Lapardhaja e madhe në Berat, ku dashuria e njerëzve të pret krahëhapur - Fshatrat e Shqipërisë

202K visualizzazioni112

  Në gjithëherët që mund të vizitosh Beratin, mendja të shkon në fshatrat e tij. Ilnisa Agolli na çon në Lapardhanë e madhe aty. Njësh dhe dysh. Nga Berati mund të shkosh në më pak se 20-të minuta. Objekti parë që sheh është xhamia. Fshati është i gjithë mysliman. Do të bëjmë ndalesa në të gjithë shtëpitë. Do të shohim gjithë tokat bujqësore dhe më e rëndësishmja do të kuptojmë këta njerëz që edhe pse të varfër, pasurinë më të madhe kanë shpirtin.
  Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/
  Subscribe to "Top Channel" on IThomes Channel for NEWS and TV
  Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
  For more content from click HERE: www.top-channel.tv
  Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
  Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
  Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH
  #FshatrateShqiperise#TopChannel

  Pubblicato il 2 mesi fa

  Commenti

  1. Music lover Guy

   T’kam pa atje nga malokët thotë ky injoranti😂 ah mor Shqiperi sa njerëz të pa ditur që ke 😞

  2. Visit Albania

   👍👍

  3. Mimoza ELEZİ

   mbas 600 vitesh ai e mesoj se ishte shqiptar ithomes.info/net/trCw2JaLinmlomk/video

  4. Cun Cupe

   ...ky Markini app si quhet tani duket si nje Harab. Sa turo i kam Njerzt qe e mposhtin Kulturen e tyre per te marrur nje te huaj dhe pastaj ju duket vetvetja si dicka i mir.

  5. Tommy action

   Mistrecat 😂😂😂 respect per mistrecat e mi lol

  6. giannis kriavrisi

   o ju dhjefsha more mutra qenesh skiptara jo nga viti 94 por nga viti 1994 dhe ti je aty nat e dit per te mbledhur para

  7. Xhavit Qunaku

   Nesë ka mundësi ta vizitoni një herë fshatin cangoj te devollit nga gjermania ju pershendes jeni e mrekullueshme rrofsh sa malet

  8. xhuli Xhuli

   Vetem ankohen ok lodhen po plot shyqyr paskan

  9. xhuli Xhuli

   Ste mbajten per dreke ose darke o ilnisa turp njeriu ose ne shqiptaret themi buke e kripe e zemren te bardhe po lapardhaja aha e paska turperuar zakonin 🙄

  10. xhuli Xhuli

   Inisa te kam ndjek e do te ndjek gjithmon per inisiativen e e bukur qe ke marre per fshatrat e shqiperise te lumte ti njohim te pakten sipas teje 🤩

   1. Pali Mocka

    ⁰⁰8πλβιθγεη

  11. Ariana Berati

   Lapardhaja ështe nje nga Fshatrat me te Bukur , nga Rrethi Beratit ...Ne dasmen e Vajzes t'ime pata nje artiste te mrekullueshme nga Lapardhaja quajn Fatime Metkaj ishe Vajze e mire dhe shkelqyshme dhe Edukuar ..dhe e Dashur ... Faleminderit per te gjitha Fatime Metkaj .. Fshati me bukur dhe njerz me zemër te madhe ♥️♥️♥️♥️

  12. nipce london

   👍👍👍👍👍👍👍👍👍❤❤❤❤

  13. Rihana Cela

   Une jam nga lapardhaja.💗💗💗💗

  14. Altin Lila

   Mu duk sikur jemi ne siri dhe jo ne berat,perse ne arabisht kush mund ta kuptoje ,gjuha jone eshte me e bukur,ketij profesori qe nuk le dot shqiperine (sipas tij) perse sjell sirine ne shqiperi dhe nuk shkon ky ne siri😪😪😪

  15. Ermal Rama

   🤔🤔🤔🤔 spo me del llogaria egjyptiani u dekorua nga Meidani,kur Meidani u be president ne kohen e luftes 1997,,,,,edhe femijet i lini te luajn me kukulla jo te lexojn enciklopedi profetike, kur te rriten te bejn cfar te luajn!!!

   1. Mimoza ELEZİ

    @Ocean11 2 mbas 600 vitesh ai e mesoj se ishte shqiptar ithomes.info/net/trCw2JaLinmlomk/video

   2. Ocean11 2

    Fiks pra musliman elhamdyrila

  16. Arben Çokaj

   I paska shpëtuar Zoti këta, se kanë qenë keq pa xhami...

   1. Music lover Guy

    @Arben Çokaj bravo Arben Çoku, me vjen mire që e ke ket mendim, se lam nam na shqiptart tu bertit si Arab, pak nga pak ashtu po bahet edhe Grud Fusha ☹️

   2. Cun Cupe

    @Arben Çokaj heheheheheh me vjen keq dhe te kerkoj Falje. Tani e kam kuptuar se cfar Kuptimi ka Kommenti juaj i pari. Une kam menduar se ti seriozisht e ke me at Xhami. ... ...kalo mir. Ti qenke Shqiptar

   3. Arben Çokaj

    @Cun Cupe ke te drejtë, të ka dhier turku ty, të ka poshtëruar e islamizuar, e tani njeriu i dhier dhjet të tjerët... Dmth. llogarit veten, çfarë transformimi: për fenë e turkut ti dhjet shqiptarin. Kur unë u them disa muslimave si puna jote se jeni mëshumë turq e arabë se shqiptarë e si të tillë e dëmtoni shqiptarizmin, ja ku e ke përgjigjen nga mentaliteti yt i pjerdhur turqeliko-islamik...

   4. Cun Cupe

    @Arber Çokaj, te dhifsha ty ne Gojë

  17. Gjergj Shkoza

   Il8

  18. H&L Elezi

   Pershendetje kush do qofsh ju qe i nxjerni historit ne yotube kontrolloeni ndonje her ku i nxirni se shumica e videove qe nxirni ju shkeputet zeri edhe zgjat nja 5 6 min ose me shum nuk ndegjohet as gje.. Ju faleminderit nese e lexoni kete koment

  19. Gjergj Rruca

   Pse arabisht te flitet shqip ne kish e xhami

  20. Feim Merkaj

   I njoh mir njerzit e lapardhas pershendes sefretin dhe shegen dh I uroj te gjitha te mirat

  21. Jack Rabbit Productions

   gazetare sebile idjote

  22. Alma Shima

   Berati, qyteti im i shtrenjt 😊

   1. Antipatrea Antipatrea

    Edhe imi

  23. E B

   Super vend vendlindja ime 🥰🥰

  24. Naim Behluli

   Sikur të gjithë të punonim,do të kishim një pasqyre tjetër.

  25. Hasani Tr

   Pianec plak te kam pere andej ke maloket 70 vjec burre maloket po lepurushet e labet e lalucet nuk jane nje gjake me malsoret e malsoret jae me burra me te mencur me te beses nga gjitha pimpamjet me te mire shiptari nga norvegjia

  26. Festim Kertusha

   Ju. Lumte. njezerlliku. Te. Zbukuron jeten. Te. zgjat. Jetem Paret. me. Shumic. Po. Sbere. mir. si. letra. By...

   1. Festim Kertusha

    @Agron Manellari Pl.. Pk

   2. Agron Manellari

    Pp by p . ...

  27. Jetmir Vlore

   Venlindja ime lapardhaja ime

   1. Cun Cupe

    @Jetmir Vlore, nese je andek pse tani lejon qe nje Egyptian te vjen ne Fshatin tend dhe te ndeton Xhamia aty dhe te zhduk Kulturen tende dhe te jap Kulturen e vete...!!!!

   2. Gerti Duka

    Fshati mir

  28. Desert Rose

   Moj goc turp turp ne xhami nuk hyjet e xhami kök zbuluar juret pika gjith kjo gazatare dhe mos te njohesh dışa gjera paraprake🤦🤦🤦🤦

  29. Zana2019 Zana2019

   Kjo gazetarja si pordhe me duket . Sdi te flase as te prezantohet ..pacim si femije piken e komunikimit.... kot fareeeee🤑🤑

  30. Deni Dani

   Në fshat gjen akoma njerz te vertet

   1. XHAXHI XXXL

    Kurse ne qytet te gjithë janë fallso.

  31. Rina Kanto

   Enisa o yll, je shume e mire 😊 veshja yll 👍

  32. Miki Miki

   Pse genjen, Perché spari cazzate 😁😁😁

  33. Alma Mema

   H

   1. Gladiatori Maksimos

    Ca do te thot H moj eej ja perkthema pak hahaha

  34. Recep Adem

   7

  35. Rudina Caca Byku

   O sa e mire qe jeni Ilnisa Agolli percjell shume miresi e dashur e thjesht e pergatitur ne te shpjeguar

   1. Gladiatori Maksimos

    Un se kuptoi fare mo hahaha perkthema pak

  36. Murtada Mohammed

   I don't understand anything why

  37. Taulant Bora

   cfar lidhje ka egjyptiani ne shqiperi qe te ngrei xhami

   1. Albanian Orthodox

    Shtet I pushtuar eshte Shqiperia.

  38. Gimmy X

   Ajo xhami verteton shkerdharetine dhe injorancen e zones

  39. Gimmy X

   Kjo sikur ka qure ne hunde , na i shpif

  40. Albanian UK

   Zoti I rujt shqiptart ska prb mysliman krishter mbi tgjitha t jemi sic tha hoxha te ndertojm mbi shqiprin ton edhe mos me u duk si disa t kosoves qe jan pro turq disa se ka t mir boll edhe dardania flas per fe..

   1. Ocean11 2

    Disa nga jugu jan me rracistat per fe se kan pas konflikt dhe me grekt edhe plot turkofila ke nga jugu ..pastaj edhe veriu e shq mesme plot me turkofila esht

   2. Albanian UK

    @Eezanaa Erzanaa shum bre e di vec naj koment tjeter se per mysliman e dim se jeni vec tash ka 2020 pro turq kopila tyne Po dukeni 🤣 Vec me u duk ma shum shqiptar se kto shtetet e vogla asimilohen krejt leht

   3. Eezanaa Erzanaa

    pse pro turq kosova jem shum te lumtur si jem Musliman kosvarat jan te lidhur me njeri Tjetrin

  41. Eldison Hoxha

   po pjeshket e lapardhas , si tha sala

  42. Xhevahir Skura

   Të lumtë për këtë emision!

  43. usa massachuset

   Si gjithmon e buzqeshur kjo gazetarja esht si shpirt

  44. Fatime Metkaj Official live Music

   Vendelindja ime e shtrenjte ... Lapardhaja ime shtrenjte Sot per ty moj po kendoj Per kete kenge te jesh krenare Edhe gjithë bota ta degjoj YouTu.be//Yn0v_h-gwuQ

  45. Ana llane

   berat je me fat haha

   1. Gladiatori Maksimos

    @leana messi ate thuaj ja bere taaa dhe ike ti

   2. leana messi

    @Gladiatori Maksimos 😅👏👏👏

  46. Lorenc Protoduari

   Te rroje partia se infrastruktura ne xhdo fshat te shqiprise tone te bukur eshte 0 se kta politikane te korruptuare nuk duan tia dine fare se kta bastarda taksat i duan dhe prodhimet qe ben xhdo fermer kalben poshte komunistat

  47. Lorenc Protoduari

   Po Ike moj gazetare kush te mbane ty vetem hahaha te paguajne me taksat e ktij populli te vuajtur dhe ti zgerdhiesh

   1. H&L Elezi

    Ti qe e shan gazetaren mos ndoshta ke pas deshir te jesh vet gazetar edhe sja ke arit as nje her..

   2. hellbenianz london

    Pse mor vlla nxjerr fjalën e keqe ajo qesh sepse esht njeri pozitiv dhe neve na dhuron pozitivitet dhe esht shum njeri i thjesht

  48. Elton Lila

   Shum fshat I bukur por gjynof qe spaskan I rrug te mir

   1. geri akulli

    Je shum bishe

  49. Elton Goxha

   Ku je o MARJUS MALIQI😂😂😂

  50. Dardan Al

   Berat , qytet. 2500 vjecar dhe me xhami. Hej Zot na fal. Si nuk doli egjuptian nje te bente shkolla rruge. Mesoni ore historine e shqiptareve, pastaj... Feja e Shqipetarit Eshte Shqiptaria.

   1. Toni Canko

    @Toni Araniti ok

   2. Toni Araniti

    😂🤣eksperienza OSE rritja e VETDIJES vjen vetëm duke jetuar "Praktikuar" Dhe jo Absolutisht vetëm duke mësuar!!!!

   3. Toni Araniti

    @Toni Canko po 100000% E vërtet!! në vendet anglosaksone MBIZOTËRON kultura Viktoriane Dhe në vendet Latino-Amerikane ajo Spanjolle apo Portugeze! DHE Kjo për vet faktin se gjuha është e gjallë, dhe brenda saj përmban kode dhe informacione që askush nuk i shpëton dot, dhe kjo është shkencërisht e vërtetuar, dhe shumë e logjikshme. Pastaj si e quajnë vetveten ATA , është çështje politike dhe jo KULTURORE🤣😂 PAK ndryshime ka është normale, siç ka edhe mes dy Binjakëve. Kete e di shum mire se jetoj në vende gjermanike që 30 vjet🤣😂🤣 Dhe kjo s'është zbulim i imi, por un e konfirmoj 👍👍 lidhja me computerin ishte Një shembull dhe jo një barazim!🤣😂🤣😂

   4. Toni Canko

    @Toni Araniti me fjale te permbledhura je ai lloj tipik i shqiptareve qe degjon debatet politike gjithe diten ne televizor per te mos kuptuar asgje dhe ne fund meson disa fjale me nivel te larte per ti perdorur neper debate per te dhene pershtypje sikur jane gjeni dhe shume te lexuar. Edhe nese mundohesh te shtiresh si shume i ditur dhe i arsimuar e ke treguar nivelin tend ne momentin qe tregon mendjemadhesine duke i etiketuar te tjeret si te pavetdijshem ndersa ti qenke ne nivel te larte paske zberthyer molekulat e atomit. Une te jap nje keshille, perpara se te flasesh per Jezusin hap nje liber meso pak me shume rreth Jezusit ne menyre qe heren tjeter kur ta marresh Jezusin si argument te pakten ta japesh argumentin te sakte mos te gabosh te pakten ne ato qe thua. Se nuk behesh dot shkencetar vetem me dokumentaret tek explorer shkence apo nga facebooku dhe youtube.

   5. Toni Araniti

    @Toni Canko Më fal në qoftëse e merr për fuerje! POR feja ekziston vetëm për personat e PA-VETËDIJSHËM , Që gjithçka e kërkojnë jashtë vetves, tek të tjerët , pra te Zoti IMAGJINAR !!! KUR edhe vet Jesus apo Buda e kan thënë Qartësisht por edhe Fizika KUANTIKE, që zoti qëndron Brenda gjithkush prej Gjallesave . PRA me pak fjal BOTA ekziston sepse ekziston VETËDIJA personale, pa vetëdije asgjë nuk do kishte sens😂🤣😂🤣 POR kjo gje MUND të kuptohet VETËM nga persona të VETDIJSHËM , sorry në qoftëse nuk e kuptonë, do të thotë që nuk je akoma i pjekur ta analizosh thelbin e gjërave!! Kjo është jeta jote dhe çdo kush duhet të bëj Eksperiencën e vet personale zotni , Mu as më intereson ta mbush MENDJEN se do shkoja kundër principit të Zotit apo Natyrës, se litari tërhiqet dhe nuk shtyhet!

  51. Grisela Schumann

   Fshati bukur por njerzit shume te ftofte

  52. Adriatik Mustafaj

   Bravo ilnisa 👏👏👏 mbesa e te madhit dritero agolli

  53. Tirana 2001

   Na tregoni nje shkolle ,ose kopesht

   1. hell's kiqen

    @Eda Idri ka po jane ne kushte skandaloze.

   2. Eda Idri

    sigurisht qe ka

  54. Sonila

   Sa do qe ska te Ardhur fshati po' ama. Po' nuk mbolli nuk ha qyteti nje bravo te madhe per ju. Ju uroj jet e shendet

   1. Gladiatori Maksimos

    Dmth ne te punojm e ju te hani i vete kjo pun bravo

  55. Joana Qypi

   Lapardhaja esht shum e bukur dhe jo kaq e varfer se kuptoj me cfar qellimi esht ky emisioni juaj qe nxirni vetem anen e varfer 😒 me vjen keq per nje fshat kaq te bukur ke kapur vetem zonat problematike qe i ka cdo vend😡 un jetoj ne lapardha edhe je shum larg realitetit emision per te ardhur keq 😠🤬

   1. Cun Cupe

    @Joana Qypi, dhum te varfer jeni se si qe duket keni marr dhe Kultur te huaj. Erdhi nje Egkypiam dhe ndertoj Xhamia aty tek ju qe te ju imponon Kulturen e tyre. Me te vertet esht nje varferi nese e jen Kulturen Shqiptare per nke Kultur te huaj.

   2. Enver Hoxhaa

    Nga natyra bukur esht po pika turistike eshte ne sinece e fshatrat perethe

  56. Shaban London

   Beje 1 emìsjon per sinjen fshat me histori

   1. Xhina Ferko

    @ShabanLondon kam qene atje vjete. Vend super! Ushqimi shume I shijshem dhe e lire.

  57. alban boy

   Manastiri me i vecante ne shqiptari..vlog..ithomes.info/net/tZ1rz72fiWSWroY/video

  58. JACK LONDON

   Ate rripin e sigurimit ne makine bejme mire ta veme.....injorante 🤨.

  59. Moli Cyrbja

   Mir qeke ti i thot karja boke qumesh gjalp kos tha pse qaesh

  60. Fatos Gashi

   Kur i shikoj keto emisione neper trojet shqiptare me vjen 🤮 Shqiperia Kosova dy vende ne mes te Europes por ngjajne me vendet me te varfera Aziatike me vjen te qaj 😢 kur e shof infrastrukturen e qyteteve dhe fshatrave me pamje Bangladeshi Afganistani e lagje Stambolli

   1. Ocean11 2

    @Albanian Orthodox kultura aziatike apo islam muslimane ???

   2. Albanian Orthodox

    Sepse vetem gjeografikisht jemi ne Europe. Mentalitet dhe kultura aziatike.realiteti duhet pranuar

   3. PLISI IBardhi

    Kena schans me ndertu me bo paradis te gjitha i kemi veq dashuri dhe vullnet .e huja kurr sdo te na behet e jona !✋🇦🇱🤝🇽🇰

  61. Mendim Morina

   Ma mir ish ka me maru nej shkoll se nje xhemie.

  62. Florian Myftari

   Nje nga fshatrat me njerzit me te dashur edhe me puntore ne Shqiperi, ju ftoje ta vizitoni lapardhane do mbeteni te kenaqur nga mirepritja, pore edhe nga ushqimet shume te shendetshme,edhe nga bukuria e fshatit 😊ju pershendes!

   1. Mimoza ELEZİ

    @Patrioti Sinqert mbas 600 vitesh ai e mesoj se ishte shqiptar ithomes.info/net/trCw2JaLinmlomk/video

   2. Enver Hoxhaa

    Kam pas nji shok ne 9vjecare qe i kishte prinderit nga ku fshate.ne nji ore mesim po na pyeste mesuesja nga i keni prinderit me origjin,u cu ku shoku e tha,mamin e kam nga Lapardhaja1 kurse babin nga lapardha2 😂😂😂

   3. Patrioti Sinqert

    33eßess3eeeee3sessee3sßà

  63. Albert Jaupi

   Komplimente per emisionin!Bravo te madhe qe promovoni vlera!Lapardha e madhe dhe e mrekullueshme eshte krijuar nga fisi i Jahollinjve qe kane migruar nga Lapardhaja e Vlores!Ishit shume e sakte ne info por ju nuk takuat dot asnje banor autokton!Lapardhaja dikur ka qene qytet dhe eshte treva me e zhvilluar e qarkut Berat!

   1. Tatjana Shpella

    Kjo do jetë tamam ashtu si e ke përshkruar, sepse Lapardhaja e Vlorës është fshati me teren me të vështirë në rreth...

  64. Zana Doko

   Sa bukur Lapardhaja Nje mbrekulli e rrall ,,,,

  65. luiza reka

   Lapardhaja eshte shume e bukur por ske realizuar gje ,,,,

   1. Gladiatori Maksimos

    Sa xheloze qenke moj po cke bre cke thot Behar Mera hahaha

  66. Marselo Karvajal

   Respekte pe marken🙏

  67. Sui Ela

   My lovely village 🥰😊😊😊

  68. Antipatrea Antipatrea

   Kame pase nji shoke nga ky fshate (B. Cifliku 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏😢)

   1. Antipatrea Antipatrea

    @Marselo Karvajal Jo Besnik Pore ai nuk jeton me

   2. Marselo Karvajal

    Bertol ciflikun ke shok ti oltin

  69. Antipatrea Antipatrea

   Fshati shume i mire me njeres te mire dikur bahej si fshate te presekutuaresh, vetem ate Lefter Maliqi ja prish gjith te mirat

   1. Antipatrea Antipatrea

    🎱🎱🎱🎱🎱🎱🎱🎱🎱🎱🎱🎱🎱🎱🎱🎱🎱🎱🎱🎱🎱🎱🎱🎱

   2. ramadan rexha

    abm ..o

   3. ramadan rexha

    dddzdxxxzxzwaaaawdxxx xx ghuuv

  70. Basilis Hai

   Te pyesesh Osman Gazepin sepse i thone mistreca beratasve, ai tironci juaj na e vuri nofken 😄😄😄

   1. Basilis Hai

    Edhe Muharrem Ahmeti nga Maqedonia eshte po Rrem tironsi i therasin!

   2. Basilis Hai

    @༺༐Visi ༻ shko gjeje gazepin edhe pyete byrazer!

   3. ༺༐Visi ༻

    @Basilis Hai Epotironc lind nukbohesh CILE :P

   4. Basilis Hai

    @༺༐Visi ༻ Ne ate kohe ai e quante veten tirons se rrinte afer mbretit!

   5. ༺༐Visi ༻

    Osmon Gazepi nuk ishte tironc por i ka sherbyer Mbretit Zog por origjina e tij ehste nga Leskoviku :)

  71. T Sh

   Mistrec ika then perher te pare nje tironc qe para nje shekulli vajti ne br ndenji tre dit dhe kur iku ne tr e pyeten si ishin njerzit ne br mistreca itha ky por ky ishte tipi ver llapes qe njifesh ne tr per budalliqe e gallata por beracve ja vuri nofken

  72. Kendveshtrim Jete

   Me pelqen emsioni, pune e bukur

  73. endri sofia

   💪💪💪😊😊😊

  74. Albanian Disciple

   Shume te ftoft njerzt, sigurisht nga varfnia. fshati i cakordum krejt! Zoti i gzoft

   1. JumBieApoBil

    Te na marresh te keqen 🤣

   2. P Alushi

    Ke te drejte, jane shume te ftohte njerezit ne lapardha, dhe nuk ka lidhje me varferine

  75. Safigje Kaso

   Fshati I'm I bukur me ka mare malli.

   1. Safigje Kaso

    Lapardhaja eshte shume e bukur si cdo vend ka dhe njerz te pasur e te varfer I ke ne mes te Tiranes me rruge te prishura e me shtepi te vjetra.

  76. Nikole Jako

   Vendi I'm lapardha mka mar malli per shpin time

   1. Nikole Jako

    Po mir un alfabet jam se se skam jetuar ne shqiperi po ti qe din bravo dh kete qe k shkrujt se mar ironike flm per sjelljen tende 🙂

   2. Music lover Guy

    Malli thuhet o analfabet, madhi thotë 🙈

  77. Boss Boyy

   Bravo Marken djali respekte

  78. atesh atesh

   👏👏👏♥️

  79. Michele Catania

   Bravo Ilnisa...bravo je fantastike te pershendes👍

  80. leana messi

   Kjo na i shpifi me kétê zë.Me kêtë të folur..si nêpér rromane.Njêsoj të gjithë emisjonet .Të gjithë fshatrat .🤨