Zbulimi i madh që ndryshon historinë e shqiptarëve 4 - Gjurmë Shqiptare

245K visualizzazioni75

  Mure, shpella, gurë e guva me simbole te vjetra... Çfarë janë këto shenja ? Kush i realizoi dhe përse nuk janë dokumentuar në rregjistrat e autoriteteve ? Një rrugëtim i jashtëzakonshëm, në zona të thella, mes majave e shtigjeve të thepisura.... Kur flasim për zbulime të këtij lloji fillesat duhet ti kërkojmë 5000 vjet më parë.... A do të kenë rezultatin që presim kërkimet tona ?
  Programi "Gjurmë Shqiptare" përfshin një audience të të gjitha moshave. Përfshirja e temave historike, zbulimi i zonave të ndryshme, brenda dhe jashtë Shqipërisë, promovimi i pjesëve të fjetura, shpalosja e kulturës, trashëgimisë, ndërthurur me të sotmen bën që audienca e përthithur të jetë e konsiderueshme dhe gjithëpërfshirëse. Një pjesë e temave historike apo edhe e zonave që trajtohen në Gjurmë Shqiptare nuk njihen ose janë trajtuar përciptazi në historiografinë shqiptare.
  Gazetar: Marin Mema
  Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/
  Subscribe to "Top Channel" on IThomes Channel for NEWS and TV
  Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
  For more content from click HERE: www.top-channel.tv
  Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
  Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
  Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH
  #GjurmëShqiptare#TopChannel

  Pubblicato il 2 mesi fa

  Commenti

  1. tiku halili

   mendimi i SHuteriqit eshte i saket Iliria qe sot i kan ndru emrin ballkan eshe toka e shejt ku deri ne kohen e Zeusi Apolloni ku mas shum evazionesh ballkani Pellazet Iliret Albanet mbeten kombi i shejte ku linden 12 shejtore si dhurate per kete e verteton kapelja qeleshja ku e mbajti Zeusi Krishti e Muhameti si Vatikanin e Meken e Jurzalemin i ndertun paraardhesit tane po shume luftera jane bere per ndryshimin e feve identitetin e kan ndryshuar si ato qe e perfaqesojne katolizmin e myslimanizmin po keshtu sic kane deformuar besimet fetare kane ndryshuar edhe herojt tone te hershem duke i bere Grek e Maqedonas e Italian e me gjere cka kane ndare edhe kufijt tane e kan kaluar me se 100 vjet e po i njejti problem si ne komunizem e ne demokraci izolim i kombit tone mos njohje i historise se vertete investim i kote ne instutucionet fetare me njwrez te pa afte varferi 7kje e intelegjences perkedhelje e injorances si fetere e politike po ashtu edhe dijetareve te vertete si nderkomtaret e politikanet i quajn budallej nuk i intereson dituria po vetem pushteti e pasuria ,

  2. Selina Ukaj

   🙋‍♂️

  3. lynx 26

   IGNORAMUS...person

  4. lynx 26

   Mbani sytë mbrapa se mbrapa do ngeleni Vetem një fjalë kam për këtë personin që bën kto emisione ULTRACREPIDARIAN

  5. miranda doka

   Ju qe keni bere dislike nuk jeni shqiptare jeni tradhetare...Marin ke mbeshtetjen tone keshtu vazhdo

  6. altin mares

   m.ithomes.info/net/zJGylbdxeqmeoX4/video

  7. Fatmir Beu

   Pordh o marin pordh me gjithe keta qe ke me vete,po shkembenjet aty kane qene tere jeten,,po neritan ceka I vodhi parat e arkeologjose dhe 1990 ten u fute ne partine demokratike per tu mare me politike, ik marin mema se tani ska me institute arkeologjike si ne kohen e enver haxhes,,ku she arkiologet punonin me short e ndergjegje,,tani arkeologet me ne krye neritan ceka jane kethyer ne hajdute fondesh,,ku bashke me saliun I shkateruan te gjitha instiuconet,,

  8. lorenza basciu

   Respekt te madhe per te madhin marin memaj per emisionet e tua jan fantastik si gjithmone rofsh 👍💔💗💖💔💗💖

  9. Ymri Ajazaj

   K

  10. altin altin

   Fale teje po mesojme aq sa nuk kemi mesuar gjithe jeten per historine e shqiperise,,,Pse nuk ja na thene???Sepse ne cdo zbulim qe behej me perpara dhe tani do vinin dhe ja 2,3 eksperte te huaj se dinin me shume se ne ishin te specializuar dhe kishin mbaruar ne shkolla te mira ''spiunazhi'' dhe njekohesisht ata me ate cekicin,dalten dhe furcen e vogel nga emri illyrian ta benin ilia & jani,Eshte e thjeshte...sh e thjeshte

  11. Dashurije Gashi

   Ju nëse ka mundësi ti përktheni anglisht ose gjermanisht ti kupëtoj gjith bottttttttta

  12. korofillak korofillak

   Historin e shqiptareve e ka ndryshuar turku dhe Ata qe e besojene edhe sote per gjifhmone

  13. albanes

   Vetëm imagjinoni që një ditë kosova do bashkohet me Shqipërinë dhe marini të ishte president 🇽🇰🇦🇱🥀☹️

  14. Fatos Coku

   Po kto ja gdhndur me bajonet armsh haha 😂 😂 😂

  15. joana pira

   Nga disa simbole te shqiperise se veriut ne liber te kuvendit te studimdve ilire kryqi i tille si ne video bashke me lulrn etj simbolizojne Djellin. Pra ndoshta ato kryqe te gdhendura sikur jane pa trajte ka shume mundesi te tregojne kevizje te Djellin ne oeriudhe te caktuar. Pra nje kslendar Diellor. Gjithashtu Diellin Iliret e kishin di perendine e pare dhe simbol ne flamur. Uroj qe te investohet sa me shume ne arkeologjine Shqipetare. O Zot zgjoji!

  16. Patosi De

   Eshte koha te krenohemi me Shqiperin dhe vlerat e saj. Te gjithe sidomos te rinjte mos te humbasin kohe per ta njohur vendin e tyre.

  17. Tani Tani

   Jan tradhtaret tane qe pagugen nga serbi e greku qe mos te stjudohet historia jone.jane pikerisht politikanet e 30 viteve qe jan akoma ne pushtet ps pd lsi.

  18. Ylli Skura

   Ne duhet te krenohemi vertet me nje nga te paktet patriot te ktij vendi,qe po ben zbulime te mrekullueshme per vendin ton qe quhet SHQIPERI ,se sa per shtetin dhe arkeologet as qe s'duan tja din ,per arkeologjin,

  19. eldi qoku

   Urime dhe respekte Marin Mema..na ben te ndjehemi krenar me te tille zbulime,je 1 i gazeraris dhe patriotizmit shqiptar👏

  20. ferdie ferdie shala

   Nje prind dhe day fëmij

  21. Nanna Buzibes

   Zoti ju ruajt,mua ne mergim,ma letoni shpirtin,ju percjelli gjithmone

  22. Selamaleko Douboy

   mirembrema juve misilmanet qe keni folur ato qe nuk i besoni ase vet 100 % jeni shum grabiqar sic tregon dhe simboli qe mbureni ju raca e ngelur nga koqet e turkut po sdini cfar jeni ngatroni katoliket me pellazet ngatroni ortodoksit po me pellazet cfar jeni ju more te pa bes pa kultur dhe pa dije katoliket me luftetarin Gjergj kastriotin e jo more piderasta skender be jooooo Gjergj kastriotin katolik Italian eshte

  23. Oel Pizz

   Jane vizatime te bera nga femijet dhe me kalimin e kohes jane gerryer nga dukurit natyrore dhe duken te gdhendura , mendi i im

  24. M M

   Shtet pa karakter kombtar politik tradhtare e shipnis paguajm ne

  25. M M

   Duhet ni studim internacional me me arkiologet shqiptar Eku jon autoritete anti shqiptare

  26. Bruno Jance

   Mos eshte ndonje varr i ndonje ushtari....

  27. Robin Hood

   EMISION KOT !SIKUR PO TREGON PERRALLA NGA E KALUARA.DOKUMENTARI BEHET ME PROVA, STUDIME ANALIZA DHE JO SHIKO SE KAM DEGJU SE... KA PJELL PELA GOMAR.GABIMI ME I MADH ZBULOJNE VENDIN DHE PER HERE TE DYTE S'ESHTE ME .KESAJ I THONE TE JESH KONTRAPRODUKTIV ZOTI MEMA DMTH STIL KOMUNIST

  28. Tomor Voda

   123

  29. Marko Polo

   Xhuxhi Maxhuxh , prralle qe na kallxonte nandaja kure ishim fmi

  30. Mimoza AlbTv

   Shqiptarete HARRUAR te Turqise Ndiqe @Abonohu ithomes.info/net/uduJuqWcj4uuZpw/video

  31. MARTHA RAMAJ

   Atje ka flori

  32. All colors with Maida

   Ti qe po e lexon kete koment dhe ma ben subscribe tu plotesofshin deshirat ✍🏼❤️ Amin ❤️

  33. BESA

   Akademisë së shkencave është me i pështy nsurrat 😠

  34. Albanian kingz

   Ne kemi pas dhe do kemi gjithmon nje qeveri Ku*v qe nuk interesohet per popullin e vet as per historin e lasht te Shqiperis as per arkeologjin Historin e Shqiperis ja Kan shit grekut qe te rregulloj historin e vet

  35. Ze Ver

   Kohet ilire _nuk me interesojn , me intereson_,c'far_me ka_ofruar SHQIPERIA per jete_normale si offron gjermania_ Anglia, ,,,,

  36. GAGA AL

   Respekte per t gjith mirditen ❤️

  37. tiku halili

   O marim lexoje kete shkrim poshte ne na kane mohuar shume gjera reflekto?

  38. tiku halili

   pileus"-Plis-Berreto - ,o il Cappello.,si uza ancora in Festeggiamenti in Albania ilire,Dardania ilire(cosovo di oxhi,era centro di Rrenjo Dardania),e Macedonia.---Penizola iliria(balcanica di oxhi),ance se avuto diversi invazorie,cuesto Simbolo di popolo iliric e di Zeus,non arrivano da scanccelare.---Penizola iliria(balcanica di oxhi),rimarrà per sempre Tera Sacra Pellazo ilirice, di 12 Santi,,dove Dio e Zeus .Relixhoni di fede sono nati dopo.---"pileus"-Plis- ,in territorio iliriko ,sinjifica.,Cupola del Cielo apoxhato sula Tera.,e rimarrà per sempre Simbolo del popolo Pellazo ilir Alban. Ky shkrim e zbertyen me se miri ka pas te drejt dhimiter i neve si komb na kan matrre si historine herojt tane te lashte e po ashtu besimet fetare i kan ndrruar identitetin kjo gje esht edhe sot ne pa mundesi te teknologjise e perparimit fshehet cdo zbulim i joni ??

  39. Arber Kastrati

   Respekt nga Kosova Dardania Qyteti i Pejës

  40. М Рио

   Gjuha e shkruar me e vjeter qe akoma rron esht gjuha kineze me hieroglifet qe gjenden ne shlembijt ne kine. Koincidenca do qe 5000 vjecare te jene dhe kto hieroglifet ilire!!!!!!

  41. ervin Albania

   Me çfarë shikoj Aty bëhet fjal për disa vare shum të rëndësishm

  42. ervin Albania

   Për thesar jan interesuar për çfarë tjetër kan kërkuar ato shenja simbole

  43. Donald Bisha

   Ska si shqiprija jon 😭😭

  44. Eduard Jakaj

   Bravo dhe suksese te serishme ne zbulimin e te vertetes Marin Mema dhe te gjithe atyre qe punojne ne interes te trojeve te lashta Ilirjane Respekt dhe mirenjohje per ju

  45. Richyice Sporeas

   Nqs se Kan germuar, aty eshte, thuaj te zotit te tokes ta germoje vendin, nqs se se Kan germuar, shenja adartesh qe luftonin dhe villnin, dhe u fshenin ne male,,.. Eshte kryq, me domethenie, germoje noce nqs, se Kan prekur,.

  46. Bere KSMS

   shqiperia ta paguaj nje shkenctar te jashtem

  47. Stupc Gardhi

   Është për tu hamendur se të gjithë popujt që kan një histori të lashtë bëjnë të pamundurën vetëm e vetëm për të studiuar gjithë historinë e tyre,kurse ne, me gjithë at histori të lashtë e të bujshme i mohojmë edhe ato pak studime që jan bërë.Nga kush po frigohen këto qeveri që të dal në shesh historia e popullit shqipëtar?

  48. Soel Soel TV

   O vllezer ajo eshte thesar qe eshte fshehur nga te paret dhe jam 100 % i sigurt qe nese arini te beni deshifrimin e kryqeve dhe kuadratevve me viza tregone largesine dhe i ndan me pllaka dhenme largesi pellembe nga gjityr me syrin dhe deri ne largesine qe arine maja e gishtit keshtu jane matur me pare

  49. Toni Araniti

   O shqipe, thuhet BEFASOJ dhe jo "surprizoj" o injorant🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮 në qoftëse përdhos shqipen , të gjitha zbulimet që bën nuk kanë vlerë më për shqiptarët!!!!!!

  50. Detyre E posaçme

   Si tja bejme grekeve qe nq can trapin qe i kane mbushur menden botes qe jane me te vjeter se ne, piçken e plakes se vete jane me te vjeter se ne , te ardhur nga india jane prandaj jane ngyre balte, greket dhe turqit jane plehra edhe serbet e qelbur te tre jane armiq te perbetuar te shqiperise, gjithmone jane perpjekur te na fshijne nga harta, gjithmone perpjekja e tyre eshte te fshijne historine tone me te vjeter ne bote, po ne shqiptaret cfare bejme, perse i lejojme keta mostra , te ngrejme shoqata jo qeveritare brenda vendit dhe diaspore, te ndryshojme historine mijra vjecare te shqiperise, qe na e kane shtremberuar armiqte e perjetshem te shqiperise,sllavet , turqit dhe greket

  51. Hava Vllasa

   Vendi i bukur

  52. Marjan semema

   Ven i bekum njer aj qe nuk e kupton..shteti par i arbrit a lin aty ne ato zon (mirdit) fisi pirusve thuhet qe jan ken banort e par te asaj treve..

  53. Laurent Mitrushi

   Nuk jam I mërzitur se kemi këtë gjendje, por me plag në Zëmër se a do të mundemi ne një ditë të jemi te bashkuar për këtë vend qe na I fali zoti!? Uroj që sa me shpejt ta marim situatën në dorë dhe të tregojmë se ne e duam këtë vend me të mirat dhe te këqijat që ka.

  54. J G

   m.ithomes.info/net/r82FvKuto6mCeI4/video

  55. Jon Jona

   Shumë prej atyre shenjave tregojnë për vendvarrime.

  56. Dedi Gjergji

   Do i lutesha Top Channel-it kete muzik ne sfond ta nderroj me duket vetja sikur po shikoj film horror

  57. Selami Ibraimi

   Po zoti te ndimofte marin mema se populli ka pune per shtetin se jo qeveritsrt

  58. N Veseli

   O ju o Njerz per cilin Shtet behen fjale keto zbulime ?

  59. sam Shima

   zoti mema shume rrespekt per punen qe beni . por eshte nje problem i madh dhe i cuditeshem qe te gjith qeverit dhe udheheqes qe ka pas ky vend asnjsnjehere nuk i ka dhen rendesi zbulimeve gjeografike dhe historike te preardhjes te shqiptareve !

  60. eleganti montreal

   Respect per xhitha keto zbulime qe je duke ber,Preferoj te ikesh edhe ne bosnie piramida te besh vetem nje kerkim vockel, Do befasohemi nga rezultati,Zot becoje kombin ton Shqiptar

  61. Evajor

   🌟

  62. Nikolin Dakaj

   Pershendetje shume gjane te lashta. Shkoni ethe te kshtietha e Dakajve te Shales te Dukagjin te shkoders. Si kerkush nuke ka fole per te ala

  63. Elvis Ponari

   Futu njëherë tek shpella ku Odisea është ndeshur me Ciklopin Rino

  64. Florida Florida

   Sinqerisht. Mua nuk me pelqen fakti qe shqipetaret largohen nga Shqiperia.! Une dyshoj per fshehje gjurmesh nga prejardhja jone!. Marin.! Ke nje gen patriotik qe duhet patur zili nga cdo Shqipetare!

  65. Ismail Ismail

   ON lakun qev,ve tane ,por edhe pak me shume pop e bashkombasve tane kudo qe ndodhen me kuptoni o motra e vellezer ,se kaambanat po bien cdo dite e me shume nga ky tranzicion i stergjatur ,a vullkan i heshtur ,a nga kjo grope skeptike ,tuneli pa drite,ose nga keto labirinthe a labirinth pa dalje ,te cilit ka mbi 5_7-vjet qe vece kam gjetur daljen e tij driten jeshile zgjidhjen e shume problematikave qe deri me sot duken te pazgjidheshme oky , une ja u kam bere me dije qev,e tane e juve njikohesisht qe ket dalje e qe te filloje te ju vije buzeqeshja a shpresa e munguar prej dekadash bashkombasve te mi ,andaj me kerkoni e nji sms me derg e mos heziton per femijet tuaj mendoni oky cao mp,,se shpejtii media te nderuar,,

  66. Ismail Ismail

   Jemi nji nga vendet e rralla ne bote e fshihen kaq misterete dukeshme e te padukeshme qe kane nje rendesi te vecante per ne bashkombasit e per europianet tane andaj qe te dalin ne pah e ne drite e te marrin rendesine qe u takon te gjitha keto zbulime dhe ato qe kane qene e do dalin me investigimet tuaja apo arkeologet tane apo te huaj qofshin oky,por ne na del detyre mbi detyrat te bejme detyrat e shtepise sic jane ndalimin e emigrimit te te rinjeve te rejave tecilet jane ata qe mund te mbajne gjalle keto troje apo kete pop martir ,te ju themi stop shkeljes se te drejtave themelore kryesore te njeriut nga me te thjeshtat deri ato me te rendesieshmet oky ,hapja e vendeve ( gangrena e kahereshme ),same shume e me shpejt te punesimit ,lufta ndaj indiferentizmit ,menefregizmit e me kry e nepotizmit si atij te me kry te brendeshmit e atij te jashtemit i cili cdo vit e me shume ia shterngon

  67. Bardhi Zhuri

   Shenjat kane qene per kembesoret qe levizin nje vendbanim te tjetri per te mos ngatruar rrugen ska pas semafore para 5 mije vjetash !!🤦🤦🤦

  68. Albert Laze

   PO ti vini re Mir esht nje fytur pak a shum kafshe ose alieni

  69. Kujtim Mema

   Kemi shum thesare te fshehur.shenjat jan harta

  70. FF LEON

   shpresoj te dal historia e shqiperis 🙏🇦🇱

  71. Albert Haka

   Nuk eshte cudi qe Greket dhe Sllavet apo Turqit ta blejne sepse ata vdesin per Histori fallco qe te shtremberojne cdo gje kunder Shqipetareve.

  72. Abc Def

   Shum gabim qe e kan transportuar ne tiran pllakën e gurit aty ku eshte gjetur aty te ngrehet muzeu ky eshte mendimi im🇦🇱

  73. thatrandomquietdudewhodoesn'tgiveafuck

   Filloni duke hequr tabelat ne gjuhen greke ne Shqiperine Jugore: Gjirokaster, Sarande. Se vete jam nga ajo zone dhe e ka mbytur greku se aq fort e duan bythlepiresit.

   1. 195ELAS

    meqe je nga ajo zone dhe ste pelqen greku do te te thoja qe shtrije doren e djatht mbylle grushtin dhe hap gishtin e mesit qe te pelqen !!!

   2. thatrandomquietdudewhodoesn'tgiveafuck

    @korca ti vendosin Anglisht dhe Shqip. Të orientohen si të duan shoferët. Po duan shoferët gjuhe greke të shkojnë në Greqi. Gjuhë ndërkombëtare, internacionale është Anglishtja jo Greqishtja. Përmeti, Përmeti po ama gjuhët që përdor janë Shqip dhe Anglisht jo si legenat e Sarandës dhe Gjirokastrës.

   3. korca

    Eshte tjater emision o permeti!mos i ngatero gjerat!Pse ti heqin tabelat e qarkullimit?si do orientohen shoferat!

   4. thatrandomquietdudewhodoesn'tgiveafuck

    @Fier unë nga qyteti i vogël i Përmetit jam, por më bythqira dhe bythlëpirësa njerëz nuk gjen në botë. Në çdo cep të Shqipërisë ka por ai qytet aq i vogël sikur i ka mbledhur të gjitha vemjet dhe mbetjet e partisë me porosi.

   5. Fier

    O vlla ka shume servila nga ajo zon. Me vjen shume mire qe ka burra Si ty. Po ne shqiperi e ka treguar historia ka dy lloj. Ose gjak me nder e burreri, ose tradhtar dhe servila. Nuk ka midis. Ose nje ose tjeter. Po sot neve na kan mbytur kta Te dytet bythqirat.

  74. lynx 26

   This documentary is toxic and unprofessional Ça bojn ... shkojn mas shpellave népër fshatra Stupid

  75. Lek Toma

   Ti zoti Mema duhet te merresh pas vete nje cun tedi qe kur ti te dalesh ne pencion te keshe nje njeri te stervitur gazetar jo nga Ata qe keni ne shqyperi qe Kane mbaruar shkollen me veze pulash ne kohen e sales.

  76. Lek Toma

   Sipas kerkimrve te mia tashe 60 vjet shqyptaret per mos tu perballur me popujt qe erdhen e zaptuan pedhazge Iliret truzmschit Dardanet Albanet kan ikur e lan historin e vet token e vet shkret si ndolli edhe me Qamerin nga greku Refugjat i ardhur 1820. Si Serbia qe ka provar gjithmon deri ne luften e kosoves shqyptaret ik e leshoj teren Armikut Shqyptareve

  77. Lek Toma

   Ne vend ku ka Dal zbulimi duhet ti behet monoment sic ndolle ne Europe badhkan me historin pedhazge ilire trusche Dardane Albane qe Europa flen mbi Rrenjet ilire si kostandinopuli ku cdo kish ka nje xhami siper

  78. tik tak

   “Zbulimi i madh qe ndryshon historine e shqiptareve” Haha mesa duket Shqiptaret nuk jeni te kenaqur me historine qe keni dhe doni patjeter ta ndryshoni. Prandaj gjite keto perpjekje per ta ndryshuar. 😜

   1. miceunder

    Nuk mudohemi mu bo serb e grek se as nuk dojme vec kto historiste qe I kane shkruar serbet maqedonet greket duhet ndryshuar

   2. thatrandomquietdudewhodoesn'tgiveafuck

    pse ti ca mutin je alien?

  79. Mentor Begaj

   Po Kush te kujdeset Edi Rama ! Ai eshte denuar ne Franze dhe Itali per vjedhje e shitje ikonash Shqiptare .

   1. Aifos Lakita

    Jo vetëm këto. Tani do futet dhe gjuha turke në shqiperi se kështu bizetuan me Erdoganin. Na shpien vite mbrapa.

  80. E. S.

   Ehuuuu, mjafton një gur I zhgarravitur shumë vite më parë që Shqipëria dhe shqiptarët të veteshpallen si kombi me I vjetër, si gjuha mëmë e njerëzimit, e broçkulla te tjera. Vazhdo Marin, mbush emisionet me mburrje megalomane per prejardhjen tonë të lashtë, etj etj, për pseudo kulturën tonë të pashoqe, dhe përgjithësisht shqiptarët kaq duan, t'ju përkëdhelësh pak sedrën dhe të hyjnizojne sepse ju ke gjetur pikën e dobët, I mburr dhe lavdizon. 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

   1. E. S.

    @Elvis Ponari : mendoj që po shfrytëzohet keqas çdo gur e guriçkë per klikimet e shqiptarëve që janë të etur për lavdet mbi te kaluarën e pashoqe. Edhe unë jam shqiptare natyrisht, por me këmbë në tokë besoj mjaftueshëm sa për të kuptuar që është gjithçka shumë e ekzagjeruar. 🤷‍♀️🤦🏻‍♀️✌️

   2. Elvis Ponari

    Bravo e ke kuptuar. Je i vetmi bashkë me mua. Që kemi histori kemi por sjanë më tonat. Duhet të merremi të ribëhemi jo të mburremi

  81. Njetri 80

   Marin o hith kanditatur per deputet se vetem po te ishe minister kulture do mund te behesh dicka per historin ton.: se me keta analfabet qe se kan haberin nga historia ska shanc qe ta veri njeri ujin ne zjarr.. keqardhje e madhe se jemi vende i bekuar dhe te jemi kaq mbrapa.. me thon dot nje dicka qe nuk ekziston ne shqiperi i kemi te tera jemi nje mrekulli e natyres.. por shum fatkeq se kemi shum tredhtar politikan dhe shum hajdut

  82. The normal Guy

   Mos u lodhni kot se asgje nuk gjeni

  83. Markelian Bylykbashi

   po këtë muzikën e hapjes së emisionit nga telenovelë turke e keni marë.!?!?

   1. tik tak

    Do ta kete kompozuar ndonje turk

  84. Love Trance Music

   deshmi e njerze te asaj kohe per pranin e Alineve te Lashtesis, ato kryqet tregojn Yjet nga kan ardhur Alinet, dhe ato kokat me sy te medhej pershkruajn Alienin qe kan pa. dhe kto shkrime jan me te lashta se 5mij vjet

  85. Fatmira Ruka

   Zoti Ruders Ruka, nga jeni ju. Mos jemi nga një degë familjare . respekt për punën tuaj. Ju uroj shëndet dhe lumturi.

  86. Gua Kip

   Politikanët vëtëm u intereson me vjedh, asgjë tjetër nuk u intereson. Vetëm me shit drog dhe prostitucion.

  87. Haqo Doli

   Me mire qe nuk i kane zbuluar me perpara,se dhe keto do ti kishin vjedh,sic vodhen te gjitha pasurit e vendit,Bravo Marin Mema!

  88. Haqo Doli

   Keto zbulime tregoja atij,koke lakres (N Cekes qe hiqet si me i suturing,e me pordh madhi,bravo Marin Mema se ua ke dhier te gjithve te pareve!

  89. I LOVE ENGLISH

   Shume mire, po vërini data, ose mos bëni emision fare

  90. Nertila Basha

   Respekte Marin Mema!🇦🇱🇦🇱

  91. Edison Troqe

   Pse duhet te vine ata gure ne tiranë?? ata historin e kan atje ne miredit.. turistat duhen edhe ne miredit i jep zhvillim ati vendi..

   1. Abjon Halili

    Video per te mos u humbur ithomes.info/net/xp2M0JV_a5icjo4/video

  92. Gjergji Suli

   o Marin ti faleminderit per punen tende te pa lodhshme qe na ben te njohim Historin ton me te lasht edhe me te vecant nga popujt e tjer, por nuk i gjen dot 2 Arkiolog me pak më me prezenc?! Kepuc Lluster, Pallto si Padrino, fotot i bejn me Smartphone!! keto jan Avokat apo Arkiolog? shikoj disa komentues qe fusin ne mes (Shtetin ose Qeverin) Monumentet Kulturore Historike i mbron Populli, Studjuesit, Arkiologet. por ne nuk dim te punojm edhe me shum nuk duam. shkojm e ngjisim malin me kepuc Timberland edhe me duar ne Xhepa.

  93. Rukije Mucolli

   Bravo Marin per punen qe ben se ska ndonje ekip arkiologes te studjoj per kohet e te pareve tone ataiken po trojet jane ketu qe presin te zbulohen zoti te dhente shendet se mezi presim emisjonin gjurme Shqiptare respekt more.djale

  94. Berti Markaj

   🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱💗

  95. Fatbardha Schmid

   Po normal kujt i plasi eeeeeehhh ? Duket sa shum u intereson Shqiperia, ndaj e kane lene keshtu. Medet 😔

  96. Sitki Jahja

   O bo bo ca paske gjet lol, ndryshoj historia forever ik re loqe

  97. Tahir Berisha

   Lum Kombi qe te ka

  98. Naim Pisha

   Zoti të bekoftë Marin Mema .

  99. Megz Shala

   🇦🇱👐🏻

  100. Sabina Sabinaa

   Çfar vendesh te bukura e te pastra te ngrohta miqesore dhe ne jetojme ne vromen e evropes ne qytete te mbipopulluar me lloj lloj racash e lloj lloj " njerzish" ...