Rama: Sabotim, nuk do tolerohet/ Akuzon Metën si nxitës i goditjes, përgjigjet Presidenti

4,2K visualizzazioni5

  Kryeministri Rama ka reaguar shumë ashpër gjatw ditws sw djeshme ndaj bllokimit të fluturimeve ajrore. Ai e quajti sabotim të rëndë të aktivitetit të Aeroportit “Nënë Tereza” dhe që nuk do të tolerohet!
  Ka reaguar edhe presidenti Meta që doli në mbështetje të grevistëve, por shtoi se fluturimet nuk duhet të ndalojnë. Rama ju përgjigj menjëherë presidentin duke e quajtur përgjegjës të kësaj goditje të çmendur që kërkon rrëzimin e qeverisë dhe të vetë shtetit.
  Ndërkohë kryetar i PD-së, Lulzim Basha thotë se grevën e bëri vetë Rama.
  Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative.
  Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/
  Subscribe to "Top Channel" on IThomes Channel for NEWS and TV
  Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
  For more content from click HERE: www.top-channel.tv
  Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
  Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
  Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH
  #Rinas#EdiRama#TopChannel

  Pubblicato il 13 giorni fa

  Commenti

  1. Vasco Islamaj

   Ja si flet ky asht armiku i tan shqiptarve la ba nonji bised me Salen se Sala e ka njohur e i ka than Ilir floriri e shifeni si flori asht ku do futen me 26 1 dit mas ,zgjedjeve ? Flm

  2. Ilir Caushaj

   Këto janë intrigat e strict shalgjat për të fituar pikë

  3. Nizafet Bajrami

   Kjo asht si me kasetan e bashas miru me problemin mos akuzo se shqiprija ka pas vetam probleme kjo tregon si ka funkciona shteti

  4. mimoza llabani gurra

   Sabotimin e ka bere Edi hajduti qe nuk pagu njerzit dhe don ti detyroje me thune te punojne...rrine te forte se ju hane ....

   1. Vasco Islamaj

    Moj nrkull te ka dhen nonji gja Iliri apo Saliu pe ka je moj nrikull mos je prei Skraparit apo je dibrone ! Flm

  5. Bujar Nallbani

   Ore merini keta xhihadiste e terroriste ..... futini ne nji avion dhe jau vini nji rajete pas bythe... njerzit jane pa pune e kta me naze. Mor b...q... e Like Metes

  6. Miranda Dede

   Plaku mere mezi po qendron ne kemb hahaha

  7. Panagiotis Goulas

   E perse mund ti duhen nje vendi politikane si keta .

  8. Leonard Leo

   propagande! meta hajduti largohu nga shqiperia bashke me salen dhe lul macoku. turperuat Shqiperine

  9. Florinda Dürkop

   Direkt shkarkim nga puna te punojn te sala dhe iliri se mmarin 5milojn lek

  10. Serxho Vlore

   Pse nuk e zhduk i ate korkodili te zgjebosur dhe ate shemtires e cmendur kontrolloret i fusni ne dru dhe tregon vet kush i ka futur

  11. Lulzim Katuci

   O pleher o mashtrus ske cfar thua po te kan ngelur vaksinat mashtrimet e tua ti ke marr fund o legen

  12. Altin Lleshi

   O luli thithe kalin se ti do fitosh

  13. Debian

   Kjo situate eshte si nje grusht shteti po pa pjesmarrjne e Kolonelave, ku marrin pjese kontrolloret qe jane simpatizante te PD e LSI sepse jane te vendosur aty nga keto dy parti, me miqesite afrimitet e tyre qe kane. Kjo eshte e gjitha arsyeja pse prandja dhe shteti coi policin ushtarake aty me e siguru. Sepse priten ngjarje tilla para dhe mas zgjedhjeve nga simpatizante e drejtues te PD e LSI qe mund arrijne dhe deri ne gjakderrdhje vetem me prish qetesin situaten ne Shqiperi sepse smunden dot me ble vota me fitu si dikur tani qe po i monitorojne sepse e dine qe populli shumica do votoje PS Ramen. Jo ma eshte perfolur para 1 muji kjo histori qe do e benin po se besuan keta , ca Rama more se ska lidhje Rama , krejt ato puntoret kontrolloret shifi historine e fmijt e nipat e kujt jane e do shikoni qe jane me PD e LSI e thjeshte.

  14. Puro Shqipe Shqiptar

   Gjith bota po heqin nga punaaaaa

  15. Puro Shqipe Shqiptar

   Ore qysh 5 vet ndalojn nje shtet nje shtet neve jemi 450 vet ne sindikate dhe kurre nuk munde te ndalojme aktivitetin pa paralajmeru, keto sjan as Union se jan private kompani , privati te heq nga puna per 2 minuta ik ne gjyq ankohu.

  16. lepur li

   Te gjithe ata duhet ti pushoni dhe te denohen me burg pse u kujtuan ata sotper stresin pse si kujtuan ketu e nje vite por tani dy jave para zhjedhjeve apo nuk e ka marre akoma garancine iliri nga America dhe do ti thuaj atyre sr nuk i plase per American Po ka gabuar rende kete radhe

  17. lepur li

   Bravo edi ishalla e shikoj popullit dhe e varin ate qen bir qeni Saliu dhe ilirin

   1. CIMI VELANIA

    lepuri li. - valla bre boll lider faqe e zinje , kishit patur Zogu , Enveri , Nano - Berisha , Meta , Rama ,keta jane bijte e Dushanit Milladinit e Stalinit e te Leninit , por harrone se luani me Kosove si perpara Amerika eshte ulur kembekryq ne Prishtine Marre ju kofte 100 vjet shtet ende me avaze te vjetra

  18. Petros Sakka

   vetem burgu e shpeton kete popull .futi gjigand ne qeli etje e meritojne .

   1. Florinda Dürkop

    Direkt per burg te gjith nga drejtori deri te pastruset atje brenda

   2. CIMI VELANIA

    Eno Albanian Nationalist : Rama e ka te humbur betejen , goditja e pare ka ardhe nga Prishtina. Kurti - Basha do e zhbejn Minishengenin e Rames dhe te Vucicit

   3. Lerdian Troka

    Bravoooo 👏👏👏👏

   4. Eno Albanian Nationalist

    Shko merja ne goj se duket qe ke simpati per edin

  19. Titanic Titan

   Ti je nje i semure psikik o edi rama....te dalcin trute e kokes te dalcin

  20. Ergest Fezaj

   Lasgushi dhe koncesjoni I auroportit te tiranes esht I joti nuk kan forc meta dhe sala te depertojn tek lasgushi e agolli jot auroporti esht pron e jotja siq jan dhe I vlores dhe kuksit keto shpikje qe ti ben jan te pa degjuarat ndonjehre ne rruzullin toksore vetem me ty krykar ram ndollin greva grusht shteti dhe ulje avjonesh ne ajer pa prek asfaltin neper pista auroportesh vetem ne shqiperin tone te dashur e me ty krykar kryeminister qesharak ndollin.me dat 25 I bashkohesh ta hip ardoganit e te lent me barr ose vucicit e te len sakat po ste priten keta te dy e ke te sigurt Bangladeshi te pret sepse prej ardhjen nga andej e ke ti.

  21. Lerdian Troka

   MOS I TOLERO FUTI NE BURG, NUK DUAN ATA TE BEHET SHQIPERIA. SALIU DHA E MORI ME VAKSINAT KINEZE E PA QE NUK I ECI ASHTU SIC DESHTE DHE LUAJTI GURIN TJETER KAPI DEMOKRATET E AEROPORTIT. TE BEHESH KJO MBYLLJE AEROPORTI NE ANGLI ATA DO ISHIN NE BURG BRENDA SEKONDIT, SEPSE I VUN NJE BORXH TE MADHE VENDIT DHE KJO ESHTE VEPER PENALE. SHQIPERIA ESHTE NE NATO DHE AMERIKA I SJELL KONTROLLORET NGA AMERIKA BRENDA DITES, DHE E MER METEN AMERIKA DHE NUK E LESHON ME, DO RROGE AJO NGA KATER MIJE NE TETE MIJE. KUR E GJITH BOTA I KA ULUR RROGAT, JAN MBYLLUR AEROPORTET E ANGLIS , PO FLEN GJUM AVIONET, DHE BORISI JA U ULI RROGAT TE GJITHVE SEPSE SKA PUNE NUK LEVIZIN ME AVIONET. PO GJEJN ATY ATA NE SHQIPERI SE SKA NJE LIGJ TE FORTE KU TI FUSI NE BURG DHE NGA KJO PERFITOJN DHE BEJN KTO VEPRA PENALE KAQ TE RENDA. 12 AVION TE BLLOKUAR SHTETI SHQIPTAR HA GJOBE NGA SHTETET E TJERA. SE ITALIANI THOT UN PER TE VAJTUR NE GREQI KALOJ NGA HAPSIRA SHQIPTARE , PO AJO SHARRAVILLJA E KA MBYLLUR AEROPORTIN. DHE PER KTE MBYLLJE HA GJOBE SHTETI SHQIPTAR, PRAP NE BORXHE E FUTI DEMOKRTJA QEVERIN RAMA.

   1. John Smith

    @Bruce Wane....shoku i di ligjet ti??? Te ishin ne vend tjeter keta i priste gjyqi ushtarak e jo gjyq civil.. ..ky eshte krim qe ju behet Shqiptareve

   2. Lerdian Troka

    @Bruce Wayne E KE NGREN TI PERPARA MEJE

   3. Bruce Wayne

    ha mut ha