Ftesë në 5, Adoleshentët e "Pranvera 72"... Ja si duken pas 50 vjetësh, 18 Janar 2021, Pjesa 2

4,6K visualizzazioni2

  Tema: 5 maturantë në Shkodër, Albert Naraci, Viola Duka, Klaudia Shllaku, Cesk Marashi dhe Nikolin Kurti në 1972 krijuan grupin “Pranvera 72”, që do të thyente tabunë e të kënduarit këngë të huaja gjatë komunizmit. Megjithatë edhe pse grupi u konsiderua nga të gjithë si “dritarja e perëndimit’”, lumturia nuk do të zgjste shumë pasi ëndrrat e tyre u prenë në mes. Me urdhër nga lart turneu i tyre nuk duhej të vazhdonte më dhe grupi duhet të shpërbëhej menjëherë.
  Të ftuar: Albert Naraci, Viola Duka, Cesk Marashi, Nikolin Kurti
  #BietaSulo, autore & moderatore e #FtesëNë5, emisioni më i ndjekur i pasditeve shqiptare
  Gazetare: Roland Spahiu
  Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/
  Subscribe to "Top Channel" on IThomes Channel for NEWS and TV
  Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
  For more content from click HERE: www.top-channel.tv
  Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
  Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
  Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH
  #TopChannel

  Pubblicato il Mese fa

  Commenti

  1. Σίλια Xhaxhi

   Te mrekullushem

  2. Silvana Hila

   Bravo..o 👍👍👍