Ushtria dhe FNSH zbarkojnë në Rinas/Një nga kontrollorët u shoqërua në polici.Prokuroria nis hetimet

6K visualizzazioni10

  Policia dhe ushtria kanë marrë në ruajtje godinën e AlbControl, kompania që monitoron hapësirën ajrore në Shqipëri. Kjo pas emergjencës së krijuar nga greva e kontrollorëve. Mbrëmjen e së mërkurës një prej kontrollorëve është shoqëruar në Polici.
  Bëhet fjalë për Muhni Mezinin, që u përfol se si personi i stresuar që kishte marrë para borxh te familjarët për të përballuar jetesën. Ai është thirrur në polici pasi ka përfunduar turnin dhe është një nga 5 kontrollorët që ka shprehur paaftësinë për të kryer detyrën për shkak të stresit. Ndërkaq në mbrëmje vonë Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Tiranë njoftoi se ka filluar hetimet për situatën e ndodhur në aeroportin e Rinasit.
  Vepra penale për të cilën po hetohet lidhet me Shpërdorim detyre, parashikuar nga neni 248 i Kodit Penal. Nga ana e oficerëve të policisë gjyqësore, po kryhen veprimet e duhura hetimore për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes së ndodhur dhe po vijojnë veprimet hetimore në drejtim të evidentimit të rolit të secilit prej personave të përfshirë në këtë ngjarje.
  Ndërkohë ministrja e Infrastrukturës Balluku e ka quajtur grusht shteti atë që ndodhi në Rinas. Ajo ka paralajmëruar masa ligjore për kontrollorët që sipas saj kanë braktisur detyrën. Kontrollorët kanë shpallur paaftësinë e përkohshme për kryerjen e detyrës, ç’ka ka sjellë edhe bllokim total të fluturimeve deri në një periudhe të pacaktuar. Ata kërkojnë rimarrjen në punë të punonjësve të larguar si dhe pagat e plota.
  Ndërkohë kryeministri i bëri një apel të fundit kontrollorëve “Ndahuni nga ata që ju futën në këtë lojë të çmendur me zjarrin! Braktisini në rrugën e tyre qorre organizatorët e kallëzuar penalisht! Kush nuk kthehet në punë të enjten, nuk do gjejë më vend në Albcontrol. Koha e Rrumpallës ka vdekur dhe nuk kthehet!”- tha Rama.
  Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative.
  Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/
  Subscribe to "Top Channel" on IThomes Channel for NEWS and TV
  Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
  For more content from click HERE: www.top-channel.tv
  Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
  Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
  Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH
  #Rinas#Grevë#TopChannel

  Pubblicato il 13 giorni fa

  Commenti

  1. Yanvo Emmanuel

   💋Best adult contact site💘👇 Click Here 》》 18cams.xyz 《《 Leurs états de santé respectifs les empêchent de s'approcher trop près l'un de l'autre. 在整個人類歷史上,強者, 富人和具有狡猾特質的人捕食部落,氏族,城鎮,城市~sae和鄉村中的弱者,無力防守和貧窮成員。 然而,人類的生存意願迫使那些被拒絕,被剝奪或摧毀的基本需求的人們找到了一種生活方式,並繼續將其𝔻𝕅𝔸融入不斷發展的人類社會。 說到食物,不要以為那些被拒絕的人只吃垃圾。相反,他們學會了在被忽視的肉類和蔬菜中尋找營養。 他們學會了清潔,切塊,調味和慢燉慢燉的野菜和肉類,在食品市場上被忽略的部分家用蔬菜和肉類,並且學會了使用芳香的木煙(如山核桃,山核桃和豆科灌木)來調味食物煮的時候 1617924637

  2. Andi albania03

   Po njerzit normal marin nga 250 euro ne muaj cfare duhet te bejne !mos te punojne me ! Skeni faje ju po he se ne burg do veni ta shikoni mire rogen 3000 euro ne muaj aty.

  3. Apollo 72

   I ka mbushur nga frika "trimi" i Çepanit. Tani po mundohet te luftoje Ameriken me llastiqe me gure. Like Floriri e Saleh Kërma - ne burg do vdisni o ndyresira

  4. elis panda

   Hahhaha kush flet Ish drejtoresha ku shërbeu për 8 vjet aty me pagesë 25.000 euro në muaj

  5. gent lekai

   sa gjynah keta te greves. Marrin vetem 4400 dollare per 18 dite ne muaj. turp.

  6. Viola Tafa

   A Moj Shqipëri 👑 Më ka marrë malli 12 vjet nkurbet edhe shoh kto Video Good 😊 Very Good 😚 Respekte ☺

  7. TIRONSI !

   Nuk ju dalin 2400 dollar ne muaj rob qimat

   1. Smartstoreweb Smartstoreweb

    1.5 milion lek e kishin rrogen ( shefija ,ato tjeret me pak e nxorri te opinionin live) mos e dgjo propaganden komuniste o patriot se ktq te shesin sapunin per djath kan 8 vjet qe akoma thon saliu e ka fajin

  8. arta metushi

   Ka marr lek borxh per perballimin e shpenzimeve???😲😲 wtf , me 2400$ dhe sperballon dot jetesen mujore?? Po populli me 300$ si ia del???

  9. teuta minga

   bejuni kontrollin e droges, eshte nje nga shkaqet e stresit te tyre, se nuk kane si harxhojne leket, se per te ushqyer kane plot, dduke krahasuar nivelin e pagave ne Shqiperi.

  10. -EM-

   Hiqini nga puna, dhe burg për të gjithë. Ta shikojnë në burg stresin.

  11. Jimy Cho

   Po RAMA ME JU BANDITET QE KENI MBAIT KET SHTET PER 30 VJET?? JU DUH NI VARUR E PAK E KENI TE GJITHE JU

  12. Arlinda Demiraj

   Te ishin keta ne Amerik ky quhet braktisje te detyres dhe eshte krim Federal.Edhe ne Shqiperi denohet me Ligj sipas Ligjit Nderkombetar ajror .Si juriste po jua them edhe eshte Dem Ekonomik,Nderkombetar ,dhe Fiskal

  13. Debian

   Kjo situate eshte si nje grusht shteti po pa pjesmarrjne e Kolonelave, ku marrin pjese kontrolloret qe jane simpatizante te PD e LSI sepse jane te vendosur aty nga keto dy parti, me miqesite afrimitet e tyre qe kane. Kjo eshte e gjitha arsyeja pse prandja dhe shteti coi policin ushtarake aty me e siguru. Sepse priten ngjarje tilla para dhe mas zgjedhjeve nga simpatizante e drejtues te PD e LSI qe mund arrijne dhe deri ne gjakderrdhje vetem me prish qetesin situaten ne Shqiperi sepse smunden dot me ble vota me fitu si dikur tani qe po i monitorojne sepse e dine qe populli shumica do votoje PS Ramen. Jo ma eshte perfolur para 1 muji kjo histori qe do e benin po se besuan keta , ca Rama more se ska lidhje Rama , krejt ato puntoret kontrolloret shifi historine e fmijt e nipat e kujt jane e do shikoni qe jane me PD e LSI e thjeshte.

   1. Smartstoreweb Smartstoreweb

    po ca pd e lsi thu o i verber...ka 8 vjet qe rama esht nkrye ai esht fajtori

  14. Lerdian Troka

   ME 4000 euro rroge juve se njihni se cfare eshte stresi, Futi ne burge, te ishin ne nje shtet europiane ata u Pu Pu Pu e dinin se do hiqnin nuk dilnin me nga burgu se kan bllokuar 12 avione ku I kan shkaktuar nje BORXHE te MADHE shqiperise , nje BORXHE qe paguhen me taksat e popullit vetem nga kta te korruptuar me politiken Ata kan ber veper penale, Kan futur SHTETIN SHQIPTAR ne BORXHE me kte veprim te rend qe kan bere dhe kujt ja ben vetes se tyre vendit te tyre. SA E SA FEMIJ KA LEN KJO FODULLA NEPER HOTELET E BOTES QE I MBYLLI AEROPORTIN . KJO QE THOT KAM NJE FEMI.

  15. Gotshot 83

   Skan faj keta!!! Fajin e ka shteti shqiptar qe ka futur atje dhenderr dhe vajza politikanesh!! Ata skan nevoj per lek se kane plot. Vini njerez qe kane nevoj atje dhe jo kta maskarenj qe kercenojn shtetin

  16. unik X3m

   Tqift shteti Shqiptar t tgjallt

  17. Ego -

   Meten salen e lylushin ne burg te paret pastaj keta kelyshat te 65 ne burg

   1. Smartstoreweb Smartstoreweb

    ca burgu esht pak!sugjeroj pushkatim te menjehershem per tradhti ndaj kombit tr gjith ktyre diversantve!rroft partia edvin

  18. Sure Kukli

   Te tere ne burk plerat ne po na bie rrapa per 1000 dollar ne emigrin kurse ata duan 4000 ddollar