Braktiset nga e ëma 3 ditë pas lindjes, çifti rom rrit fëmijën - Shqipëria Live 20 Janar 2021

193K visualizzazioni93

    Çdo ditë në një transmetim live do të vinë ngjarje të aktualitet, fenomene histori njerëzore, por edhe ngjarje të bujshme, ku program do të thellohet në to për të sjellë ekskluzive protagonistët e tyre. Lidhje direkte nga e gjithë Shqipëria. Dinamika e jetës shqiptare do të jetë çdo ditë në ekranin e Top Channel.
    Prezantues: Erjona Rusi & Flori Gjini

    Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/
    Subscribe to "Top Channel" on IThomes Channel for NEWS and TV
    Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
    For more content from click HERE: www.top-channel.tv
    Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
    Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
    Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH
    #ShqiperiaLive#TopChannel

    Pubblicato il Mese fa

    Commenti

    1. Elsa Bejko

      Njerez per çmim Nobel per humanitet, dashuri dhe ndjenja njerezore,, shembull per nje fete te madhe te popullesise Shqipetare ... faleminderit per kete mesim qe po na jepni zoterinj te vertete te dy ,zoti ju bekofte dhe shoqeria te mesoj nga ju ..🙏🙏🙏❤️

    2. Toni Cenolli

      Sa njers te mir zoti mua shperbleft kete te mir Qe ke bere ne ate femi 😢😢😢😢

    3. Tony Campioni

      Kta jan me plot gojen heronj duke sakrifikuar cdo gje nga vetja e tyre per te miren e ati femije bravo dhe respekte zoti ju dhent forc dhe shendet 🙏❤🙏

    4. 1988Shpresa.A

      O zot sa shum i djan Nanes si e rriti

    5. Arbana Froto

      Ne asnje menyra para moshes14 vjec- eshte shume e rende- yregiher nese so Dustin,edhe komuniteti-s'ka parse te involved...Hej psikologe???!!!!

    6. Donika Gjergji

      TI DREJTUESE E EMISIONIT FOL MÈ PAK . OK ???

    7. Donika Gjergji

      ZOTI JU NDIHMOFTÈ FAMILJEN E VAJZAT PÈR MIRÈSINÈ QÈ KE BÈRÈ . JU DUHESHI NDIHMU PARA DHJETRA FAMILJE TÈ TJERA .

    8. eticet Zyplie

      Zoti te Bekoft : ju jeni Zonje: ::::dhe ju Zoti : pa : vetem Haje

    9. Αννα Τικα

      Keta jan zotninj njereze ketu ska fjal per komete vetem sjellia dhe e folura ketyre i ka then te gjitha Brravo 👏👏👏👏❤❤

    10. Eli Laç

      Rraca Rom jan rrace me zemer tè mire e them me bindje tè plota .... Jo vetem per kte rast ......

    11. fatime mustafa

      Mevjen xhynah per atdjal mendoj asht shum i vogel mi tregu se ka tjeter nan perse nuk presin kur fmija te rritet edhe pak qe tekupton makjart kjo nan qe erriti kjoasht nan per ket fmi tjetren metregu mavon .djali shum iri xhyna meja perzi koken ati fmiut .maemira asht ti ndimoni ksaj nane qe erriti mefinanca 300 veta kemi shkru nga 1 ero pak kishim ndimu se per shtetin krejt vdesim.........

    12. fatime mustafa

      Texhith jemi nisoj si brumi prej milli vetem endajm ne kulaq ose pite keshtu jan ndar njerzit.si partit ste zoti jemi nisoj .nberzit me loxhiken qe kan dallojn njerzit.nefund jemi ni soj texhith zoti i krijoj.

    13. Silvana Cinoku

      Zoti te bekoj

    14. Sibi Spahija

      Bravo Te gjithve

    15. Kastriot Rama

      Bravo, hallall i qofte kesaj familje, e varfer por bujare

    16. Rruga Hyjnore

      Xhehenemi. ithomes.info/net/sdmi0dCCsGyHaIo/video

    17. Mina Isufi

      RESPEKT I RRADHE PER KETO PRINDER TE MREKULLUESHEM I KENI DHENE MESIM DHE SHEMBULL TE GJITHEVE QE HENI NJEREZ ME DINJITET

    18. Florina Lule

      Oj Psikologe🙄ajo nuk u biresua nga nje familje me naj nivel te lart . Ajo familje e mbajti nga zemergjersia e jo se kishte mundesi . Kshtuqe ti ta gjykosh si ka tregu historine ske asnje te drejt Ndihmoje tashi qe ke mundsi shpreh talentin lej fjalt 🤬.

    19. Rita Luneto

      Bravo nje zonje e vertet bravo familje e mrekullushme, duhet ndim urgentemente, dhe kurr Mos ti shkoj nenes biologjike ky femi se nuk do te trajtohet kurr si ne familjen qe e rriti , rrespekte PA fund per ate familje Zoti i bekoft

    20. Arti Arti

      Te varfer, por te pasur.

    21. Arti Arti

      Kjo eshte personi me i paster qe kam njohtur. Hallall more njerez

    22. blerina murati

      TY MOJ MOTER ZOTI TE BEKOFTE TY DHE BURRIN TAN kure flet ti vec dashuri mbjelle je nje nen e madhe dhe besoje se ket gje zoti do ta shperblej ti meriton shume shume.

    23. Ardjana Sulejmani

      Fredi si gjthmon i mrekullueshem 👏👏❤❤

    24. Kaia Sky

      E njoh personalisht Elezin. E kam pare kur punoja ne Lezhe. Ishte njeri i mire, i qete i edukuar hallexhi i shkreti. Ua befte zoti mbare dhe bravo i qofte Elezit dhe Elvires. Po te kisha mundesi do beja te pamunduren ti ndihmoja keta njerez, per fat te keq nuk kam mundesi. Ju lutem kush te kete mundesi ti ndihmoje sa te munden dhe lezhjaneve dhe femijeve te shkolles e lagjes se djalit te.vogel ju lutem mos e shani femijen dhe mbajeni afer.

    25. Kristina Babaj

      Zonja qe ka rritur femine brravo I qofte ajo zonje e bekuar e kam pas thene ne nje station televiziv po askush nuk i ka dhene rendesi per ta ndihmuar per barren e rende qe la pasur mbi supe ajo familje e bekuar po eshte nje thenje e bukur e popullit me mire vone se fare .une qe ju shkruaj jam nga lezha dhe uroje gjith shpirt te ndihmohet ajo famije me te gjitha aspektet zoti i ndihmoft e te kene nje pleqeri te mbare😍

    26. iside musaraj

      Oh sa me fat ai djal që e paska rrit ajo familje e mrekullueshme Zoti jua shpërbleft në të mir edhe pse i miri gjithmon vuan🙏🌷⚘🌹 uroj që nëna biologjike ti marri me vete në gjermani edhe ti ndihmoj e rregulloj jetën dhe ky është shpërblimi që ajo mund tja ktheje të mirën që ajo familje ka bër për të dhe për djalin e saj më të mir romët se jan shum të pastër dhe shum të pasur nga shpirti se sa të bardhët edhe që e mbajn veten sikur kushedi se kush jan ndërkoh sjan askushi

    27. Taso Braho

      Mir bravo te madhe kesaj familje

    28. Monda Baxhia

      Sa e mire je moj zonje sa zemer bardhe shyqyre qe trokiti ne porten tuaj se dikush tjeter mund te perfitonte jetimi gjysem gezimi i thoni ju mbrofte Zoti

    29. Emanuela_ Helsinki

      E vërtetë eshte qe eshte e veshtire edhe me shume dalja ne Tv

    30. Mira Mira

      Nje histori prekese nga njera ane por dhe shume e bukur nga ana tjeter,,nje femije i porsalindur braktisur nga nena e vete ,por sot shohim nje femije qe i qesh futyra nga dashuria qe keta prinder i kane dhene ,djalir i uroj te rritet i shendetshem e i shkolluar ,ndersa ketyre prinderve shendet e jete e zoti i bekofte si familje,, Ndersa ju shtet ndihmojini qe te jetojn ne nje shtepi te banueshme egjithashtu nga gjendja ekonomike

    31. Festim Kertusha

      Respekte. Per. Romet. Te. Drejtat.njesoj.. NE.Shqiperi.Romet..jan.shum.te.mir Se. Romet. ne. Romani. Bullgari Bravo. Tju. ndimoj. dhe. Shteti. Komuna Respekte❤️

    32. Artur Elezi

      Nje bravo e madhe per familjen qe e ka rritur foshjen Zoti e ndihmofte kete zonje ta mundi kete semundje 🙏

    33. Lumni Krasniqi

      Pershendetje! Ju falenderoj per kete program. Well done to this family who raising up this child is such utterly poor conditions. The Government must provide shelter accommodation, food and safe environment for this family and child. Those children who been adobted have the equal rights as other children to grow healthy and to be educated. Its the Government duty Regislate and do announcements for all orphanage and adopted children to have their rights as all other children. I like your program, well done! I think your voice will be heard from the Government!

      1. Lule bliri

        Shih andrra me sy hapun ti e na Te tan shqiptaret se qeveria kurre ska me u kujdes per popullin tone veq qofshin emigrantat qe e kan qu ne kam Shqiperine se per shtetin veq Po e hedh me hund pertoke popullin tone Te shkrete

    34. Baba Tomorri 1

      Zonjë të përulem me respekt !

    35. Omi Omi

      Nena e djalit paska lindur me kemishe qe eshte drejtuar tek ajo dere ne duar Tenne nene me zemer te madhe pa perjashtuar bashkeshortin e saj qe meriton te njejtat bekime teZOTIT si edhe gruaja e tij👏👏👏👏👏👏

    36. Esma Zaimi

      O Zoti ta heqte sa me shpejte semundjen dhe ata qeveritaret ta degjojne kete grua mbretereshe

    37. abby hook

      Kjo me pengon mu gjithe pse folin keq per njerzit room nuk duhet te behet dallim ne mese njerzeve sepse zoti na ka kriju te gjithve. E kjo eshte shembulle pra per te gjithe qe te mesojne eee mos te bajne dallime ne njerze. Keta dy prinde meritojne qdo te mire ne kete jete dhe qdo perkrahje te gjithe popullit shqiptare zoti ju bekofte e mos ju humbt kurre

    38. L B

      Asai nene qe e ka rriturr nuk duet ti hiqet por familia qe e ka rritur duet te ndimuar ekonomikisht, menjeher ajo esht nje nen e pa par kurse nena qe e ka lindur esht qe ta vrases fare

    39. Hyrije Michler

      Oj Nene me zemer t e madhe bravo te qoft allahu te shprbleft ne ket bot dhe ne boten tjete

    40. Qerime Zerka

      Bravo bravo Allahu ta shperblefte InshAllah moj moter je zonje grua ,e rralle,bravo bravo shyqyr zotit qe ka njeres kaq te mire respekte pa fund

    41. florena Azizi

      bravo te qofte moje nena je nje nene zonje zoti te ndimofte o nene

    42. Maria Metane

      Bravo rrespekt per ketet familje 🙏🙏🙏🙏🙏👌👌👌👌👌👌

    43. Edi Sina

      po ca shtepie thoni mor juve duhet me ju bo keshtjelle per ate zemer qe keni

    44. Artan Artan

      Allai ja zbukuroft jeten si jeni munu per ket femi inshallah mblidhen shqiptaret ja regullojn shtepin

    45. ARISTELA

      Hello all !!! Do ju isha shume mirenjohese nese me mbeshtesni me nje SUBSCRIBE ne kanalin tim ne youtube !!! Ju falenderoj nga zemra !!!

    46. Jeta

      Kjo familje meriton shume per vet faktin qe e rriti nuk e la vetem djalin. Shpresoj qe Elvis naqi ose Halil kastrati ta shofin kete video dhe te merren me kete rast .

    47. GS

      Zoti i bekoft ket familje se asht ni mrekulli ky asht ni gjest i shen terezes zoti i mbajit me shendet ata dy prind qe ekan bi sakrific per ket engjull se ky femi edhte ni engjull nje drit qe zoti e ka sjell meritojin shum kjo familje !!!!🙏

    48. fli me saq hello

      Inshalla i ndimon elvis naci yarabi

    49. R s

      Njerez zemermedhej, Eduart Ndoci duket mire dhe nuk i ka me problemet me frymemarrjen..Bravo Ndoci..boj na I gjo se gjynof..kto dy gazetaret jane njerzit me fodulle dhe arrogante ..nuk kane pike miresjellje me te ftuarit

    50. Joni Berat

      Hallall ua bëftë i madhi Zot

    51. Adi A

      rast per elvis nacin

    52. Pranvera Ismaili

      Bravo grua dhe familje me zemer te madhe.

    53. Miranda Kumaraku

      Aq shum lot kam derth per ket femij e ket familje sidomos kur tregonte qe e kish rritur 3 ditesh e deri me sot ket femij sa nuk di si ta shpjegoj i lutem nenes bioloqjike te bashkohet me femijen e mos tja heth posht familjes qe e ka rrit se jan treguar njerez me zemer te madhe brovooo e zoti i ndihmoft e ju te qeveris esht rast urqjente qenkan me probleme serioze qjynaf

    54. Mimi Moza

      Pershendes nga Kosova te rujt zoti bir sa i bukur qe je shpirt😢💙💙💙🤲

    55. guardian

      Rralle ekzistojne keto. njerez me kete zemer te madhe. , Zoti i bekofte vetem me te mira

    56. Diti likkola

      Me kontaktoni me kete familjen qe ka rrit kete femi ju lutem

    57. Liljana Ramadani

      Zoti i shperbleft ket familje me gjitha tmirat e ksaj bote ...

    58. Kuti Samsung

      Kur ushtai romak i dha urdher.. romit qe punonte ne kovaqhane... qe te bente 4 gozhda per tja ngulur jezukrishtit.. romi.. nga keq ardhja beri vetem 3 gozhda qe te ngulen vetem 3 gozhda ne trupin e jezusit .. e tregova kte histori se romt jane njerz shum melankolik shum shpirte mire.. nuk jan te rrezikshem per shoqerin .. un nuk shof asnje gje qe ti urrejm ne duhet te urrejm ato ne pushtet ato me kollare .. se e zgjata pak e rujt zoti madh i dhent shendet asaj supergruaje qe ka rrit ate engjell .. kot nuk thone kush rrit nje fmi ben nje trimni

    59. IllyriumUS

      Me dhemb shpirti per nenen qe eshte diagnostikuar me kancer te gjirit! Se pari, te kete jete nena dhe shpresoj me shpirt, qe gjithe bekimet te cilat meriton me rritjen e nje femije te braktisur, te bien mbi kete nene dhe ta kaloje me sukses sfiden e kesaj semundje kaq te pabese. Nuk besoj qe do mundem ndonjehere ta harroj kete histori dhe kur te jem ne mundesi per t'u kthyer ne Shqiperi, do deshiroja ti vizitoja njehere. Gjithe lutjes e shpirtit ja dhuroj kesaj familje! Shumica e familjeve shqiptare nuk kane as 10% te vlerave qe ka kjo familje rome! Diskriminimi ndaj komunitetit rome ne Shqiperi eshte nje nga shemtimet sociale me te uleta dhe gjithe shqiptareve duhet te na vije turp per kete antivlere kombetare! Gjithe shoqeria duhet te ngrihet kunder diskriminimit te shtetasve shqiptaro-rome! Pyetja dhe hamendesimi i gazetares se komuniteti rom 'braktis femijet' eshte evidence e ketij diskriminimi nga te gjitha shtresat sociale - Po shko moj shushunje dhe ngri zerin per kushtet kafsherore ne te cialt eshte lene popullata Rome dhe mos bej teorira nga ngrohtesia e studios tende. Sa per shtetin shqiptar, cdo gje mund te quhet por jo shtet si majtas, si djathas! TURP qe ne zemer te Europes te kemi histori kaq brutale! Zotit Ndoci i heq kapelen qe ka guximin per ta bere publike deshtimin e politikes Shqiptare pa asnje lloj rezerve!

    60. nobody ggg

      Bravo i qofte ksaj nene eshte shembull per gjithe romet edhe per gjithe shqiptaret !! Zoti jau plotesofte te gjitha te mirat edhe jau befte sa me mbare . Kush e ben jetimin te buzeqesh zoti ja ka hapur dyert e parajses

    61. Kevin Mertens

      keto qe thuani ju rom jene njerez bujar ne jemi rit bashke ikemi pas ne shkolle Jane njerez me zemer te madhe si ka mundesi qe flitet shume Pak per jete pjese te shoqeris shqiptare ku Jane koto funderina politikan

    62. Luci Kardashi

      Rrespekt per familjen qe e rriti kete femije te pafajshem.i lumte edhe nenes biologjike qe ka gjetur force dhe eshte kthyer ne rruge te mbare.Duke pare se nena qe e ka rritur eshte me probleme shendetsore femija per disa kohe te shkoje tek nena biologjike dhe me vone te veprohet si eshte me e mira per femijen

    63. Fatbardha Avdej

      Ku ka ngrite niveli qe ti thot femijes qe je adoptuar se shumica e trojeve jane pa shkolle jetojne ne nje nivel te ulet ekonomik sepse shteti yne asnjehere nuk I ka pushtuar rendesi ketij komuniteti

    64. Kevin Mertens

      urimet me te perzemerta ciftit nga lezha keni bere mrekulli ju rujte zoti ju falenderoj nga zemra

    65. Wilde wilde

      Njerez me shpirt madheshtor ju bekofte zoti te treve.

    66. Edison Kamberi

      Zoti e bekofte kete familje me shpirte te madhe dhe duhet ndimuar kjo familje

    67. derotif nomtrah

      meriton t i bahet nje filmi bota do prekekt kjo bujari e nderi respekt familje bujare e meriton respektin botror

    68. S. Da S. Da

      Prsh nga Gjermani, ju lutem si mund te kontaktoj kete familjen e Elvires, qe rriti femin.. Klm Fieri

      1. zllashi gashi

        Edhe unë e kisha ndihmu me gjithë zemër nëse merret ndoj akcion për këtë familje por ka zgjidhje për kushte jetese se mijra shtëpi të boshatisuna

      2. ruki sulo

        Lidhu me studion

      3. Marsida Lushnjari

        0685968724

      4. Leonora Dema

        Bravo qe ke deshiren

    69. Lola Kreka

      duhet ti ndihmoni😥🙏🙏🙏🙏🙏🙏

    70. Valbona Sulmina

      Brava kjo famiglia qe e ka rrit kete djal te lumt zoti ta shplerblefte zoti i madh

    71. Prena Prenga

      Sepse Zoti keshtu I do njerzit me ba mir Zoti u bekoft🙏♥️

      1. Vodafone Servis

        Edhe une jam rrite jetime o zot nimoe ket familje te nderume o zot shperbleje jetimin lume kushe e ndimon dhe e gzon

    72. Lindon Oguz

      Ishalla ja ndertojne ni shtepi

    73. Prena Prenga

      O Zoti ta dhasht te Maren gjith jeten moj nane

    74. LUFTI HAMITI

      Zonja qe eriti eshte heroin dhe bravo dhe respektin me te madh nga te gjith shqipetaret

    75. erida hoxha

      A moj Gazetare sa her flet per kete jo cift rom jo ktij komuniteti .e the njeher pse e perserit 100 her .si ky cift te jen te gjith njerezit .bravo familjes.jeni shembull.👏👏👏👏👏

      1. Altane Dibrani

        Thot se n kry sen nuk ka(budall)

    76. Nikoll Gega

      Qfar diskuton moj moter po uraten e madhe e ke marr nga zoti i madh po sak ty te uroft e udhzoft zoti me tana te mira se qenke burrnesh zoj ti dhe burri yt ta baft krishti hallall per ket veper te madhe ti je me te lar kembet e me te pi ujin zoti te rujt me ka ke per zemer kam mbet pa mend ket vidjo qe pava

    77. jona greva begu

      Ju bekoft zoti ju,qofshin te gjith si ju.BRAVO 👏🙏🙏🤲🤲ishalla sherohesh sa me shpejt moj zonje🤲🤲

    78. Shkendie Bytyqi

      Te lumt zonjë👶🙏

    79. Ciro Allici

      Bravo kesaje familie nje familje e varfer me zemer te paster zoti te bekofte urime pac fat ne jete

    80. Majlinda Kacaj

      Zoti e rujt kete familje

    81. Evanthia Doko

      Është me vërtetë histori frymëzusfrymëzuese

    82. Fatbardha Avdej

      Bravo per zemren e kesaj familje 🙏🙏🙏🙏🤲🤲🤲🤲😍♥️♥️♥️♥️

    83. Andrea Luigi

      Ka dhe shqiptare ne zemer te madhe dhe humane u bekofte zoti

    84. Rudina Likaj

      Ahhh sikur te ish e gjithe bota kaq bujare sa ndryshe do ishim te gjithe 🙏🙏🙏

    85. ĶŁĔÆ .ə

      Duhet tjemi te pasur shpirterisht para se tkerkojme te jemi te pasur ekonomikisht🥺♥️😥

    86. Rodeo Myrta

      😢😢

    87. Andrea Luigi

      Bravo keta njerez me gjithe Hallet qe kane jane njerez te mire me zemer te madhe bravo te madhe

    88. Viola Uka

      Bravo te qoft gru zonj

    89. Deljona Shehu

      O zot 🙏🙏 paska akoma njerez kaq te mire kjo bote si kjo gruaja qe ka rritur ate femije 😍🙏🙏 zoti e bekofte 🙏

    90. Mimoza Pashollari

      Njerez me zemer te madhe, bravo zoti ua befte mbare

    91. Djana Shima

      Shume emocionuse , zoti e bekofte ate Familie me zemer kaq te madhe

    92. Sonila

      Sa emocionuse 🥺🥺 falimnderit kesaj familjes. Qe ka ber Mir zoti jua. Shperbleft 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

    93. Luli Osmani

      Te dy prinder te semure Me ate sevap qe kane bere e kane rritur djalin pa e braktisur kurre E meritojne shtepine tu behet e re

    94. Stela Cela

      Ty ta befte Zoti drite o zonje.qofshi te bekuar

    95. liljana bombaj

      Duhet ti ndertoni nje shtepi te vogel per keta njerz te vecant jemi racistat me te keqijt ne kontinet

    96. Laora Hoxha

      Nje bravo te madhe per kete familje..ju bekofte zoti e vec te mira paci ne jete..

    97. Bejan Baha

      Oh Shqiptaré kudo qe Jeni ne Rrullin Toksor. Ndimoni ksaj Familie. Dhe benja nji Hymje tre thomshe, perfundishté i jet kti Voglushité. Kjo Banes per hier te Zotité. Zoti e shpérbleft mundin e ksaj Nene, kjo situat éshte e Mjerushme. Tmer per Poullin Shqiptaré.

    98. ILikePepe

      Te rujt zoti ishalla per ket te mire qe keni ber

    99. Ilda Baba

      Djaloshe ...ju munde te hyne ne parlament...dhe do shkelqeni parlamentin me te drejtat e jetimit .bravo....

    100. Ilda Baba

      Bravo ...Emisjonit per kte istori kaqe domethenese..qe e kame ndjeke qekur femija ishte i vogel ...bravo kti ciftit per kujdesjen e kti Engjelli te pa fajshem ...megjithe varferin qe i Kane pllagos ...