" N'Shtëpi t'Re " - Episodi 2

114K visualizzazioni97

  " N'Shtepi t'Re " çdo të Shtunë, Ora 15:30 ne Top Channel.
  Produksion : BlueBerry's Production.
  Autor : Luan Aliu
  " N'Shtepi t'Re "eshte nje program i cili i dedikohet sektorit te pasurive te patundshme.
  Tirana eshte vendndodhja me e kerkuar e Shqiptareve brenda dhe jashte kufijve.
  Por pavarsisht se ka shume ndertime, gjetja e shtepise ideale eshte gjithmone nje vendim i veshtire per t'u marre.
  Protagonist ne c'do episod eshte nje klient i cili kerkon te blej nje shtepi te re.
  Atij do ti vijne ne ndihme 2 agjent imobiliar, duke i prezantuar secili apartamentin qe i pershtatet me shume
  listes se kerkesave te tij.
  Agjentet do te jene ne sfide me njeri-tjetrin, pasi ne fund klienti do te zgjedhi se cilin apartament do te blej, dhe do te hyj 'Ne Shtepi te Re'.
  Subscribe to "Top Channel" on IThomes Channel for NEWS and TV
  Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
  For more content from click HERE: www.top-channel.tv
  Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
  Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
  Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH
  #NeShtepiTeRe#NShtepitRe#TopChannel

  Pubblicato il Mese fa

  Commenti

  1. Rib Eye Steak

   Ma mer menia se taksat nuk i njihni.SHteti ju shef dhe nuk dergon tju tregoni si mblodhet kto para.

  2. Visit Albania

   👍👍

  3. Nevila Muca

   Nji shpi qe nuk ka dritare Etej esht katastrof

  4. xhulia names

   Qyqja silicone valley of Albania 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

  5. OlaGates

   Aman nga e keni gjet ket prezantusin🤦🏼‍♀️ Gjithe ideja KOPJE E HABITUS TE ABC NEWS... Mos te permendin agjenten qe mir qe gjeti rrugen per te shpia se per ta pershkruar e bindur e beri prezantusi🥴

  6. Alketa Keta

   me 600 700euro metrin katrore e merr ne mes athines dhe nuk maten si ne shqiperi qe fusin ne metra katrore ballkonet dhe koridorin e shkalles une vetem ballkon kam 16 metra qe perkthehet ne shqip 20 e ca mije euro

   1. Valbona Prifti

    Une jetoj ne selanik me600_700euro mere pallat te viteve 60 ose ipogje ose pallat pa ashenser

  7. Inva Hida

   Nje episod shume i bukur! Normalisht si ne te gjitha metropolet e botes, shtepite ne zona super do te ken edhe nje super çmim! Informacioni qe jep Luani ne cdo episod eshte i dobishem per kedo qe e ndjek! Komplimente e suksese te me tejshme

   1. tirana new

    Ik moj budallaqe, na tregon ti metropolet e botes. A i ke syte ne balle qe ky lloj apartamenti nuk vlen kaq sa e reklamojnë?

  8. Zenel Pasha

   Me 30mij euro ,më shumë se marr

  9. Gèzime Nuredini

   Qyqja cmimet as ktu ne Zvicerr si ke kaq nalt duke mar paarasysh cfar rroga kemi ktu 🤦🏼‍♀️🤯

   1. tonio kukaj

    esht zone ne zhvillim zonje ka stacion trami afer stacion treni ca ska po ne jemi fundi o zonje jemi shtet i marre fund 😂😂

  10. Mirela Qerimi

   Lat nam o njerez, eshte nje apartament ne kryeqytet dhe ne zonat me te mira te Tiranes, cfare jeni duke folur. Zonja e ka mundesin per ta blere ate shtepi dhe bravo i qofte . Pse ne qe kemi harxhur 3 fishin e kesaj shume ketu ku jetojme dmth kemi bere gabim sipas jush . Me kredi cdo gje eshte e mundur dhe ti mund te jetosh shume mire

  11. Artemisia Rama

   Viti i prodhimit tha... mire qe keni lek moj xhan po jini edhe pak me “smart “.

  12. Artemisia Rama

   Me vleren qe kane app ne tr me mire e blen ne it ku dhe mundesia per ta paguar eshte me e lehte (duke patur parasysh rrogat).

  13. aurora banaj

   Flisni shqip o injorante. Me 80mi€ ne itali mer alamet shpie ju sikur jeni vendi i perlave. Aty nje shi te bjeri mbytet gjith vendi, ku ju con mushka me keto cmime o injorante

  14. Behare Vila

   Eva me c,far meresh se me pun nuk dilet muaji jo te blesh apartament

  15. ismete I

   Kush ma qenka kjo grua me kokën si papagall lara lara

  16. teuta dedi

   Ore se mar vesh si mund të marësh nji appartament ku o salla me divanët ene përball sallës me pas dhomën ku flehet gjum s ka kuptim 125 min euro 💶

  17. Elona Rushiti

   me kto lek ne itali kam bler tre hyrje ..kurse ti ne tiranr nje ..edhe me flet me euro si me qen ne europ .... nuk jeni normal flit me lek jo me euro se jeni ne shipri more vesht mora te thuni

   1. Tony - Tony

    Leku na ka ngel si emer e si form se veq me euro flasin tani 😂😂

  18. Andi Muka

   Eva i paska floket si kokosh deti😂

   1. Fisnike Guze

    😂😂😂

  19. Xhiljola Shala

   Çmime katastrofike 😱😱😱 ne banjo mungojn dollapèt sirtaret ku tè vesh gjèrst !!! Pastaj paguan gjithè ate shifèr s kan kantin garage 😱😱😱

  20. Arlinda Demiraj

   140 mije euro tmerr ne Shqiperi ku eshte kulmini krizes ekonomike njerzit skane buke te hane.Ne Amerike ketu ku jetoj une shiten condo apartment per 100 mije $ po ke basemant parking ,garazh 3 dhoma 2 banjo dhome per lavatrice dhome per guzhine saloon.Kurse ne Shqiperi nje cop vend pa dashur te fyer si me qene ne Paris .

   1. M E

    Tirana nuk eshte Kansas zemer. eshte qytet i deshirushem per miliona shqiptare qe jane shume te sukseshem mbare botes.

  21. Elona Sinani

   Ju dhe kur flisni me dukeni shume fallco figurati se appartamenti nuk eshte fallco .futjani kot fare pastrim leku kuptohet hec me se sjemi aq budallenjt

  22. arb linda

   Rreth bregdetit dikun ne fshatra jam e interesuar! për qytete jo Flm 😄

  23. D D

   Bravo per emisionin. Teme interesante

  24. Eda Kovaci

   Emo Cuna Kujt I thu 1250 metri nuk Eshte shume , super shtrenjte , nuk ja blended nuk e bleh Kure dhe ti kem leket .ballkoni buzz rruges ghithevpluhur, ce do qendren., guzhina e Vogel shume pa dollape tavolina ne by the te frigoriferit, 137 k , cmenduri

  25. Dori Mavic 2

   kte tigrin nga e keni kap

  26. Eridnkh Eridnkh

   Ajo as nuk do e bleje shtepine fare thjeshte i bejne reklam agjensive imobilare

  27. Gesk Albania

   Do vazhdojn te rriten cmimet e apartamenteve lesh me qime----Tirona po shkaterrohet per dit dhe shpejt do fillojm me ik prej aty e do ket renie e jo rritje

  28. Serva Collaku

   E paskeni kopju dhe kte emisjon nga Gjermania 🙈🙉 Po ku ja vlen me ble shpi ne Tiran, aty nje rrug qe zgjat 10min e ben per 1or e gjys nga trafiku. Reklama koti beni 🙄

  29. Enkelejda Habili

   Booo,edhe ne Milano jan me lire shtepiat,po cjan keto cmime,sjemi ne BE e cmimi a thua ku po e blen nje shtepi 100 m.skandal.

  30. Albanian mix

   Eshte e vetmja strategji per te reklamuar apartamentet dhe per te marre done gje nga IThomes

  31. Llajna Llajna

   Seriozisht e keni ju ? 🤯

  32. Emis

   Qyqa ri non 140 mij € ne nje qytet ku i byth vend ka per t'kalu makinat dhe smogu gjithandej. Ah ju keni ik fare.

  33. Lindi Tr

   Kte nje pjese kredi e keni si metode me justifiku leket..po leni kto idiotsira

  34. Grigor Plasari

   E ble ne london me kaq lek e leshon me qira £1500 ne muaj

   1. Gamer & Architect

    Ma dergo nje shembull

  35. leandro gjoçi

   Nrm njaq shtrenjt vec 30 mij euro ka arredim

  36. Malvina Budo

   Cmime shum te shtrenjta duke krahasuar pagat edhe jeten .Ne europe jane edhe me lire😜 no comment 😒

   1. Gamer & Architect

    @leandro gjoçi krahason lezhen me tiranen o ran e hedhun

   2. leandro gjoçi

    Me njaq blen ni 5+1 ne lezh

  37. Emiliano Emiliano

   Me punu gjith jeten me pune te ndershme se mer dot nje shtepi me shume se 50 mi euro e Jo mo 100 mi euro

  38. Naser Callaku

   Po nuk u more me drogë! Nuk ke shance për të blerë një Apartman të tillë në Tiranë!!!!! Më shtrejtë se kudo në Perendim, përjashto Zvicrën!!!

   1. Aana hyseni

    ka edhe 1pune tjeter perveq droges😂😂😂😂. e kisha fjalen per "banese dhurat"

  39. Jary Fushkruja

   Dhoma shum spacjoze dhe pjesa e living esht shum bukur !! A ju q.... nb....

   1. Alketa Keta

    esht bo gjuaha shqipe po nuk din kater gjuh te huaja nuk merr vesht shqip lloj e soj injoranti fusin fjale te huaja per te treguar gjoja klas

   2. Shikuka

    ke fol o jari

  40. antoneta mujaj

   🙄

  41. Don tom

   ALBANIAN ..ALPS Kelmend.shqiperi ithomes.info/net/zM-j2smrqIKBhHo/video

  42. Tony - Tony

   Sa lir si me qen ne Paris 🤪🤦‍♂️. 3 hyrje i kishe ble ne kamez ose me naj vend tj me ne periferi e i kishe leshu me qera 2 e nje per vete 😂😂. po i doni mu ke kali i Skenderbeut. Tan bota i kerkojn ne periferi me qen larg zhurmave larg smokut, ne Shqiptart i dojm mu ne qender 😂😂😂😂

   1. Tony - Tony

    @Arlinda Demiraj me i llogarit rrogen ne Shqiperi me shpenzimet mujore del minus - 😂😂😂

   2. Arlinda Demiraj

    Ketu ne Amerike nje condo e thjeshte 3 dhoma 2 banjo plus basemant parking kopesht dhe me I liri kushton 80.000$ deri ne 127$000 imagjino ca difference plus paga minimals ketu eshte 2000$ ne muaj dhe mortgage kushton 500$ ne muaj qe eshte super lire per pagat she standartin e jeteses ne Amerik.Kurse ne Shqiperi njerzit mezi shtyjne muajin dhe keta na nxjerrin salltanete hipocryt

   3. Tony - Tony

    @Eljona Stroni po ne Shqiptart gjith leket beton i bejm 😂😂

   4. Tony - Tony

    @Arlinda Demiraj me hy me i bo kto krahasime as wc smundesh me ble me rrog shqiperije, po se nga i gjejn kta lek veq zoti e kta e din 😂😂

   5. Arlinda Demiraj

    shume e vertete une jam skandalizuar me cmimin shume shtrenjte per Shqiperi duke krahasur gdp vjetore

  43. K N

   Albert ti je per hire te punes dhe te uroj suksese se je djal vertet i mire. Sa per apartamentin eshte komplet qesharake kur ndricimi i shtepise eshte i dobet, kur nuk ka kantin te perfshime dhe parkim qe eshte minimal. Plus rrezik nuk punon ashensori e as administrimi😂.

  44. spain spain

   wow 140 mije euro kushton nje apartament ne zonen me turistike te spanjes, ne jug, te cilen mund ta japesh me qera te pakten 600 euro ne muaj, por ne tirane?. Ja fusni kot, sinqerisht

   1. Alketa Keta

    @Valbona Leka me ato lek blen tre hyrje ne athine dhe minimalja qe mund ti japesh me qira esht 400 euro deti 20 min larg me cudisin cmimet me standartin e jeteses

   2. spain spain

    @Valbona Leka une Malaga fuengirola

   3. Valbona Leka

    Ke te drejte..une jetoj ne Malaga edhe apartamentet 5 min nga deti kushtojne kaq

   4. spain spain

    @Eljona Stroni kot, e bejne per show

   5. Eljona Stroni

    Ne tirane e kane bere bllokun sikur me qene ne paris api kaliforni...qeraja 1500 euro ..jo me ta blesh...keta ankohen qe kane rroga te ulta...dhe ketej cmimet ne stratosfer...te gjithe duan shtepi larg zhurmave ne fasht ..

  45. Wendy Alexander

   Ky show eshte kopjuar ne US

   1. S T

    Jooooo ska mundesi 😂😂

  46. Akssa Begolli

   Dhoma e femijes 350 eu as ni cent ma shum me ket pun merrem mastriali iveric send ma shum skishte .ne sallon jo i kordinuar me mobiljet dhe komoda per tv.e vetmja gje ishte dhoma fjetjes dhe ajo pjesa te kuzhina me gjama

  47. Akssa Begolli

   100 here me shtrejt te del permes agjensionit.me mir shkruje vet kerkoj ket banese kaq metra katror e blen me lir e rregullon sipas deshires.tmerr kokan shtrejt

  48. Alma Sopi

   Per Zotin ju qe flisni te detyroni me vjell. Keto komunitete thote kane akzeptuar njeri tjetrin. C’fare Injorantesh🤮A thua se ishte bashkuar nje Afganistan me nje Gjerman. Shqiperia nje grusht eshte. Kaq anslfabete jeni? Keni Probleme me kuptuar njeri tjetrin? 🤮

  49. Durres Durres

   Vetem ne Shqiperi prinderit i blejn shpi kalamajve. Lejeni mer t bohen t zotet e vetes ca i llastoni kalamojt. Pastaj shpin shifeni gjithmone si investim, nji investimi duhet ti meret 7-8% kthim ne vit. 140 mij euro investim duhet te kthej qira gati 10 mij eruo ne vit, nuk e njof tregun e Tiranes po a me thot kush sa shkon qiraja ne keto zona?

   1. Andi Xhialli

    Po normal po te ken $$$$$ pse mos tja blejn femive po me cfare kuptoj vet kta po i bejn Rreklam bizneseve

   2. Sajmira Kamberi

    Prinderit pasanik blejne se shumica e prinderve shqiptare jetojne me ndihemen e femijve

  50. Al do

   Se kuptoj ca beni kot episode per te shtu klient , kush bo mend e blen o vlla , jo 140k€ a jeni normal

  51. Kk 17

   Sa lire me 300 mij lek rroge duhen 137 breza per ta paguar kredin, o ju keni lajthitur nga trut pse re ku jeni ju ne Milano apo Paris qe i beni nga 1300€ metri katror 😂😂

   1. Eriz

    @Kk 17 nuk ndikon ajo zoteri, por kerkesa. Ne shqiperi hyjne sh lek nga drogaxhinjt dhe mafja jon prej 30 vitesh neper bote dhe duke qen se shtepi shiten shume, nuk ulen cmimet...

   2. Kk 17

    NORMALE SE TE SHESESH FIQE E PASTAJ TE BEHESH KRYETAR BASHKIE JO 1300€ METRI KATROR PO DHE NGA 5 e 10 MIJ EURO KA PER TE VAJTUR

   3. Eriz

    Cfate te besh.. keto cmime do kene se ka 30 vjet kerkes e madhe nga drogaxhinjt populli shkret rri me qera vuan

  52. Sandri Margo

   🤦🏻‍♂️ Pjesa e kendit dhe TV ishte pa pike lidhje ne ate shtepi! Dhe ne shtepite e vjetra qe jane ndertuar kur ska ekzistuar Tv , prap mund te sajosh dicka. Nuk ben dot nje muhabet dhe me ze te ulet se do zgjosh femijen.

   1. teuta dedi

    Epra s ka kuptim fare si mund ta kesh dhomën njit me sallën gjith ato lek ajo studioja francese që e ka bo kan qen të pim se s ka munci

   2. Sandri Margo

    @Arjan D fiks! Mir qe ja bleu kjo me pas gocen afer se ehe per ta shit kishin

   3. Arjan D

    Aty u duke si me qen tju bo roje fmive se po ngatrrohen ose mos te dalin nga dhoma.

  53. Grisela Schumann

   Juve u ka lene mendja per shqiperine shume shtrenjt

  54. N. S

   emision si te blesh shpia hahahahahahahhah sa kam qesh lek te kesh se kemi nevoj fare per emision

  55. zina a

   Ju keni luajt nga trut more. 140 mij € mer 2 hyrje ne Athin .Per disa vite kur mos te shisni me drog u pini lengun

   1. K N

    Po eshte loje televizive, ajo gruaja paguhet me ba gjasme. Po kush pjerdh per ket apartament me gjysmen e me shume te shpis pa dritare dhe pa ndricim.

  56. vitore simonaj

   Bukur