwnH-taYI/video ithomes.info/net/lNChsLxve2qkgnY/video ithomes.info/net/275pp6qtfZmjgWk/video These are the words of hundreds of historians, and not from me. No matter how much money the Jewish Soros who recently visited him and his son Eddy Rama in Albania pay, www.ocnal.com/2017/09/robert-soros-edi-rama-only-prime-who.html?m=1 balkaninsight.com/2017/03/28/albanian-opposition-leader-claims-of-being-a-soros-s-target-03-28-2017/ www.tiranaecho.com/latest-news/is-george-soros-great-friend-of-albanians-or-great-danger-look-at-what-berisha-has-said-in-years/ his temporary money cannot cover the history of Greece, which is thousands of years old............

   2. Greek Proud Δημήτρης Μανιάτης

    😅😂🤣🤣😂😅😂🤣😂😅😂🤣😆😅😂🤣😆😁😄😆😂😁😄🤣😅😂😂🤣🤣😂😅😂🤣😅😂🤣😂😅😁 😅😂🤣🤣😂😅😂🤣😂😅😂🤣😆😅😂🤣😆😁😄😆😂😂🤣😆😁😄😂😅😂🤣😂😅😁😅😂🤣😂😅😁 🇬🇷🇬🇷🇬🇷🇬🇷🇬🇷🇬🇷🇬🇷🇬🇷🇬🇷🇬🇷🇬🇷🇬🇷🇬🇷 💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪 Ahahahahahahahahahahah Albanians are proud About what?????? Even the Albanian flag is a stolen symbol of Greek Byzantium Albanians are funny people. because Albania has nothing of its own history. ithomes.info/net/zpFv07BphqWEdmk/video 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 Are you sure about this Fake propaganda???? How much money did you get for this political propaganda? Half of Albania belonged to Greece Remember that Apollonia, located in Albania, is formerly Greek, and is made by Greeks in honor of God Apollo. Even up to Sicily, there are still Greek villages, and untill today they are speaking Greek. ithomes.info/net/urmalKV6qoNok34/video ithomes.info/net/xZSnt8-xnKKZdXo/video ithomes.info/net/ut2Fzq6cZoifoIY/video ithomes.info/net/vaqiuM6jZ5egloo/video ithomes.info/net/mc6es96mkKeoamU/video ithomes.info/net/qMZ70tSujauEoIo/video And albanians claim that Are Great Warriors, And you say all the National Heroes of Greece were Albanians. Because Greeks were not fightered as they Albanianς claimς. And you say you saved Greece too???? How did the Greeks beat the albanian Great Warrior's, And steal lands from albanians as you say? And as for the Arvanites They are 100% Greeks And dont forget Who helped who??? look better. Not the propaganda of the Communist Hoxha. Without Greece Not 500 years,but for 800 years you will clean Turkish shit and Turkish toilets. Dont forget the Greek Revelution 1821. The Greece have the Otommans 320 years. Albania have the Otommans 500 years Moore 180 years from Greece.Also some areas in Greece like Mani, Ionian Islands, and Sfakia, the Turks never managed to conquer them. And Greece Send Warriors to help the Greek Georgios Kastriotis to Libarate Albania,after 500 years of Turkish Occupation. Fake albanian warriors. Greece with the Greek Revolution saved Albania and Europe, and if it were not for Greece, the Persian Empire would have conquered all of Europe. And finally, don't forget who most resisted Nazi occupation, and who helped save Europe, the whole world knows it. On the contrary, Albanians were allies with Mussolini's Fascist Italy Greece, during of WWII, it was the only country that had to deal with the four-country armies at the same time: Albania, Italy, Germany and Bulgaria - Resistance period (in days) Greece 219 - Norway 61 - France 43 (the superpower of the season) - Poland 30 - Belgium 18 - Netherlands 4 - Yugoslavia 3 - Czechoslovakia 0 - Denmark 0 (the Danes surrendered to a Hitler motorcyclist) conveyed his request Hitler to the Danish king for the Nazi army to cross. To show his submission, the Danish King handed his Crown to the motorcyclist to take it to Berlin and Hitler….) Quotes about Greeks "For the sake of historical truth, I must confirm that only the Greeks, out of all their opponents, confronted us with the greatest courage and most defied death." Adolph Hitler (From his speech at the Reichstag on 4 May 1941) "The word heroism is afraid that it does not minimize the acts of self-sacrifice of the Greeks, which were the decisive factor in the victorious outcome of the nations' joint effort, during the Second World War, on human freedom and dignity. If it were not for the courage of the Greeks and their courage, the outcome of the Second World War would have been indefinable. ” Winston Churchill (From one of his speeches in the British Parliament on 24 April 1941) "I'm sorry for getting older and not living long enough to thank the Greeks whose resistance was decisive for FP." Joseph Stalin (From a speech on the Moscow radio station on January 31, 1943 after Stalingrad's victory and the capitulation of the 6th German Army under General Von Paulus). "If the Russians were able to resist the entrance of Moscow to stop and prevent the German torrent, they owe it to the Greeks, who delayed the German divisions, at a time when they could make us kneel." Georgy Constantinovich Zhoukov (Soviet Army General: Excerpts from WWII Memoirs) "It would not be an exaggeration to say that Greece overthrew Germany's plans in their entirety and forced it to postpone the attack on Russia for six weeks. We wonder what the Soviet Union would be like without Greece. " Sir Harold Leofric George Alexander (British General during WWII. From a speech to the British Parliament on 28 October 1941) "I am unable to provide the appropriate range of gratitude that I feel for the heroic resistance of the people and leaders of Greece." Charles de Gaul (From a speech to the French Parliament after the end of WWII). “You fought unarmed and defeated, small against big ones. We are grateful to you for giving us the time to defend our country. Thank you both Russians and people. ” Moscow, a radio station when Hitler attacked the ESS “On October 28, 1940 Greece was given a three-hour deadline to decide on war or peace, but even if given three days or three weeks or three years, the answer would be the same. The Greeks have taught dignity over the centuries. When the whole world lost hope, the Greeks dared to challenge the invincibility of the German monster, raising the proud spirit of freedom against him. " Franklin D Roosevelt, US President 1933 - 1945 On April 10, 1941, following the Greek capitulation to Germany, the northern fortresses of Greece surrendered. The Germans, expressing their admiration for the Greek soldiers, declared that they were honored and proud to have such an army as their opponent and demanded that the Greek Commander inspect the German army for an honor and recognition! The German flag was suspended only after the Greek Army withdrew completely These were our fathers, our grandparents…. our ancestors. THIS is our DNA. THESE ARE WE ALSO AND WE WILL CONTINUE TO BE NOW OVER EVERYONE GREECE. ithomes.info/net/r96turmHgXefnaQ/video ithomes.info/net/3b2A2LGHoGqKf6w/video www.amazon.com/Heroes-Greeks-Resistance-Against-Powers/dp/098165259X ithomes.info/net/r8eQlMyHr39nloI/video ithomes.info/net/r96Ts66ql4qVmI4/video ithomes.info/net/tsiM1b6plaF5m6Q/video This is the truth.... Let us not forget that Albania as an official country was in the Caucasus, en.m.wikipedia.org/wiki/Caucasian_Albania en.m.wikipedia.org/wiki/Caucasian_Albania_(Sasanian_province) from where the Albanians moved to Europe, from the Ottomans, to play their own political games the Ottomans at that time. That is why the Albanian language has many words in common with Azerbaijan. ithomes.info/net/p6mt2amwnH-taYI/video ithomes.info/net/lNChsLxve2qkgnY/video ithomes.info/net/275pp6qtfZmjgWk/video These are the words of hundreds of historians, and not from me. No matter how much money the Jewish Soros who recently visited him and his son Eddy Rama in Albania pay, www.ocnal.com/2017/09/robert-soros-edi-rama-only-prime-who.html?m=1 balkaninsight.com/2017/03/28/albanian-opposition-leader-claims-of-being-a-soros-s-target-03-28-2017/ www.tiranaecho.com/latest-news/is-george-soros-great-friend-of-albanians-or-great-danger-look-at-what-berisha-has-said-in-years/ his temporary money cannot cover the history of Greece, which is thousands of years old............

   3. Greek Proud Δημήτρης Μανιάτης

    😅😂🤣🤣😂😅😂🤣😂😅😂🤣😆😅😂🤣😆😁😄😆😂😁😄🤣😅😂😂🤣🤣😂😅😂🤣😅😂🤣😂😅😁 😅😂🤣🤣😂😅😂🤣😂😅😂🤣😆😅😂🤣😆😁😄😆😂😂🤣😆😁😄😂😅😂🤣😂😅😁😅😂🤣😂😅😁 🇬🇷🇬🇷🇬🇷🇬🇷🇬🇷🇬🇷🇬🇷🇬🇷🇬🇷🇬🇷🇬🇷🇬🇷🇬🇷 💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪 Ahahahahahahahahahahah Albanians are proud About what?????? Even the Albanian flag is a stolen symbol of Greek Byzantium Albanians are funny people. because Albania has nothing of its own history. ithomes.info/net/zpFv07BphqWEdmk/video 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 Are you sure about this Fake propaganda???? How much money did you get for this political propaganda? Half of Albania belonged to Greece Remember that Apollonia, located in Albania, is formerly Greek, and is made by Greeks in honor of God Apollo. Even up to Sicily, there are still Greek villages, and untill today they are speaking Greek. ithomes.info/net/urmalKV6qoNok34/video ithomes.info/net/xZSnt8-xnKKZdXo/video ithomes.info/net/ut2Fzq6cZoifoIY/video ithomes.info/net/vaqiuM6jZ5egloo/video ithomes.info/net/mc6es96mkKeoamU/video ithomes.info/net/qMZ70tSujauEoIo/video And albanians claim that Are Great Warriors, And you say all the National Heroes of Greece were Albanians. Because Greeks were not fightered as they Albanianς claimς. And you say you saved Greece too???? How did the Greeks beat the albanian Great Warrior's, And steal lands from albanians as you say? And as for the Arvanites They are 100% Greeks And dont forget Who helped who??? look better. Not the propaganda of the Communist Hoxha. Without Greece Not 500 years,but for 800 years you will clean Turkish shit and Turkish toilets. Dont forget the Greek Revelution 1821. The Greece have the Otommans 320 years. Albania have the Otommans 500 years Moore 180 years from Greece.Also some areas in Greece like Mani, Ionian Islands, and Sfakia, the Turks never managed to conquer them. And Greece Send Warriors to help the Greek Georgios Kastriotis to Libarate Albania,after 500 years of Turkish Occupation. Fake albanian warriors. Greece with the Greek Revolution saved Albania and Europe, and if it were not for Greece, the Persian Empire would have conquered all of Europe. And finally, don't forget who most resisted Nazi occupation, and who helped save Europe, the whole world knows it. On the contrary, Albanians were allies with Mussolini's Fascist Italy Greece, during of WWII, it was the only country that had to deal with the four-country armies at the same time: Albania, Italy, Germany and Bulgaria - Resistance period (in days) Greece 219 - Norway 61 - France 43 (the superpower of the season) - Poland 30 - Belgium 18 - Netherlands 4 - Yugoslavia 3 - Czechoslovakia 0 - Denmark 0 (the Danes surrendered to a Hitler motorcyclist) conveyed his request Hitler to the Danish king for the Nazi army to cross. To show his submission, the Danish King handed his Crown to the motorcyclist to take it to Berlin and Hitler….) Quotes about Greeks "For the sake of historical truth, I must confirm that only the Greeks, out of all their opponents, confronted us with the greatest courage and most defied death." Adolph Hitler (From his speech at the Reichstag on 4 May 1941) "The word heroism is afraid that it does not minimize the acts of self-sacrifice of the Greeks, which were the decisive factor in the victorious outcome of the nations' joint effort, during the Second World War, on human freedom and dignity. If it were not for the courage of the Greeks and their courage, the outcome of the Second World War would have been indefinable. ” Winston Churchill (From one of his speeches in the British Parliament on 24 April 1941) "I'm sorry for getting older and not living long enough to thank the Greeks whose resistance was decisive for FP." Joseph Stalin (From a speech on the Moscow radio station on January 31, 1943 after Stalingrad's victory and the capitulation of the 6th German Army under General Von Paulus). "If the Russians were able to resist the entrance of Moscow to stop and prevent the German torrent, they owe it to the Greeks, who delayed the German divisions, at a time when they could make us kneel." Georgy Constantinovich Zhoukov (Soviet Army General: Excerpts from WWII Memoirs) "It would not be an exaggeration to say that Greece overthrew Germany's plans in their entirety and forced it to postpone the attack on Russia for six weeks. We wonder what the Soviet Union would be like without Greece. " Sir Harold Leofric George Alexander (British General during WWII. From a speech to the British Parliament on 28 October 1941) "I am unable to provide the appropriate range of gratitude that I feel for the heroic resistance of the people and leaders of Greece." Charles de Gaul (From a speech to the French Parliament after the end of WWII). “You fought unarmed and defeated, small against big ones. We are grateful to you for giving us the time to defend our country. Thank you both Russians and people. ” Moscow, a radio station when Hitler attacked the ESS “On October 28, 1940 Greece was given a three-hour deadline to decide on war or peace, but even if given three days or three weeks or three years, the answer would be the same. The Greeks have taught dignity over the centuries. When the whole world lost hope, the Greeks dared to challenge the invincibility of the German monster, raising the proud spirit of freedom against him. " Franklin D Roosevelt, US President 1933 - 1945 On April 10, 1941, following the Greek capitulation to Germany, the northern fortresses of Greece surrendered. The Germans, expressing their admiration for the Greek soldiers, declared that they were honored and proud to have such an army as their opponent and demanded that the Greek Commander inspect the German army for an honor and recognition! The German flag was suspended only after the Greek Army withdrew completely These were our fathers, our grandparents…. our ancestors. THIS is our DNA. THESE ARE WE ALSO AND WE WILL CONTINUE TO BE NOW OVER EVERYONE GREECE. ithomes.info/net/r96turmHgXefnaQ/video ithomes.info/net/3b2A2LGHoGqKf6w/video www.amazon.com/Heroes-Greeks-Resistance-Against-Powers/dp/098165259X ithomes.info/net/r8eQlMyHr39nloI/video ithomes.info/net/r96Ts66ql4qVmI4/video ithomes.info/net/tsiM1b6plaF5m6Q/video This is the truth.... Let us not forget that Albania as an official country was in the Caucasus, en.m.wikipedia.org/wiki/Caucasian_Albania en.m.wikipedia.org/wiki/Caucasian_Albania_(Sasanian_province) from where the Albanians moved to Europe, from the Ottomans, to play their own political games the Ottomans at that time. That is why the Albanian language has many words in common with Azerbaijan. ithomes.info/net/p6mt2amwnH-taYI/video ithomes.info/net/lNChsLxve2qkgnY/video ithomes.info/net/275pp6qtfZmjgWk/video These are the words of hundreds of historians, and not from me. No matter how much money the Jewish Soros who recently visited him and his son Eddy Rama in Albania pay, www.ocnal.com/2017/09/robert-soros-edi-rama-only-prime-who.html?m=1 balkaninsight.com/2017/03/28/albanian-opposition-leader-claims-of-being-a-soros-s-target-03-28-2017/ www.tiranaecho.com/latest-news/is-george-soros-great-friend-of-albanians-or-great-danger-look-at-what-berisha-has-said-in-years/ his temporary money cannot cover the history of Greece, which is thousands of years old............

  55. EUGLENT CRAZY GAMER

   Rofte shqiperia dhe amerka🇦🇱🇦🇱🇺🇸🇺🇸

  56. Amarildo Mandrakis

   po kush jane ata qe i bejne dislike keti video.

  57. Zeka Ragip

   Pershendetje nga Gjermania pêr gjithë Shqiptaret në Botë

  58. Tony Koxha

   Me kenaqi ky emision rrofte cameria!🇦🇱

  59. Illyrian Albanesi

   Shqipri etnike🇦🇱

  60. Laje Ferra

   Ju lutem ju lutem shume buker. Kur degjon kur degjon gjuhen dhe traditat e vendit tend. Nje bashkim qe nuk harrohet kure

  61. Laotan Lao

   PO YLLIN ? 🌟 ? PSE NUK E VEJN YLLIN 🌟 E VERDH ? NË KUQ E ZI 🇦🇱 🌟 & FLORI ? PA YLLIN E VERDH 🌟 FLORI ! NUK KA = SHQIPRI & KUQ E ZI , EDHE NJ-GJYRA E VERDH FLORI 🌟 DUHET SESBON NË FLAMUR = YLLI 🌟 VERDH ËSHT DIELLI 🌞 Q€ LIND E PERENDON 🌇 🇦🇱 = QË GJITH TA DUN KOMBIN E FLAMURIN " SE EDHE BJONDËT E DUN Ngjyën e VERDH FLORI 🌟 🇦🇱 NË FLAMUR ; ASHTU SI ZESHKANËT E DUN Ngjyën KUQ E ZI 🇦🇱 , EDHE BJONDËT E DUN 🌟 Ngjyën E VET = FLORI 🍯 NË FLAMUR * KËSHTU ËSHT BARAZI E LUMTURI : PSE ? GJITH SHQIPTART JAN ZESHKANË ? JO KA EDHE BJOND 👱 SHQIPTAR , PRA E PRA EDHE Ngjyën E VERDH 🌟 YLLIN SESBON DUHET TË TA KEMI NË FLAMUR 🌟 🇦🇱 🏦

  62. Rasim Selimaj

   Kam.tridhjet.vjet.qe.jam.ne.Itali.si.emigran.Kam.punu.me.gjith.familjen.time.Jadim.per.nder.qeveris..Italiane.qe.na.strehoj.e.napunesoj.por.pleqerin.dhe.vdekjen.time.dua..ta.kem.ne.vendin.tim..Shqiperi.ne.Tiran.ku.kam.lindur

  63. Ani Ani

   Ju rujt zoti Ku do qe jan shiptaret

  64. Ismail Ismail

   Z gazetar I nderuar m,mema qe te da_in ne _ah ,te gjitha sakrificat e emigranteve ne te gjitha vendet e sidomos te shba_se,ne duhet me doemos te bejme urgjentisht detyrat e shte_ise meme si ato ekonomike ,socia_e historiko_shoqerore e juridike e sidoms ajo e te drejtave te njeriut e ato minoritare etj, te kam shkrujtur e nja dy komente te tjera e nuk e di ai ke _exuar se une jam nga te vetemit qe e kam gjetur da_jen nga ky _abirinth I nder_ikuar ku na kan futur keta _alo drejtuesit tane te sjitur _er 5_do_re a franga qe ky sovran I martirizuar nuk e ka merituar me shekujsh I _ersekutuar etj une jam gati te jem ne sfide me cdoken ex_ert I cdo fushe qofte e ata te flasi te 1_et e une I fundit e do ta shikoni se kush nga idete e allternativat jane me te mira e efikase me afatteshkurter ne te miren e sovranit tone e te shumevuajtur me ke lloj disbalancimi te tejskajshem nga ky korru_sioni I tejzgjatur qe ska te sosur qe vec idete e mia ia ke_usin ka _tinen ketij gjar_eri te ma__kuar kush e ku_ton ti z,mema a ndonji ex_ert arberesh qe ido. Te miren ketij vatani aqe te filojne te marrin fryme sovranet tane kudo qe jane e te zgjidhim ceshtje qe deri me sot kan qen e duken te _azgjidheshme si ajo e _unesimit me kry e ajo ete drejtave te cdo njeriu etj oky mund te me derg nji sms ne nr ,one ,du ,tr,ku,ku,se,tr,z,oky civediamo _resto ,se bashku nete miren e koombit oky,,shoq,vatra ime, gud baw,,,,

  65. Ivan Ivic

   🇭🇷🇦🇱💪💪💪

  66. Blerim Mustafa

   Respekt per gjith Vllezrit Shqiptar Trojet e Bashkuara

  67. Qeke si Mu Ti

   ithomes.info/net/0NVt0dWEZ5qhgaA/video

  68. Rubin Mece

   Kjo femija e vogel kukull ca mrekullie bravo marin

  69. Gjin Erma

   Ok

  70. Lek Toma

   Greku ka ardhur nga lindia Ruse ne 1820 dhe 1830 ishte anglesi qe i ndimoje per tè ngrtur Qeverin mbi ate shqyptare Qame. Se anglezi morì hak ndaj Shqyptareve qe i humben Egjyptin e lashte 1805 kur muhamet Ali Shqyptare u humbi Egjyptin e lashte nga Anglis e Frances qe Donin te lo villnin e kulturen e Egjyptit

  71. Lek Toma

   Mos te ishte che Enver Hoxha greku morì edhe shqyperin, se qedhimi i serbit grekut ishte e me lo coptuar Shwyperin. Dhe pikerisht serbi greku futen Spiunin sali Berishen me fute luften me Vra Vllajn Me Vlla qe Te ikin shqyptare te Lagohen per te coptuar shqyperin kosoven Qamerin. Keshtu tha nje i sigurimit vjetr francez ai tha nuk ishte problemi Enver Hoxha por Serbia greku donin coptimin e Shqyperis. Ai theksoj se ishin Ata qe vullen pasurit e popullit e te iperit Enver Hoxha hullen balte mbi fuguren e Enver Hoxhes. sali Berisha me shoke hillnin helm balt mbi fuguren e Enver Hoxhes dhe u fshehen pas figures te Enver Hoxhes per te vjedhur pasurit e popullit shqypetare. Dhe il per ta shiteur e si shtet shqyperin tek greku serbi turku

  72. Cosmote

   pse nuk ikin ti marrin shtepite cameri. jan me pashaporta amerikane nuk i prek dot njeri

   1. Havaianas -

    JO jo pasaporten Greke u a hoqi....ENVER HOXHA....dhe me dhune u dha ate Shqipetare.

  73. Leonardo Meta

   Sa bukur kur shikon komunitet shqiptarë kudoh,zoti bekoftë çdo shqiptar🇦🇱

  74. Mennt Kastrioti

   Emocionuese me te veretet dhe ne te njejten kohe ndienje shum e mire ti shohesh Shqiptaret bashk

  75. Bjabja100

   Qofsh bekuar oo nëna jonë Shqipëri!! Zoti i bekoftë shqiptarët kudo ndodhen🇦🇱❤🇦🇱❤!!!

  76. Bjabja100

   🇦🇱❤🇦🇱❤🇦🇱❤🇦🇱❤🇦🇱

  77. Adem Ceku

   Mos ma le Qamerin.e krejt Arberin

  78. Adem Ceku

   Je nji Yll Shqiptarie o burr.po e bon at Gjergj Fishten

  79. Giulian London

   Bani ni dallim hoxxha arabisht e anglisht prifti shqipe te paster

  80. Giulian London

   Kam qa me lot tu e pa te lumt Marin🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱✝️✝️✝️

  81. entela gjergji

   Bravo🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱Respekte Martin Mema

  82. Bujar Emini

   🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  83. nn nn

   Duhe politica shciptaria me u merr ma shum per camerin

  84. nn nn

   Na duhet armatimi uniteti komtar me ushtri te rend e kombit kosovari

  85. nn nn

   Kujeni oburrat e kombit kosovari e krejt trojeve tè Gjithve shciptaria und ich habe diese Anzeige auf dem Weg nach Hause ich habe diese Anzeige

  86. Haxhi Kocaqi

   🇦🇱🇦🇱

  87. Myzafere lura

   Arbereshet duhet te bejne kerkese per pashaport shqiptare dhe te behen pjese e politikes shqiptare dhe ngrejne vendin e te pareve te tyne aty Ku lindi historia dhe trimat arberor. Ju lutem arberesheve le te bejne luften e te pareve qe per fat te keq humben nga perandoria osmane. Mos e tradhetoni gjakun luftoni, vetem ju mund ta beni se ju e keni vuajtur me shum se cdokush tjeter respekte vllezer arberesh

  88. suzi ana

   Shqiperine e mori ujku! Shqipetar mos rri po duuuuku shqipetar

  89. Nick Morina

   Faleminderit vellezer shqiptar tokat cameria epiri Eshte toka e familje time por Eshte tokat tona do I marrim un jam came por koha jone do vi Greku priti 450 vjet me na mashtru the na futi ne sherr the mori tokat por nuk kan per ti gezuar cami forgive por never forget

  90. Nick Morina

   Mos besoni se ne camet kena humbe tokat do I marrim jena shtu the bo vetem came me origin nga cameria jena 6.5 milion luften do e bojme ne asje came me origin nuk do jetoj me refugjat do kthehena andej nga kena ardhe

  91. dauti dauti

   O marin zoti te befte mbret o djal 🇦🇱 zoti te dhente ghith te mirat e botes ,te perqafoj nga ilirida

  92. Tomorr Shpiragu

   Marin shqiptaret e amerikes jane me shqiptare se kurr.Po shqiptaret e shqiperise po i assimilojme po i bejme grek turq malaz sllave latin sepse klasa politike ne trojet shqiptare jane antishqiptar

  93. mitro 02 ilirida

   Zoti ju ruajt e ju bekoft vllezer e motra shqiptar ku do qe jeni, Përshëndtje nga Mitrovica e Kosovës

  94. Reti Kaza

   Sa e vërtetë kjo që tha për Greqinë.

   1. Havaianas -

    E vertete si.......DRITA E DIELLIT.........

  95. Leka i Lugines

   Zoti u ruajtë kudo që jeni vellezër dhe motra 🤲🙏🇦🇱🇽🇰🇦🇱

  96. Johny Way

   Vetem ne Amerike u degjokan te drejtan e njeriut . Ne evrope pervec Italise me ane te Arberesheve keto gjera nuk ekzistojne , ne Greqi jo e jo . Bravo Marin !!

  97. Fredi Tona

   Duhet te bashkohemi te gjithe emigrantet ;Europe Australi Kanada USA dhe kudo qofshin ,tekthehemi ne Atdhe,Memedhe t'i varrim ne litar te gjithe qeveritaret e ketyre 30 vjeteve te fundit dhe te formojme SHtetin e vertete SHQIPTAR. Ashtu u befte! Amin!

   1. Fredi Tona

    Pse? Sepse pushtetaret po e shfarrosin Kombin tone. Vdekja ketyre pushtetare!

  98. Vjollca Cuko

   Kjo vidjo me perloti qe te dish mallin qe ka nje emigrant duhet ta kesh provuar vete se sa vuajme ne shpirterish per ate Shqiperi po Marin Mema je I mbrekullushm per gjithecka qe ju beni bravo 👏

  99. Deshire Qorraj

   Me pelqyen femijet kur kendun mir se vini Marin Mema

  100. Nikola Dajlani

   AJE SHQIPETAR I THUAJ STOP HITLERIT RECEP TAYYP ERDOGAN .For You Miqte e mi te Fb .NJE SKANDAL I VERTETE I HITLERIT TE RI MUSLIMAN RECEP TAYYP ERDOGAN NE VITIN 2020 .AI I PARI NE VITET 30 DIGJTE BIBLOTEKA NE HAPAT E PARA TE TIJ ,KU I SOTSHMI SHENDRON NJE TEMPULL HISTORIK TE KRISHTERESIMIT NE XHAMI .SKANDAL .TURP .CMENDURI .NJE HITLER I RI MYSLIMAN PO RILIND ME EMRIN RECEP TAYYP ERDOGAN. FOR YOU.POR NUK GUXOJTI TI NDRYSHOJE EMRIN SEPSE AI TEMPULL SADO QE PERPIQET HITLERI I RI ,ISHTE EDHE DO TE JETE SIMBOLI I GJITHE KRISHTERESIMIT E NUK PER TE QENE ASNJEHERE XHAMI .FOR YOU. STOP HITLERI I RI O PLAKU 80 VJECAR RECEP TAYYP ERDOGAN

   1. che guevara

    Shqiptare kane pasur harmoni nder shekuj dhe ku ka pasur rrethana te errta ,, ,,,feja eshte nje e drejte personale qe cdo njeri te besoj aty ku ndihe me rehat ,,ne na intersoni kombi ,se pos pate komb ku do falesh ,,,ne SERBI GREQI apo ne VADIKAN ,,,, FEJA E SHQIPTARIT ESHTE SHQIPTARIA 🇦🇱 kombet ndertohen ne baze te gjuhes qe kane trashiguar ,fete kane ardhur e kane ikur po gjuha duhet ruajtur me cdo cmim ,,,..te jesh pak me i kujdeseshm ne komente zotni ,,🇦🇱🖐