Top News - Sekuestrojnë sanduiçet e shofereve/ Doganieret Holandeze-mirësevini në Brexit

930 visualizzazioni0

  Për shkak të normave të pas brexitit, doganierët holandezë i sekuestrojnë sanduiccët me proshutë shoferëve që vijnë nga britania e madhe. Kjo është dokumentuar në një shërbim të një televizioni holandez, në të cilin, agjentë të veshur me jelekët fosforeshentë, i shpjegojnë shoferëve të makinave e makionistëve të habitur në terminalin e trageteve në Hook of Holland, se për shkak të brexitit ata nuk mund të fusin në evropë disa ushqime, si psh mish, fruta, perime apo peshk.
  Një kamionist i zbehur madje, me disa panine të mbështjella me letër alumini, i ka kërkuar agjentëve të doganës që ta lejojnë të heqë dorë nga proshuta dhe të mbajë vetëm bukën. Por doganieri i përgjigjet: Jo, do të konfiskohet gjithcka. Mirëseredhët në Brexit, zotëri, më vjen keq!”.
  Sipas rregullave të reja udhëtarët nga jashtë bllokut evropian, nuk mund të fusin në BE mish dhe produkte të tjera. Britania e madhe zyrtarizoi ndarjen me BE-në më 31 dhjetor 2020. Nga mesnata e asaj date, britania e madhe ndaloi ndjekjen e rregullave të BE, me marrëveshje të reja për udhëtimet, tregtinë, emigracionin dhe bashkëpunimin në siguri që hynë në fuqi.

  Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar.
  Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/
  Subscribe to "Top Channel" on IThomes Channel for NEWS and TV
  Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
  For more content from click HERE: www.top-channel.tv
  Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
  Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
  Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH
  #Brexit#Holand#TopChannel

  Pubblicato il 12 giorni fa

  Commenti

  1. alban boy

   Udhetim ne natyren shqiptare.DIMER..VLOG..ithomes.info/net/vdmolNKHrpulk6g/video