Top News - Kopshtar në fabrikë kanabisi/ Britani, shqiptari arrestohet në flagrancë

3,9K visualizzazioni0

  Një emigrant shqiptar i paligjshëm është kapur sërish duke punuar si “kopshtar” në një fabrikë kanabisi, pasi fillimisht ishte deportuar nga Britania për të njëjtin krim. Flogert Farruku u dergua mbrapsht në Shqipëri në vitin 2015 pasi u burgos për shkak të përfshirjes në një plantacion kanabisi në kryeqendren e Wellsit, Cardiff, thonë mediat britanike. Por kur policia bastisi një shtëpi në Swansea Valley, u befasua kur e gjeti shqiptarin aty, duke u marrë sërish me akvititetin e tij të vjetër. Farruku ishte rikthyer sërish në Angli dhe tashmë pritet të depërtohet edhe një herë tjetër sapo të kryejë dënimin me burg. Në banesën ku qëndronte 34 vjecari, tre dhoma gjumi përdoreshin për të rritur kanabis. Atje kishte llampa dhe sisteme të posacme ajrimi. Efektivët gjetën 71 bimë të pjekura dhe sipas ekspertëve vlera e saj në treg mund të arrinte deri në 60 mijë Paund. Shqiptari u justifikua duke thënë se ishte thjesht “kopshtar” pasi i detyrohej para një bande shqiptare.
  Pamjet: AFP
  Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar.
  Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/
  Subscribe to "Top Channel" on IThomes Channel for NEWS and TV
  Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
  For more content from click HERE: www.top-channel.tv
  Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
  Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
  Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH
  #Britani#TopChannel

  Pubblicato il 10 giorni fa

  Commenti

  1. djalingatropoja

   Hajt Te boft mire edhe ty ne gop te sames te qofte

  2. Edmond Babani

   Jo ky po 99% e shpitarve ban njat Pun te betohem bajne mire nuk ponuhet tan jeten si na te tjeret

   1. Artin Arti

    Ke te drejte, nuk punohet ter jeten... duhen dhe ca vite pushimi ne burg...

  3. John Charming

   Hahahahaha Kjo domethënë se Shqipëria si shtet meret me eksportin e emigrimit jahst ligjore.... Qysh policia shqiptarë nuk paska te dhënat për këtë person? Dhe përse? Dhe tani ky djalli thot kam lek borxh për punë drogë në për mafioz? Është ber Londra si Berlini këtu një Gjermani plotë me Shqiptarë drog trafikant...

  4. martin martini

   Edhe ky po te njejtin justifikim si ai i pari!

  5. Mario Göteborg

   Në Londër gjithë ven për drogë është shumë normale shumica me drogë meren! Tani me brexit duhet ti ndjekin gjithë çfarë jan pa letra të sakta.