Top News - Mali i Zi, zbut masat kufizuese/ Situata është përmirësuar ndjeshëm

1,7K visualizzazioni3

  Mali I zi ka vendosur tw lehtwsojw masat ndaj pandemisw, dhe shkaku wshtw pwrmirwsimi I situatës epidemiologjike nw vend. Ministrja e Shëndetësisë Jelena Borovinic Bojovic u shpreh se shkalla e përdorimit të kapaciteteve spitalore aktualisht është 57 për qind, krahasuar me gjysmën e dytë të dhjetorit kur ka qenë 67 për qind. Ajo shtoi se po zhvillohen bisedime për blerjen e vaksinës me disa prodhues nga BE-ja dhe shprehu besimin që në fund të janarit do të nis edhe procesi i vaksinimit.Instituti i Shëndetit Publik në Mal të Zi njoftoi se gjatw 24 orwve tw fundit ka pasur 519 raste të reja me koronavirus dhe vetwm njw viktimw. Që nga fillimi i pandemisë së koronavirusit, në pranverë të vitit të vitit të kaluar, Mali i Zi ka konfirmuar mbi 53,000 raste me koronavirus. Prej tyre 730 pacientë kanë vdekur. Njw ditw mw parw, shteti fqinj njoftoi se testi i koronavirusit nuk do të jetë më i detyruar për të hyrë atje, as për shtetasit malazezë e as për të huajt.
  Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar.
  Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/
  Subscribe to "Top Channel" on IThomes Channel for NEWS and TV
  Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
  For more content from click HERE: www.top-channel.tv
  Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
  Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
  Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH
  #MaliZi#TopChannel

  Pubblicato il 12 giorni fa

  Commenti

  1. alban boy

   Udhetim ne natyren shqiptare.DIMER.VLOG.ithomes.info/net/vdmolNKHrpulk6g/video