Top News - Disneylandi në Kaliforni/ Shndërrohet në qender masive vaksinimi

559 visualizzazioni0

  Parku i Disneylandit në Kaliforni, do të shndërrohet në një qendër masive vaksinimi. Në shtetet e bashkuara të amerikës, pandemia po përshpejtohet me të dhënat më të fundit që flasin për më shumë se 376 mijë viktima dhe mbi 22.6 milionë të infektuar. Autoritetet kaliforniane kanë bërë të ditur tani se parku, i mbyllur që nga marsi për shkak të pandemisë së koronavirusit, do të bëhet qendra e parë e madhe për vaksinimin në kontenë portokalli. Ai sipas zyrtarëve do të jetë funksional brenda një jave.
  Resorti Disneyland është mobilizuar për tu shndërruar në qendrën e parë të madhe të vaksinimit në kaliforni - tha një përfaqësues i autoriteteve lokale.

  Pamje: AFP
  Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar.
  Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/
  Subscribe to "Top Channel" on IThomes Channel for NEWS and TV
  Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
  For more content from click HERE: www.top-channel.tv
  Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
  Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
  Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH
  #Disneyland#TopChannel

  Pubblicato il 12 giorni fa

  Commenti