Fiks Fare/ Gjykata urdhër mbrojtje për dhunuesit, e dhunuara nxirret në rrugë me tre fëmijët

3,7K visualizzazioni2

  Tushe Dosti nga Fieri ankohet në emisionin Fiks Fare se edhe pse ka qenë viktimë e dhunës së ushtruar nga bashkëshorti dhe vjehrra e saj, urdhër mbrojtje kanë përfituar dhunuesit dhe jo ajo.
  Sipas saj vjehrra e ka përfituar urdhërin e mbrojtjes pasi ka deklaruar në polici që kërcënohet nga nusja. Ndërkohë për emision Fiks Fare zonja Tushe tregon se dhunë fizike nuk është ushtruar vetëm kundrejt saj në familje, por edhe mbi djalin e saj të mitur. Dhe e gjitha kjo ka ardhur si rrjedhojë e mosdaljes nga shtëpia për të punuar tokën për mbjelljen e misrit . Gjithashtu ajo thotë se ka denoncuar në komisariat ngjarjen, ka shkuar edhe tek mjeku me shenjat e mbetur në fytyrë nga dhuna, por sot bashkë me 3 fëmijët është dëbuar nga shtëpia ku ka jetuar për vite me rradhë dhe është lënë në mes të katër rrugëve. Dëbuar pikërisht nga shtëpia në të cilën ka kontribuar për ndërtimin e saj. Duke u përlotur nëna e tre fëmijëve të mitur thotë "kam shitur një gjel për të blerë rroba kalamajve dhe pikërisht në këtë moment kanë filluar edhe grindjet. Vjehrri dhe vjehrra më thanë që bëe gabim shumë të madh, sepse pulat nuk ishin të miat".
  Fiks fare është nje program i gazetarisë investigative i cili transmetohet per publikun e gjerë nga e hëna në të premte në orën 20:10 në Top Channel.Një emision kritik dhe problemor, i cili nëpërmjet humorit dhe satirës denoncon dukuri negative të jetës sonë si korrupsioni, vjedhjet, shkeljen e ligjeve nga ana e zyrtarëve, shkeljen e të drejtave të njeriut etj."Fiks Fare" nisi transmetimin në 19 dhjetor 2002. është i pari emision me thyerje tabuje në praktikën gazetareske."Fiks Fare" u krijua si një domosdoshmëri e mungesës së emisioneve të këtij lloji në mediat tona, për të kontribuar sadopak në zgjedhjen e halleve dhe problemeve që përballon vendi në ketë tranzicion të gjatë. "Fiks fare" ka ngritur dhe realizuar probleme të mëdha, të cilat kanë ndikuar jo vetëm në opinionin publik shqiptar, por edhe në sektore të caktuar, duke I vënë në lëvizje dhe duke dhënë zgjidhje."Fiks fare" sot funksionon si një institucion ku njerëzit denoncojnë të gjitha padrejtesitë që u bëhen dhe ku rrefejnë problemet e tyre.
  Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/
  Subscribe to "Top Channel" on IThomes Channel for NEWS and TV
  Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
  For more content from click HERE: www.top-channel.tv
  Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
  Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
  Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH
  #FiksFare#TopChannel

  Pubblicato il 12 giorni fa

  Commenti

  1. vlora vlora

   Sa raste o zot se dija qe ne shqiperi ka kaq dhune dhe urrejtje o zot vi doren te keto gra dhe nena

  2. vlora vlora

   Vdekte vjehrra mos befte hair vetem per femijet me shume plera

  3. Genti Genti

   Ja keta polica mafioza dhe ordinera jan ne krye te Komisariateve.😡😡😡 Po keta mafioza dhe ordinera jan ne krye te gjykatave.😡😡😡 Gjynah per kete nënë me tre femije edhe te nderhyhet urgjentisht qe e drejta te shkoj ne vend ku vjehrra,vjehrri,burri,shefat e policis me gjith polica ça ka atje dhe gjykatesit qe kan bere dokumente fallco te futen ne burg. Poshte maskarenjt,poshte mafiozat,poshte ordinerat!!

  4. Minna Fati

   Po ka shtet per kto femra nuk hankohet dot femra se ka frik jan te pambrojutura nga shteti ..sa new me vin per kto vajza nenä femra dhunohen nga vejerat buri akoma .sa keq per kte shet te mjer keshtu do cilsoja O shteti I mjere . Beu e fort vazhdo mos kthe me ne ate bure ate famije ..shiko MBA fmijt dhe ik ..Po ajo vjera ka vajza vet shtrig vjere

  5. martin martini

   Njerz te ndyre, te pashpirt, kafsh pylli😠, e terrorizokan kte te shkreten, bashke me femijet, shum gjynah. Turp, skandal se sa arroganta tregohen {punonjesit ose militantet,e partive} te shtetit te kalbur, te cilet paguhen nga taksat tona!