Ne Shtepine Tone, 16 Maj 2018, Pjesa 1 - Në shtëpinë e Arjan Konomit

326K visualizzazioni147

  Arjan Konomi prej kohësh tashmë ka vendosur që të jetojë në shtëpinë që ka trashëguar në Vuno! Bën një jetë të qetë larg kryeqytetit aty ku ai ka gjetur qetësi dhe shumë kujtime të fëmijërisë. Do të shohim se si e ka ruajtur aq mirë identitetin e shtëpisë së tij shumë vjeçare duke bërë një restaurim të kujdesshëm dhe me vlerë!
  Shtëpia me portë blu është ajo e Arjanit dhe të gjithë e njohin sepse sipas tij është gjithmonë e hapur për miq të mirë!
  top-channel.tv/programe/neshtepinetone/

  Pubblicato il 2 anni fa

  Commenti

  1. Flora Gusha

   Respekt per ju Z.Arjan Konomi Je person qe jep qe ne impaktin e pare Miresi dhe sjellje Shembellore Ju jenidjale me nje qytetari per tu patur Zili Thjeshtesia juaj ju ben Me te mire Fshati eshte ne ditet e sotme LLUKS ME VJEN MIRE QE TE RINJT KAN FILLUAR TA VLERESOJNE FSHATIN Oh sa kujtime te bukura te GJYSHERVE ETE PAREVE TAN JETA E FSHATIT SHKOLLE E MADHE DASHURISE PER JETEN PUNEN E NJERZIT. Vunoi ka patur vemendjen e shtetit Dhe e meriton Se njerezit e Vunoit Dhe tereBregu kane qene Sidomos Grate punetore te paparat . Vunoi ka nxjer Personalitete.Te cilet kan marr Kulture Evropiane. Te uroj qe te kesh nje jete te mire dhe nuk e di i martuar je a jo por te kesh ne krah nje Partnere nje Bashkeshorte te mire qe Jeta te behet me me Vlere. Faleminderit. LE TA SHOHIN TE GJITHE KETE VIDJO E CILA TREGON SE SI KANE JETUAR NJEREZIT TANE.SA KULTURE KANE PATUR KANE DITUR TE JETOJNE QE NGA SHTEPITE E DERI TEK MENYRA E SHERBIMEVE PJATA MBULESA TAVOLINA E KARRIKE DERI TEK LULET E VAZOT antike Bravo Arjan eshte njeTHESAR HISTORIK I JETES SHQIPTARE. Fshatrat i kan ruaajtur me fanatizem disa gjera te vyera. ARJAN KONOMI TREGOUA KETE TE GJITHEVE SI NJE FILM PER TE PAR JETEN E TE PAREVE TAN.❤️❤️❤️

  2. Marjana Shkoza

   Respekte per Arjanin nje intérviste shum e bukur nje tregim per te kaluar per jeten fémirise qe saharrohen kurre shtepija e gjyshrve qejemi rritur shum nga ne

  3. Doni Doni

   Arjan te rujt Zoti vëlla shumë pak ka njerz si ti. Jetofsh edhe shumë vite je krenaria e 🇦🇱

  4. Luan Dardha

   Flori arjan jeni leggenda

  5. lili emilio

   Arjan je shum i madh 💕❤️👑

  6. Vali Ndresaj

   Nje relaks i vertet

  7. white angel

   Perle,shtepia perle Vunoi I bukur emisjoni!!

  8. Shpend Drita

   Bravo Gjakovë për mbështetjen e Albinit dhe Vjosën

  9. Ela ela

   Jane te rralle njerezit si Arjani qe i ruajne traditat... Me pelqeu cdo gje te shtepia ... E thjeshte, e bukur, e paster, me shume vlera.... Ashtu sic eshte dhe Arjan Konomi, njeri fisnik dhe per tu mar shembull. Thjesh u cmalla.. Se me ktheu pas ne kohe...!! 👏👏👏👏👏

  10. Monda Baxhia

   Sa mire kur degjon nje intervist kaq te sinqert kaq te thjesht pa komplekse pra thjeshte jeta e cdo njerit nga ne qe kemi bere e bejme nje bravoooooooooo te pa fund Arjan Konomi se ruan e respekton traditen je kaq origjinal i thjeshte rezaton nje edukat e nje kultur te papar te mos flasim per bagazhin tuaj respekte na kenaqe me kujtimet tuaja jane edhe tonat pershendetje

   1. Edmir Asllani

    G ,vh09

  11. Kanuni Kanuni

   Perfekt

  12. Eli Gashi

   Të dua top chenll

  13. Marjo Anja

   fjalet jan te pakta per kte njeri nje mencuri e vendit ton esht krenari e madhe

  14. Ilda Alimaj

   B

  15. Vjollca Cavolli

   Respekt Arjan Konomi je i mrekullushem ikompletuar me te mira 👏👏👏👏👏💎✨✨✨✨✨🌹🙏

  16. Aidas Merz

   Sa gezohem kur ndigjoj per origjinen tènde nuk e dija me parè qe ishe nga gjysherit nga Vunoi !! Kam pasur fatin ta njoh kete fshat miqesi familjare dhe kam ndenjur 10 dite ne plazhin e Jalit kjo para 30 vitesh !ishte shume i bukur..! Mrekulli ! Dua patjeter ta vizitoj perseri..te uroj shumè sukses Arjan Konomi shendet e jetegjatesi 🌟❤🍀🙏

  17. Zgjim Veliu

   Sa shume do doja vetem 1 jave te kaloja ne kete shtepi, te ndegjoja keshillat e Arjanit, e te liroja shpirtin nga brengat e perditshme. Ne Kosove nuk ka keshtu shtepish e as fshatra ne kete forme. Do e vizitoj patjeter kete vit kete fshat qofte edhe per disa ore

  18. Aurel Vrapi

   Shum atmosfer e kendshme e te pareve te nje njeriu Fisnik si Arjan Konomi 😊 VLERAT E TYRE misherohen me se miri te nje njeri si ju qe i mbron me Fisnikeri kujtimet dhe vlerat e tyre 😊 Ju pergzoj per cdo gje te ruajtur 😊

  19. Anxhela Emi

   Njer i vecant na ben krenar qe kemi nje figur publike si ju ❤️❤️❤️❤️❤️

  20. MEDGA

   Qetësim shpirti kjo qe ndjeka.

  21. Fatmira Mira

   Z. Konomi Jepni kaq shum Dashuri Kaq Shum vlera kaq Shum mirsi. Respekt Respekt. ♥️

  22. anajseb B

   Percjell shume pozitivitet 😊

  23. Cleo Lambert

   Love you.

  24. Shtyp News

   Nje shembull per tu ndjekur I Arjianit ne kete rast, dhe nje mrekulli ne vuno per ta pasus zili... Shum interviste e bukur kjo qe vertet percjell shum mezazh per ata qe kan nje shtepi ne fshat... Ambjenti ishte fantastic, Bravo!

  25. Vidy

   Para perputhen, kjo video s'besoj qe ka pasur me shum se 10k views. Rrespekte Arian👏🏼👏🏼👏🏼🎩

  26. Angela Haxhillari

   Arjan je njeri shume i mire dhe me shume kulture e bagazh.te vleresoj shume .respekte per ty!

  27. Alban Ismaili

   ✌️👍👍👍

  28. Sokol Deda

   Bravo Arian me ke lan pa fjal skam koment te uroi shendet

  29. alba grillo

   Sa me ka marre malli per Vunoin tim te dashur !! ❤️

   1. alba grillo

    @Blind Blind eshte fshati i pare dhe i vetem me semafor :) Ndodhet ne jug te Shqiperise, perpara Himares. Jal- eshte plazhi i vunoit nqs e ke degjuar.

   2. Blind Blind

    Ku eshte vunoi se nuk e di? thnx

  30. Rexhina Hala

   Mrekulli😍😍😍 Arjan Konomi super njeri Respekt!

  31. Kristaqi Allkja

   jejueeuheeiegow

   1. Kristaqi Allkja

    heiwhei3ehei😃

  32. MsAmour2009

   Shume shume kendshem!!

  33. Albanian stars

   E shikova me shume kenaqesi kete interviste me z.Arjan Konomin. Faleminderit Arjan .

  34. Andrea Luigi

   Arjani eshte djale inteligjent arjan te duam shume vellai jone bravo patrioti jone

  35. Ludmilla Kucuku

   Shqipëria ka shumë njerëz të zotë,secili në profesionin e vet.

  36. Begu Begolli

   Pyte a e shet ahah qenka si moze shum interesant.

  37. Florie Isufi

   Arijan Legjen je .Sa here te degjojm na knaq .

  38. Lego Fun World

   Arjan ti je nje dashuri!

  39. Æntel S

   Okay Arjan, kam shkuar ne shtepine e nje aktori shum te madh e shum i pasur ( Armand Assante)e ka shtepine ne upstate ne New York, njelloj si ti, kishte ruajtur te gjitha motivet e shtepive te vjetra. Dmth mund te kete mundesi te bleje shtepine qe i do qejfi ne Manhattan, por preferon te jetoje atje, ajo qe dua te them, eshte se jemi krenare per artistet tane shqiperare dhe per strofullat e vjetra ku jemi rrit.

  40. Eldion Spahiu

   Rrespekte per ju i nderuar Arjan Konomi,jemi me fat qe kemi nje njeri si ju kaq te zgjuar ,nje person qe jep shum pozitivitet dhe dashuri. Te pershendesim shum nga Kosova.

  41. Lola Dashi

   Arjan Konomi je i mrekullueshém ❤️❤️❤️

  42. Yllka Bajrami

   Ky emision pasurohet me shikueshmeri pasi kemi pa perputhen Arjan 👏👏👏

  43. Adrian Koni

   Ku je e dashur. ithomes.info/net/xpazwqdmgXqOlo4/video

  44. Dea Dyrmishi

   Nje njeri me te gjitha vlerat e mundeshme qe mund te kete nje njeri perfekt.Sikur vendi jone te drejtohej nga nje njeri si ti🤔

  45. Teuta Haziri

   Respekt 😍i nderuar 👌🏻

  46. Berni Biba

   Arjan o njeri i mrekullueshem per zotin ma mbushe zemren plot gjithsecili nga ne e gjen veten tek kjo video!!! Tu ngjatejeta 👐

  47. Luljete Zeqiraj

   Sa bukur po pse nuk martohet ky arjani te qoj nusen n shtepi te mbush me femij uroj seshpejti te martoesh

  48. Destan Flugaj

   Ni njeri si ky, shume respekt per ty Arian Konomi

  49. Arta liço

   Nuk lodhem kurre duke e degjuar Arianin! Te jep nje qetesi duke folur sa nuk di! Duhet ta shohim me shpesh ne tv jo per gje por dhe meson nga Arjani🙏 Sa nostalgji me ngjalli kjo shtepi! Mu kujtua femijeria ime...koh te mrekullueshme.

  50. Cerr Verr

   Prz Arjan konomi duhet me qen ne politik te shkatrronte korrupsjonin duhet populli te qohet ne kam per ket njeri te zgjuar.

  51. robert likaj

   se pak ka Shqiperia ishuj e ky gazetari i shpifur permend bukurite e ishujve grek, phaaaaaaaaa po a eshte ne mendje ky apo ka luajtur, apo ishte infektuar me virusisn Arian Can

   1. robert likaj

    @BleAl te pakten ka mbi 10

   2. BleAl

    Sa ishuj ka? Se une vetem sazanin di

  52. Ermelinda Cimo

   sa bukurrrrrr

  53. Elvis Bejdo

   bravo Arjan konomi je shembulli me i mir per rinin ton

  54. Fahrie Dobra

   Respekte per kete njeri .fjalet e Arjan konomit duhen skalitur ne mendje .rinia shqiptare ka shum nevoj pèr kshillat e kèti njeriu shum me vlera Respekte ......

  55. Nadia Nady

   Arjan je me i miri. Respekt per ty, nje person me vlera te larta!

  56. Joy Sena

   Ska me bukur kur kthehesh ne ato shtepite e vjetra ku ke jetuar me gjyshen. , sa nostalgji Sa kujtime te bukura! Sikur te ktheheshin te gjithe si Arjani ! Por sot kane harruar ate femijeri qe ka patur me vlere se femijeria e sotme!

  57. tom brady

   Respekt per gjysherit tuaj, pastaj per prinderit tuaj dhe ne fund shum respekt per ty qe trashegon dhe e ruan me dashuri cdo pjes te para ardhseve tuaj, vertet intelektual i 2021 respekte

  58. Brryli Brryli

   Prej perputhen ktu?

  59. Albanina boy

   Prsh.. Jam nga Kosova, as nje here ne jeten time skam pare komente pozitive aq me pak se tek ne Shqipetaret por sa me u be Zemra mal kur lexova shumicen e ketyre komenteve sa qe me bene te qaj... Respekt per Arijan Konomin ❤

   1. Ramush Haradinaj Junior

    Per ke komente positive,je shume I turbullt ne komentin tend

  60. Durim Morina

   Shum respekt Arjan të përshëndes nga Zvicra shqiptar nfa kosov

  61. Matilde Mara

   Te gjithe ne qe jetojme jashte na mer malli per shqiperine, por te gjith ne na mer malli per femijerine e ku ka dhe me bukur ti shijosh te gjitha nga I madhi Arjan konomi❤️🙏

  62. Mira mira

   ARJAN JE NJERI SH POZITIV PLOT BAGASH. JE NJERI PER TU ADMIRUAR. TE UROJ TE PERPUTHIM SH QIFTE. VETEM SHENDET.

  63. Basnik Fazliu

   Mrekulli qka kam par tek ky Emisijon Arjan te Lumt per ktet mirmbajte e tareshegimis se gjyrive te tu o zot sa mrekulli .

  64. Kaltrinë

   Nje mrekulli!!!! Respekt Per Arjanin.

  65. Alma Gjolaj

   Sa bukur! Keto intervista ka lezet ti degjosh

  66. Elda Manko

   I adhurueshem eshte

  67. Learn to Fly

   Komplimente Arjan, ishte nje kenaqesi ky emision , femiria ime me e bukur eshte ne fshat te gjyshrit,,,,i kujtoj me madh e me lot ne sy ato momente, adhuroj jeten ne kte menyr me kto shtepi , sa do te deshiroja te riktheheshin edhe nje here ato momente 😍 edhe pse mungonin shum gjera ne ishim shume te lumtur 😍 Bravo 👏 bravo ishte nje kenaqesi te degjoja!!!

  68. Pashtrik Has

   Shumë vend i mirë mu kënaq shpirti duke shikuar!

  69. petada illovah

   Respekt Arjan Konomi , fshat i bukur , shtepi e bukur , emision me vlere dhe ku ta gjejme neve nga Amerika librin tend Saga te lutem ?

   1. Esmeralda Gjata

    Eshte nje faqe ne instagram , librari plisi , kontakto me ta .

   2. Matilde Mara

    Kerko online mbase e gjen

  70. bruno balila

   Rrespekte shum per ty po shum i bute je aty ne perputhen bota paguan per ato keshillat qe jepe ti ose ato aty te kendervihen pa lidhje sa i durueshem je

   1. Elen Laert

    Jam shume dakort me komentin tuaj njerez me vlere si Ariani ja vlen ti degjosh me shume vemendje se jane ilaq per trurin po kush ta kuptoj ne perputhen te gjithe pa diskutim skane marre edukat nga familjet e tyre qe ta pasurojne trurin akoma me shume me keshillat plot menquri dhe sinqeritet nga i madhi Arjan Konomi shume perfekt njeri si person dhe jane fjale nga shpirti keto qe them per te eshte fenomen bravo i qofte👌👏👍👑💫💎🙏🙏🙏

   2. kimete sallaku

    Bravo koment I vlesfshem

  71. xhevdet kalludra

   Lexova aq shum komente por nuk gjeta as nje negativ tegjitha ishin pozitive

   1. aman aman obobo

    Sepse me xhepin plot fshati është parajsë.....mjer ata fshatarë që nuk kanë ekonomi

  72. Riti hysenaj

   Njeri shum me vler dhe I thiesht .nuk ngopesh ta degjosh. Respecte. Te jesh sa me I Lumtur.

  73. Riti hysenaj

   Shum bukur pz.

  74. Sadije Shimaj

   👏

  75. klodian Lazio

   Respekte Arjan Konomi 👏

  76. Milano Tirane Amsterdam

   Sa energji pozitive trasmeton ky njeri.Rrespekte Arjan

  77. Angelo Isufaj

   E vetmja intervist qe e kam degjuar, pa e shtyre asnje sekond te vetme .

  78. Justi Ina

   Respekt pa fund per ty Arjan !!!!!

  79. Nozg Papa

   Duket shum bukur por un qe jam pak klaustrofobik sdo mund te jetoja ktu 😅

  80. Zojê Morina

   A nuk ka familje ,grua fëmij?

   1. Alma Guga

    Jo nuk esht i martuar mesa di dhe un

  81. Kati Grey

   Sa e stresur ishte kjo dita ime sot🤦‍♀️ Sapo e pash kete interviste mu lehtesua shpirti,mu rikthya nostalgjia dhe femijeria😍 Faleminderit Arjan per Momentet e bukura dhe te paharruara te kultures ton 👍🙏

  82. Rami Ameti

   Po jeta private a ka grua a ka fmij nuk dim asgje

   1. Wiz Wiz

    Nuk esht straight ky esht gay prandaj nuk eshte martuar asniher.Gjynah jeton ne shqipri dhe ka frik ta shpreh orjentimin seksual !

  83. Arjeta Martini

   Arjan Konomi nje zotri i vertet me plot goj zoti e ruajt ate dhe njerzit e ti te dashur

  84. Albania Eagle

   Arjan te uroj shendet dhe jet te lumtur je shume person I matur I sinqert dhe i thjesht te rrespektoj pa mase dhe gjithe kete edukate ciltersi qe te shendrijn syte jane shenjat e prinderve te tu qe te kan eduku te kan rritur me vuajtje dhe sakrifica duke dhene dashurin si prinder nje Bravo dhe nje perqafim vella dhe nje fjale po te them prinderit e tu jan krenar per ty

  85. Diana Keqaj

   Te jetosh ne Ny City per 20 vite me nje trafik apo popullsi te madhe > dua vetem te shkoj e jetoj ne nje fshtat si ky < te marresh ajer te paster eshte vetem nje mrekulli o Zot.. Hopefully one day

  86. nanuk jakso

   Nje mrekulli 😊😊

  87. samuel lolol

   E bukura dhe Antika tê thurura mjaftë bukur bashkë në Shtëpin e Arjan Konomit.Mënyra se si shpjegon Arijani pa gabuar fare,të kujton një Mësues të përsosur në orën e mësimit.

  88. Agrit Gjini

   14:30

   1. Emi Italia

    @Agrit Gjini kuptova

   2. Agrit Gjini

    @Emi Italia ajo e beri me vetdij at veprim

   3. Agrit Gjini

    @Emi Italia moj emi pse bohesh kaq kurioze

   4. Emi Italia

    @Agrit Gjini po pra cf ishte Per kemben ?

   5. Agrit Gjini

    @Emi Italia 14:20

  89. Amarisa Tako

   Sa te rrall jan njerzit si ti Arjan Konomi ke qef te degjosh ndersa flet, bukur paster pa perseritur te njejtat fjale, por kta te rinjt nuk dim te respektojn gjithmon nderhyjn ne bised

   1. Leo5vs Hazizaj

    Bravo ARJAN

  90. Keta Haxhjija

   Cfar.merkudhijet.arjan.njeri.me.vlera.edhe.vendi.me.shum.me.vler

  91. bukra b

   I kompletuar është Arjani , do te doja shume ta lexoja Libriin SAGA qe e ke shkruar , suksese

   1. Esmeralda Gjata

    Mund ta blesh online,un e bleva

  92. Klevis Gaxhaj

   Sa pamje te bukura ne ate shtepi ska si te jet ndryshe nga kujdesi i nje personi aq intelekt si Arjan Konomi super pamje bravo Arjan 👏👏👏

  93. Ladi Hoxha

   rrespekte per kete njeri me nje bagazh gjigand diturie dhe kulture .. sa keq qe kan ngelur kaq pak kshu njerezish ne shqiperi. nje aristokrat i vertet.

  94. Anna Aloushaj

   🤗🙏👏

  95. Albert Gazulli

   Arjani nje njeri intelektual!

  96. Jimi J

   Arjan Konomi je Shum njeri i nderuar.

  97. amarda amarda

   U kenaqa nga gjithe kjo ,Arjani eshte nje zoteri i vertete kenaqesh tek e degjon dhe e shikon ,nje burre me shume vlera nje aristokrat i vertete

  98. Πύρρος Ηπείρου

   Une zoti Arjan nuk ju njoh personalisht,Por kam njohur gjysherit tuaj nga ana e nenes tuaj,Zotin enderuar Pirro Pavllo dhe te shoqen e tij,gjithashtu dhe dajon e tij .Por mendoj se lidhje shtepine ne fshat ne Vuno qe etrashegoji nga gjysherit nuk tregohet i sinqerte!

  99. kol vogel

   SHTËPINË E PASKE TË TRASHËGUAR NGA GJYSHËRIT, PO THUA ARJAN!!! PO TI, KUJT DO T’JA TRASHËGOSH NJË DITË KUR TË JESH GATI PËR NË BOTËN TJETËR???